Esame priversti sulėtinti gyvenimo tempą, tačiau tai reiškia, kad daugiau laiko galime praleisti namuose: pabūti ir pabendrauti su šeimos nariais, kartu nudirbti pavasarinius darbus kieme, kuriems oro sąlygos šiuo metu ypač palankios. Darbuodamiesi nuosavo namo kieme ne tik saugiai, nesukeldami pavojaus nei savo, nei aplinkinių sveikatai, įkvėpsime gryno oro, pajudėsime, bet ir paruošime savo kiemą šiltajam sezonui. Specialistų pasiteiravome, kokius darbus kieme atlikti galima jau dabar ir kokius įrankius tam pasirinkti.
Dirvožemio kultivavimas
Dirvožemio kultivavimas
© Organizatorių nuotr.

„Šiemet pavasaris atėjo 3-4 savaitėmis anksčiau, todėl ir daugelį darbų, kurių lauke dažniausiai imdavomės tik įsibėgėjus balandžiui, galima atlikti jau dabar. Kai kuriuos jų daryti būtina nelaukiant – įsitvirtinus šiltam orui, gamta bunda labai staigiai“, – sako „Husqvarna“ sodo technikos ekspertas Giedrius Momgaudis ir pavasariniams darbams rekomenduoja rinktis akumuliatorinius gaminius.

Akumuliatorinė technika veikia tyliai, todėl netrikdo nei šeimos narių, nei kaimynų ramybės. Tokiai technikai nereikia degalų, ji neišmeta jokių teršalų. Akumuliatorinė technika gana lengva, įrankiai įjungiami vieno mygtuko paspaudimu, todėl juos lengva ir patogu naudoti. Be to, naujoji gaminių karta savo našumu yra stipriai pažengusi į priekį, pavyzdžiui, „Husqvarna“ akumuliatoriais varomi varikliai užtikrina tokį pat našumą kaip benzininiai varikliai. Galiausiai, tą patį akumuliatorių galima naudoti skirtingiems gaminiams. G. Momgaudis skaičiuoja, kad akumuliatorine technika šiandien galima atlikti apie 90 proc. darbų nuosavame kieme.

Gyvatvorių formavimas
Gyvatvorių formavimas
© Organizatorių nuotr.

Gyvatvorių formavimas. Daili gyvatvorė ne mažesnė jūsų sklypo puošmena nei išpuoselėta veja, todėl būtina nuolatinė jos priežiūra (net jei augalai dar nepasiekė norimo aukščio). Gyvatvorės apkirpimas užtikrins spartesnį augalų augimą, taip pat paskatins išsprogti miegančius pumpurus – gyvatvorė turės daugiau šakelių, bus tankesnė ir gražesnė. Labai svarbu gyvatvorę formuoti nuo mažumės dar ir dėl to, kad yra augalų, kurie vėliau naujų šakelių apačioje nebeišleidžia, tad ilgainiui jūsų gyvatvorė gali tapti skurdi šakelių be lapų raizgalynė su skarota viršūne.

Gyvatvorių formavimas
Gyvatvorių formavimas
© Organizatorių nuotr.

Gyvatvorių žirklės būna trijų rūšių: akumuliatorinės, elektrinės arba benzininės. „Geriausias pasirinkimas privačių namų savininkams – akumuliatorinis variantas. Akumuliatorinės gyvatvorių žirklės galia nenusileidžia benzininėms, o dėl paprastesnės konstrukcijos, yra lengvesnės, kelia mažiau triukšmo, nėra jokių išmetamų dūmų. Na, o prieš elektrines žirkles akumuliatorinių didžiausias privalumas – saugumas, nes nėra pavojaus, kad perkirpsite elektros laidą“, – pataria sodo technikos ekspertas.

Vejos skarifikavimas. Jei norite netrukus džiaugtis gražia veja, pirmiausia būtina atgaivinti po žiemos nualintą žolę. Bene efektyviausias būdas – vejos skarifikavimas, kurio metu veja supjaustoma ir pašalinama negyva žolė, susidaręs veltinis, samanos. Po skarifikavimo veja gauna ne tik daugiau deguonies, bet ir šviesos, lengviau įsisavina vandenį ir trąšas. Skarifikuota veja greičiau auga ir įgauna sodrią žalią spalvą, atrodo sveika ir gyvybinga. Vejos skarifikavimas atliekamas specialia į vejapjovę panašia technika.

Vejos skarifikavimas
Vejos skarifikavimas
© Organizatorių nuotr.

