Skaičiuojama, kad Lietuvoje būtų galima sukurti dar 13 000 darbo vietų programuotojams, o visoje Europoje programinės įrangos inžinierių paklausa jau viršija 700 000 ir, tikėtina, per artimiausius dvejus metus pasieks 2 milijonus. Matydama tokį profesijos potencialą, Ieva Stanynaitė, jaunesnioji programinės įrangos inžinierė tarptautinėje technologijų įmonėje „NFQ Technologies“, iš teisininkės persiorientavo dirbti programuotoja vos per 5 mėnesius. Ieva sutiko papasakoti, kaip niekuomet neturėjusi planų siekti karjeros IT srityje, ji priėmė drąsų sprendimą iš pagrindų pakeisti savo profesiją.
WeCanCode
WeCanCode
© Organizatorių nuotr.

„Netikiu pašaukimu. Viskas įmanoma, jei tik sunkiai dirbi“, – pradėjo pasakojimą Ieva. Daugiau nei 10 000 programinės įrangos inžinierių burianti bendruomenė Lietuvoje atvira naujiems talentams, o Ievos atvejis – puikus pavyzdys, kaip greitai naujokas gali įsilieti į programinės įrangos vystymo verpetą. Būdama teisininke, Ieva net neįsivaizdavo kada nors tapsianti programuotoja.

„IT sektorius dažnai laikomas labiau vyriška profesija. Turbūt moterims trūksta sėkmingų savo lyties programuotojų pavyzdžių,“ – spėja ji. Baigusi mokyklą Ieva net nesvarstė studijų technologijų srityje, ji pasirinko teisės studijas Vilniaus Universitete. Baigusi jas įsidarbino vienos finansinių operacijų bendrovės pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos skyriuje, kuriame jai puikiai sekėsi vadovauti komandai. Savo laisvą laiką Ieva skyrė mokymuisi ir svarstė dirbti toje įmonėje tik laikinai. Vis dėlto, finansų sektoriuje ji pasiliko dirbti 3 metams. Galiausiai supratusi, kad nenori atidėlioti savo profesinių ambicijų, ryžosi imtis pokyčių.

Ieva Stanynaitė
Ieva Stanynaitė
© Organizatorių nuotr.

Pakeisti karjerą pastūmėjo draugo mama

„Pradėjusi dirbti su finansinių operacijų priežiūra, netrukau suprasti, kad tokio pobūdžio darbas – ne man. Laikiau šią patirtį laikinu gyvenimo etapu ir vis dėlto, man sekėsi, tad nepastebimai pralėkė net treji metai. Idėja pakeisti savo karjeros kelią ilgai kirbėjo mano viduje. Visada buvau imli matematikai, mėgau spręsti logines užduotis, nuolat lankiausi „VIlnius Girls Code“ susitikimuose, tačiau meluočiau sakydama, kad nebuvo baimės ar abejonių priimant sprendimą 180 laipsnių kampu apversti savo karjerą aukštyn kojomis“, – prisipažįsta Ieva.

Lemiamas lūžis įvyko tada, kai dvejones persiorientuoti į programavimo sritį išgirdo Ievos draugo mama. Ji, turėdama daugiau gyvenimiškos patirties, patikino, kad sunkumai keičiant profesiją – laikini ir padrąsino ryžtis pokyčiams.

Ryžtis karjeros pokyčių Ievą padrąsino ir informacijos paieška internete – įvedusi užklausą „ar galiu pradėti programuoti, jei man 26“, Ieva akimirksniu pamatė, kiek daug žmonių visame pasaulyje susiduria su ta pačia dilema kaip ir ji.

„Daugybė žmonių atsiduria panašioje kryžkelėje, o amžius tam – visiškai nesvarbus. Radau žmonių, kuriems yra virš 40-ies ir jie ryžosi išmokti programuoti“, – sako Ieva.

Išėjusi iš darbo, ji pradėjo mokytis programuoti, žiūrėdama mokomuosius vaizdo įrašus internete ir bandydama spręsti užduotis. Po kurio laiko Ieva pradėjo programuoti smulkius projektus, o vos po 3 mėnesių mokymosi, aplikavo programavimo praktikos pozicijai. Dar po 2 mėnesių jai buvo pasiūlyta prisijungti dirbti įmonėje „E.mokykla“ – Ieva kompanijai iki šiol jaučiasi dėkinga už parodytą pasitikėjimą ir duotą šansą.

„Programinės įrangos vystymo versle mane labiausiai žavi galimybė dirbti ir kurti apsuptai ypač intelektualių ir palaikančių žmonių. Nors visi turime skirtingas užduotis, visada galime tikėtis patarimo iš komandos narių“, – džiaugiasi Ieva.

Lemiamu karjeros pokyčio momentu Ieva teigia supratusi, kad vis dar yra pakankamai jauna mokytis naujų dalykų ir gali išmokti tą, ką visuomet norėjo: amato, kurį būtų įdomu dirbti ir matytųsi konkretus darbo rezultatas.

Ieva Stanynaitė
Ieva Stanynaitė
© Organizatorių nuotr.

„Buvau tikrai pavargusi nuo darbo, kuris buvo orientuotas į operacijų vykdymą, bet ne rezultato siekimą. Norėjau kurti kažką tikro. Programavimas – puikus pasirinkimas, nes siekiant mokytis rašyti kodą aukštasis išsilavinimas technologijų srityje nėra būtinas. Programavimas yra daugiau nei geležinės logikos taisyklės, o karjera IT gali tau duoti kur kas daugiau nei galėtum numanyti. Būdamas sumaniu ir kūrybingu, kuri realią vertę savo įmonei ir klientams, o šis jausmas – nepakartojamas“, – sako jaunesnioji programuotoja Ieva.

