Šiandieninė visuomenė tampa vis sąmoningesnė ir pasiryžusi ne tik aktyviai rūpintis savo sveikata, bet ir prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. Tam nebūtina radikaliai keisti savo gyvenimo būdo: pokyčiai prasideda ir nuo mažų kasdienybės sprendimų buityje, kurių pasekmės yra gerokai didesnės nei atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Mokslininkai jau kuris laikas agituoja grindis ir kitus namų paviršius valyti nenaudojant chemijos produktų bei renkantis sveikatai ir aplinkai draugišką karštų garų technologiją. Vis daugiau sąmoningų žmonių šią švaros be chemijos alternatyvą atranda ir Lietuvoje.
Rovus Nano Floor Steamer
© Organizatorių nuotr.

Grindų valymas garais – efektyviau ir sveikiau

Galimybė buities darbuose atsisakyti chemijos atsirado išsiaiškinus, kad garo ir aukštos temperatūros sąjunga sugeba ne mažiau veiksmingai nei cheminiai preparatai išvalyti įsisenėjusias dėmes ir purvą. Valymas garais nereikalauja nei cheminių priemaišų, nei papildomų pakuočių surinktam purvui utilizuoti. Be to, valant grindis garais, sunaudojama netgi mažiau vandens nei plaunant jas tradiciniu būdu.

Tačiau ilgą laiką garo technologija paremtos buities priežiūros priemonės buvo nepraktiškos ir neuniversalios: skirtingų paviršių priežiūrai reikėdavo įsigyti skirtingo tipo garų prietaisus, kurių kainos priversdavo kilstelėti antakį. Ir tik tobulėjant technologijoms, tokių prietaisų praktiškumas bei įperkamumas smarkiai išaugo.

Rovus Nano Floor Steamer
Rovus Nano Floor Steamer
© Organizatorių nuotr.

Nano garų inovacija namų higienai

Šiandien bene efektyviausia rinkoje grindų valymo garais inovacija – valymas nano garais. Valymo proceso metu aukštos temperatūros ir slėgio paveiktos vandens molekulės atsitrenkia vienos į kitas ir tampa ypač mažomis nanodalelėmis. Šios garus sudarančios vandens nanodalelės nepalyginamai veiksmingiau įsiskverbia į valomus paviršius, tokius kaip grindys, sienos, baldų apmušalai ir langai. Siekiant didesnio technologijos pritaikomumo kasdieniuose buities darbuose, ji buvo integruota į labai kompaktišką ir mobilų ROVUS NANO garinį prietaisą.

Rovus Nano Floor Steamer
Rovus Nano Floor Steamer
© Organizatorių nuotr.

Naująja technologija paremtą prietaisą sudaro patogus teleskopinis paminkštintas kotas, kokybiška mikropluošto šluostė ir specialus kilimų valymo antgalis. Prietaisas užtikrina optimalią vandens garų temperatūrą, spaudimą ir gamybos greitį. Nedideliam butui išvalyti užtenka 10 minučių, nesvarbu, ar būtų valomas parketas, keraminės plytelės, sandarios kietmedžio grindys ar kiti net ir labai lepūs namų paviršiai. Priešingai nei naudojant brangius valiklius, su ROVUS NANO nerizikuojama pažeisti valomo paviršiaus, o skleidžiamas optimalus garų kiekis padeda išvengti perteklinės drėgmės.

Valyti reikia ir tai, ko nematome

Siekiant išsaugoti savo ir namiškių sveikatą, ekspertai primena reguliariai valyti ne tik namų paviršius, bet ir orą. Dėl drėgmės, šilumos lygio ir kasdienės žmonių veiklos ore susidaro palankios sąlygos plisti įvairioms bakterijoms, virusams bei alergenams, kurių atsikratyti vien įprasto patalpų vėdinimo nepakanka.

Rovus Nano Floor Steamer
Rovus Nano Floor Steamer
© Organizatorių nuotr.

Viena išskirtinių nano garų ypatybių – aplink judančias vandens molekules susidarantys neigiamieji jonai, dar kitaip vadinami „oro vitaminais“. Neigiamieji jonai iš išorinio virusų baltymo ištraukia vandenilį ir lengvai juos sunaikina be chemikalų pagalbos. ROVUS technologijos generuojami neigiamieji jonai eliminuoja 99,9 proc. kenksmingų mikrobų ir alergenų. Šie technologiniai privalumai ypač aktualūs ne tik alergiškiems ar silpnesnio imuniteto žmonėms, bet ir šeimoms, turinčioms mažų vaikų, nes prietaisas pajėgus išnaikinti ir tokias bakterijas kaip Escherichia coli, Candida albicans ir Salmonella aertrycke.

Cheminiai valikliai: žalos daugiau nei švaros?