„Galima rinktis elektrinius, benzininius, taip pat ir akumuliatorinius skarifikatorius. Benzininius skarifikatorius rekomenduojame rinktis tiems, kurių vejos plotas labai didelis – skaičiuojamas dešimtis arų. Daugeliui privačių namų savininkų visiškai pakanka elektrinio ar akumuliatorinio skarifikatoriaus. Pastarasis, žinoma, patogesnis naudoti – nereikia saugoti laido, laidas neriboja jūsų judėjimo. Akumuliatorinio skarifikatoriaus visiškai užtenka patogiai sutvarkyti iki 10 arų vejos“, – pažymi Giedrius ir atskleidžia, kodėl pavojinga skarifikatorių nuomotis.

„Dažnai žmonės labai klysta galvodami, kad skarifikatorius toks įrankis, kurio reikia retai, todėl geriau jį nuomotis. Skarifikatoriaus nuoma – lengviausias būdas į savo išpuoselėtą veją užnešti ligų. Po kiekvieno skarifikavimo įrankis turėtų būti dezinfekuojamas, deja, neteko girdėti, kad kas nors imtųsi tokių atsargumo priemonių“, – svarsto ekspertas.

Vejos pjovimas
Vejos pjovimas
© Organizatorių nuotr.

Vejos pjovimas. Šilta žiema lėmė, kad kai kurie nuosavų sklypų savininkai vejos pjovimo sezoną šiemet pradėjo jau prieš keletą savaičių. Jei dar nematote poreikio atidaryti vejos pjovimo sezono, tuomet dabar tinkamas laikas apžiūrėti turimą vejos pjovimo techniką, kad išaušus dienai X būtumėte pasiruošę. Primename, kad pasak specialistų, pavasarį, kaip ir rudenį, veja turėtų būti pjaunama maždaug kartą per savaitę – dažnai pjaunama veja bus tankesnė, mažiau vietos liks piktžolėms ir samanoms, vejos paviršius bus standesnis.

Vejos pjovimas
Vejos pjovimas
© Organizatorių nuotr.

„Šiandien yra pačios įvairiausios vejos priežiūros technikos – nuo įprastų benzininių vejapjovių, aplinkai draugiškų akumuliatorinių vejapjovių, didesniems vejos plotams prižiūrėti skirtų traktoriukų iki nuo rutininių vejos priežiūros vargų ir rūpesčių išvaduojančių robotų vejapjovių“, – vardina Giedrius ir atskleidžia, kad pastaroji technikos naujovė sparčiai skinasi kelią į Lietuvos gyventojų sklypus.

Nieko keisto, robotas vejapjovė – patogus pagalbininkas, kuris ilgainiui, manoma, atsiras kiekvienuose namuose. „Husqvarna“ robotai vejapjovės šiemet švenčia savo 25-ąjį gimtadienį, o bendrovė jų technologiją taip ištobulino, kad šiandien beveik nebėra gyvenamųjų namų sklypų, kuriuose vejos prižiūrėti negalėtų robotas. Galingiausi „Husqvarna“ robotų vejapjovių modeliai gali prižiūrėti net iki 50 arų vejos plotą ir įveikti iki 70 % siekiančius šlaitus. Visi bendrovės robotų vejapjovių modeliai gali dirbti bet kokiu oru, veikia tyliai, yra saugūs po kiemą bėgiojantiems vaikams ir augintiniams, gali būti valdomi nuotoliniu būdu ir integruoti į išmanių namų sistemas.

Vejos pjovimas
Vejos pjovimas
© Organizatorių nuotr.

„Mūsų specialistai pavienes robotų vejapjovių instaliacijas vykdė net žiemą, jos vykdomos ir dabar. Žinoma, tai daroma laikantis visų saugumo reikalavimų, – patikina „Husqvarna“ atstovas ir išduoda, kad dabar instaliuoti robotus vejapjoves verta. – Prasidėjus aktyviam vejos pjovimo sezonui, robotų vejapjovių poreikis stipriai išauga, todėl jų instaliacijos sklype gali tekti palaukti net keletą savaičių.“

Dirvožemio kultivavimas. Purioje dirvoje augalai auga geriau, todėl prasidedantis dirvos paruošimo sėjai laikotarpis ar mintys apie sklypo performavimą daugeliui privačių namų savininkų sukelia nemenką galvos skausmą. Didžiuliai javų laukai kultivuojami traktoriais, tačiau kaip šį nelengvą darbą atlikti nedideliame sklype?