Programavimas – disciplina, reikalaujanti kūrybiškumo

„Be visų viešai žinomų darbo IT įmonėse privalumų, mane labiausiai motyvuoja laisvė būnant komandoje turėti galimybę priimti sprendimus pačiai, siūlyti savo idėjas, drąsiai prisiimti atsakomybę ir akimirksniu išsiaiškinti, ar tavo pasirinktas sudėtingos problemos sprendimas veikia. Jausmas sukūrus kažką vertingo ir apčiuopiamo – stipriausia motyvacija“,– sako Ieva.

Ateityje ji tikisi matyti daugiau moterų, besirenkančių karjerą technologijų srityje ir didesnį vaikų įtraukimą į programavimo pasaulį mokyklose.

„Studijavau teisę su dar bent 4 merginomis, kurios vėliau tapo programuotojomis. Iš 19 programinės įrangos inžinierių mano komandoje – bent 7 baigė mokslus ne IT. Jie studijavo psichologiją, muziką, architektūrą, ekonomiką ir 4 iš jų tapo „senior“ lygio programinės įrangos inžinieriais. Šie skaičiai rodo, kad kiekvienas galime sukti savo karjerą ten, kur norime“, – dalijasi Ieva.

Apie programuotojos kelio pasirinkimą ir dažniausiai pradedantiesiems kylančius klausimus, programavimo kalbos ir mokymosi būdo pasirinkimą, savo vertės kūrimą technologinėje įmonėje ir visus populiariausius mitus sklandančius apie programinės įrangos inžineriją, Ieva dalinsis savo pranešime kasmetiniame „We Can Code“ renginyje Kaune, gruodžio 7 dieną.

Daugiau informacijos: www.wecancode.lt

Užsakymo nr.: PT_82879309

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.6250

Atsakys į klausimą, ką daryti po studijų baigimo

Mes patys esame savo gyvenimo kalviai – šią frazę tenka išgirsti dažnai. Vis dėlto,...

„Vikonda“ pasirūpino savo darbuotojų sveikata (6)

Įmonių grupės „Vikonda“ darbuotojams eilėse pas gydytojus laukti nebereikės – jų sveikata...

Tyrimas parodė, kiek kartų savo pajamas padidina vadovai, baigę magistrantūros studijas (21)

Šiuolaikinio verslo aplinka reikalauja vis daugiau ir įvairesnių vadovų kompetencijų, susijusių...

Specialistai, baigę studijas šioje šalyje, darbdavių itin laukiami ir Lietuvoje

Jau ne vienerius metus pastebima tendencija, kad bakalauro studijas pabaigę lietuvaičiai dairosi...

Metinis pokalbis – laukti ar bijoti?

Ko gero, vienas labiausiai gąsdinančių dalykų naujais metais – artėjantis metinis pokalbis....

Top naujienos

Žiauriausias skerdynes pokario Europoje matęs taikdarys: jie žiūrėjo į mus su viltimi ir baime, o mes negalėjome nieko padaryti

Liepos 12-osios vakare pirmieji autobusai kirto fronto liniją ir pasiekė Kladanji pabėgėlių...

Lietuvos įmonės įvertino britų planus dėl atvykstančių darbuotojų: sužlugdytų patys save (17)

„Legalus darbas Anglijoje (amžius iki 60 metų)! Dirbk sandėliuose bei fabrikuose! Užsidirbk...

Orai: nemalonus reiškinys tęsis visą savaitgalį (3)

Po labai vėjuotos nakties, sekmadienio dieną vėjas aprims nežymiai. Vis dar daugelyje rajonų...

Gydymo įstaigoje – darbas baudžiavos sąlygomis: per mėnesį uždirba vos 195 eurus (148)

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) – neeilinė situacija, primenanti...

„Bloomberg“: Putino planas žlugo, susitikimas su Lukašenka neišgelbėjo (338)

Vladimiro Putino netikėtas Rusijos vyriausybės atsistatydinimo inicijavimas ir konstitucinių...

Po ilgos tylos Grybauskaitė prakalbo apie santykius su komanda bei ką būtų dariusi su Narkevičiumi (512)

10 metų Lietuvai vadovavusi kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su Knygų...

Turistų traukos taikinys Lietuvoje: žmonės čia netingi atvykti net iš tolimiausių šalies miestų (7)

Savaitgaliais į Pakruojį, esantį Šiaurės Lietuvoje , suvažiuoja nemažai automobilių, pilnų...

Internautus papiktino „TV pagalbos“ vedėjų elgesys ir žodžiai: gynė smurtavusį vyrą? (170)

Socialines problemas apžvelgiančioje laidoje „TV pagalba“ neseniai buvo rengiama laida apie nuo...

Liga, dėl kurios draugai ir kolegos gali virsti priešais: tokį sergančiojo elgesį sunku pakęsti net ir artimiesiems (3)

Vagystė dažnam asocijuojasi su neigiamais jausmais ne tik dėl to, kad tai – nusikaltimas....

Kodėl moterys patiria orgazmą: tai susiję ne tik su giminės pratęsimu (19)

Priežastys, kodėl moterys patiria orgazmą, mokslininkus domina jau gana seniai. Vyrams orgazmas...