Dauguma žmonių jau yra girdėję, kad, priešingai nei garo technologija paremti prietaisai, cheminiai valikliai gali dirginti odą, sukelti įvairių alerginių reakcijų, o ilguoju laikotarpiu ir išprovokuoti lėtines ar net mirtina ligas. Naivu manyti, kad šios grėsmės eliminuojamos namų buities darbuose užsimovus pirštines. Įvairūs tyrimai byloja, jog cheminės priemonės, naudojamos grindims, baldų apmušalams, virtuvės, vonios, langų ir kitiems paviršiams valyti didžiausią pavojų kelia būtent žmogaus kvėpavimo takams, nes gali užteršti namų orą stipriau nei automobilių išmetamosios dujos gatvėje.

Rovus Nano Floor Steamer
Rovus Nano Floor Steamer
© Organizatorių nuotr.

Ne ką geresni vertinimai cheminiams valikliams tenka ir ekologiniu požiūriu. Pasak Jungtinėje Karalystėje įsikūrusio Aplinkos politikos centro atstovės A. F. Cheung, dideli valymo priemonėse esantys cheminių junginių kiekiai gali patekti į upes, tvenkinius bei ežerus ir turėti neigiamos įtakos vandenų ekosistemai. Cheminėse valymo priemonėse esančios toksinės medžiagos turi tręšiamąjį poveikį bei kenkia biologinei įvairovei. Kaip įvardija JAV Aplinkos Apsaugos Agentūra, cheminiuose valikliuose esantis aukštas fosforo, azoto ir amoniako kiekis patenka į aplinkai kenksmingiausių junginių sąrašą. Valymo proceso metu šie toksiški junginiai ne tik kaupiasi uždarose patalpose, bet ir daro rimtą žalą gamtai, patekdami į atvirą orą per vėdinimo sistemas. Nėra sunku įsivaizduoti, koks pavojus kyla tų žmonių sveikatai, kurie tokiais cheminiais preparatais valomose patalpose praleidžia didžiąją dalį savo paros laiko.

Rovus Nano Floor Steamer
Rovus Nano Floor Steamer
© Organizatorių nuotr.

Pasirinkimo kaina

Švaros ir higienos inovacijos metė iššūkį tiek įsisenėjusioms dėmėms, tiek įsisenėjusiam požiūriui į namų valymo procesą. Žvelgiant į augančias cheminių valiklių kainas bei tikrąją kainą, kurios chemikalai pareikalauja iš mūsų ir mūsų aplinkinių sveikatos, nano garų prietaisai tampa visais atžvilgiais pigesnė alternatyva. Vis daugiau sąmoningų vartotojų skiria laiko savišvietai, atsargiai vertina chemijos pramonės brukamą reklamą, o priimdami namų higienos sprendimus, vadovaujasi faktais.

Apžiūrėti ir užsisakyti ROVUS nano garų prietaisą galite ČIA.

Užsakymo nr.: PT_82467517

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
1.5000

Top naujienos

Andrius Navickas – apie tai, kaip konservatoriai rengiasi perimti valdžią į savo rankas (62)

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ( TS – LKD ) šiuo metu išgyvena naują...

Prakalbo apie žemės kainų burbulo sprogimą: padėtis panaši, kaip buvo su butais prieš 10 metų (32)

Ūkininkai prakalbo apie tai, kad keletą metų iš eilės mažėjant ūkių pelningumui pradėjo...

Rimvydas niekada rimtai nesirgo, kol neužpuolė gripo virusas: praėjus 6 metams nuo ligos, teko persodinti širdį (3)

Apie 2000-uosius metus paplito gripo forma, kuria sergant žmogui nepakyla temperatūra. „Tais...

JAV ir Kinijos santykiai nusirito iki neregėtų žemumų (31)

Praėjusi savaitė turėjo būti ta, per kurią JAV ir Kinijos derybos grįžo į vėžes, o abi...

Pusantro kėlinio žaidęs Sabonis surinko dvigubą dublį debiutavo Goga Bitadze

Indianos „Pacers“ ekipa dar viename priešsezoniniame mače namuose 111:119 (20:27, 28:24, 37:32,...

Karališkiesiems asmenims suteikti slapti kodiniai vardai: kai kas net nesupranta, kas skambina telefonu (10)

Karališkosios šeimos šaltinis atskleidė neįprastą karalienės kodinį vardą, praneša...

Dėl šios krizės gali nepakilti ir jūsų lėktuvas: jai spręsti reikalingas antrasis Maršalo planas

Žmogaus veiklos sukelta klimato kaita nesustabdomai vyksta. Ši tema tampa vis labiau aktuali ir...

„Kalėte“ mintinai jūs, šitaip mokytis patariate ir savo vaikams: mokytoja pasakė, kodėl toks būdas netinkamas (10)

Vis dažniau mokytojai pastebi, kad per pamokas vaikai sunkiai išlaiko dėmesio koncentraciją,...

Ką daryti, jei skalbiant nusidažė drabužiai?

Ryškių spalvų ir tamsius daiktus rekomenduojama skalbti atskirai nuo šviesių. Skalbiant viską...