„Savo asortimente turime dviejų tipų kompaktiškus kultivatorių modelius. Kultivatorius su gale tvirtinamais akėtvirbaliais yra skirtas mažai biriai žemei ir tankioms vejoms išdirbti. Kultivatoriai su priekyje tvirtinamais akėtvirbaliais tinka lengvesniems žemės dirbimo darbams, pavyzdžiui, paruošti gėlynus ir sodo lysves. Dėl lengvo prietaiso užvedimo ir galingo variklio, „Husqvarna“ kultivatorių galite naudoti, kai tik prireikia. Mūsų kultivatoriai gana lengvi, juos labai paprasta valdyti, manevruoti, transportuoti ir sandėliuoti“, – paaiškina G. Momgaudis.

Senų lapų pašalinimas. Kad ir kaip atsakingai rudenį surinkote lapus, pavasarį jų vėl pilnos pakampės. Nors lapus galima sugrėbti įprastu įrankiu – grėbliu, paprasčiau ir greičiau tai padarysite pasinaudoję lapų pūstuvu. Lapų pūstuvas padės efektyviai išpūsti lapus ar kitus per žiemą susikaupusius nešvarumus, šiukšles net ir iš sunkiai pasiekiamų kampų, krūmų, gyvatvorių, gėlynų. Su lapų pūstuvu taip pat nesunkiai pašalinsite birius nešvarumus nuo takelių, įvažiavimų, keliukų, išvalysite garažą, terasą. Lapų pūstuvas šiandien turbūt geriausias sprendimas, siekiant greitai ir lengvai iš sklypo pašalinti šiukšles.

Lapų pašalinimas
Lapų pašalinimas
© Organizatorių nuotr.

„Įsigyjant pūstuvą, svarbu apgalvoti, kam jis bus naudojamas. Jei naudosite jį trumpesnį laiką ir mažesniems šiukšlių kiekiams, geriau pasirinkti lengvą, ergonomišką rankinį lapų pūstuvą, tokį kaip akumuliatorinis „Husqvarna 320iB“ ar benzininis „Husqvarna 125B“. Jei dirbsite ilgiau ir turite nupūsti didesnį kiekį lapų ar šiukšlių, geriau rinktis nugarinį pūstuvą. Be to, pūstuvą galima paversti dulkių siurbliu siurbti nuo žemės žolę, jos nuopjovas ir lapus. Tai ypač naudinga tuomet, kai nenorite pūsti šiukšlių tolyn, pavyzdžiui, aplink tvenkinį ar šalia pastatyto automobilio“, – vardina Giedrius.

Pavasarinė švara – trinkelių, tvorų, terasų, sodo baldų plovimas. Šiam darbui atlikti geriausiai pasitarnaus aukšto slėgio plovyklos. Aukšto slėgio plovykla nuplovę trinkeles – būsite nustebinti rezultato: trinkelės vėl atrodys lyg naujos. Aukšto slėgio plovykla nuo trinkelių ne tik be didesnio vargo pašalinsite purvą, dėmes, bet ir nuo samanų ar žolių išvalysite tarpus. Tiesa, po tokios švarinimosi procedūros trinkelių tarpus vėl reikėtų užpildyti jūsų pasirinktu užpildu.

Pavasarinė švara
Pavasarinė švara
© Organizatorių nuotr.

„Renkantis aukšto slėgio plovyklą, taip pat svarbu įvertinti savo poreikius. Plovimo efektyvumas priklauso nuo vandens slėgio ir jo kiekio kombinacijos. Kuo didesnę teritoriją planuojate plauti ar daugiau darbų dirbti, tuo didesnį vandens slėgį rekomenduojame pasirinkti. Asmeniniam naudojimui vidutinio dydžio sklype visiškai pakaktų „Husqvarna PW350“ modelio aukšto slėgio plovyklos“, – rekomenduoja bendrovės atstovas.

Konsultuoja telefonu, prekiauja internetu

„Dėl karantino duris laikinai užvėrus mūsų prekybos atstovų fizinėms parduotuvėms, visą dėmesį sutelkiame į oficialias mūsų prekybos atstovų elektronines parduotuves, kuriose patogiai ir saugiai galima įsigyti „Husqvarna“ technikos, taip pat atskirų dalių. Pastarosiomis dienomis jaučiame didelį apsilankymų elektroninėse parduotuvėse augimą, tačiau taip pat noriu paraginti mūsų klientus prireikus nesidrovėti ir skambinti mūsų prekybos atstovams, kurie mielai pakonsultuos, atsakys į klausimus ir nuotoliniu būdu padės išsirinkti individualiems poreikiams labiausiai tinkantį „Husqvarna“ gaminį“, – kviečia UAB „Husqvarna Lietuva“ sodo technikos ekspertas G. Momgaudis.

Vejos pjovimas
Vejos pjovimas
© Organizatorių nuotr.

Visą oficialių „Husqvarna“ prekybos atstovų el. parduotuvių sąrašą galite rasti čia. Kiekviena iš šių elektroninių parduotuvių aptarnauja pirkėjus visoje Lietuvoje, tačiau pirkėjų patogumui bendrovė rekomenduoja rinktis savo mieste ar arčiausiai gyvenamosios vietos įsikūrusio prekybos atstovo elektroninę parduotuvę.

Karantino laikotarpiu „Husqvarna“ ėmėsi ir papildomų saugumo priemonių. Prekės pirkėjams gali būti pristatomos tiesiai iš bendrovės sandėlių Švedijoje, taip užtikrinant, kad įsigytas gaminys neturės jokio tiesioginio kontakto su žmogumi (kurjeris liesis tik prie išorinės gaminio pakuotės).

Užsakymo nr.: PT_83859023

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
2.8000

Reikalingi meistrai buto ar namo remontui – ranka pasiekiami (10)

Visiems, susidūrusiems su būsto remontu, pažįstama situacija, kuomet smulkiems darbams atlikti...

Pavasariniai kiemo darbai, kuriuos reikia atlikti jau dabar (3)

Esame priversti sulėtinti gyvenimo tempą, tačiau tai reiškia, kad daugiau laiko galime praleisti...

Ką lietuviai karantino laikotarpiu veikia namuose? Nustebsite, kokių darbų imasi pirmiausia (14)

Prieš savaitę mūsų šalyje prasidėjęs karantinas visiems tapo dideliu išbandymu dėl...

Kokį remontą galima atlikti turint 3, 10 ir 15 tūkst. eurų biudžetą? (9)

Dėl kokių priežasčių mes dažniausiai skolinamės? Remiantis kredito palyginimo platformos...

Karantino metu „eBŪSTAS” tampa gyvybiškai svarbiu bendravimo įrankiu

Kol šalyje yra paskelbtas karantinas, daugiabučių namų priežiūros įmonė „Mano BŪSTAS”...

Top naujienos

Šimonytė: visuomenininkai turėtų būti tik valstybės pagalbininkai, o ne jos skylių užkamšytojai (155)

Labai gerai, kad krizės atveju žmonės mobilizuojasi ir padeda valstybinėms institucijoms, – bet...

Skvernelis kreipėsi į senjorus: ragina niekur neiti iš namų, prabilo apie pensijas (310)

Ketvirtadienio vakarą premjeras Saulius Skvernelis kreipėsi į Lietuvos senjorus prašydamas,...

Kasiulevičius palygino JAV ir Lietuvos prognozes: nors ir sunkiai, bet galime išvairuoti (52)

Ketvirtadienio vakarą profesorius Vytautas Kasiulevičius pateikė JAV Misisipės valstijos,...

Londone peiliu sužalotas lietuvis netrukus mirė gatvėje (79)

Ketvirtadienį Londono policija paviešino peiliu mirtinai subadyto žmogaus tapatybę: tai –...

Latvijoje nusidriekė 12 kilometrų laukiančių atvykti į Lietuvą automobilių eilė (85)

Latvijoje ketvirtadienio vakarą dėl atvykstantiesiems matuojamos temperatūros nusidriekė 12...

Uždaroma „Rimi“ Kauno autobusų stotyje: koronavirusas patvirtintas antram darbuotojui (50)

Nuo penktadienio uždaromas Kauno autobusų stotyje veikiantis prekybos centras „Rimi“ . Tokį...

Netikėtas sprendimas atvėrė neužgijusias žaizdas: dėl išžaginimo nuteistas politiko sūnus – jau laisvėje (373)

Aštuoniolikmetę merginą per prievartą į lovą įsitempęs ir ją išžaginęs politiko sūnus...

Kardiologas pateikia 7 patarimus, kurie ypač svarbūs šiuo metu: būtina žinoti sergantiems ir sveikiems (10)

Europos kardiologų draugija, remdamasi šiandienine Europos šalių stebėsena, atkreipia dėmesį,...

Moterys demonstruoja absurdiškus manikiūro rezultatus – kas nutinka, kai užsidaro grožio salonai (5)

Žvelgiant į karštligiškas kai kurių moterų pastangas gelbėti nagų grožį, kai tenka laikytis...

Karantino metu pasiūlė žmones vienijančią veiklą: visi jaučia tą patį, nors nesėdi vieni šalia kitų (3)

Žiūrėjimas į dangų gali sustiprinti bendrumo su žmonėmis pojūtį šiuo fizinės atskirties...