Kas nenorėtų atvykti vasarai (ir ne tik) į vietą, kur Baltijos jūros mūša harmoningai dera su pušų ošimu? Būtent toks yra neatrastas Lietuvos perlas – Klaipėdos kurortas Giruliai, kuriame galima tiek smagiai leisti laiką tarp žmonių, tiek pabėgti nuo visko ir atrasti ramybę. Ką slepia ši gyvenvietė?
„Altas“ nuotr.
„Altas“ nuotr.

Paslėpti Girulių lobiai

Gyvenvietę iš visų pusių supa miškai. Ši medžių oazė – tai rezultatas įdėtų pastangų, siekiant apsisaugoti nuo pustomo smėlio. Prūsijos karališkajai šeimai, reziduojant Klaipėdoje, buvo išleistas potvarkis, įpareigojantis smėliu užpustytus plotus paversti naudą teikiančiais miškais. Po pusšimtį metų trukusių sodinimo darbų aplink dabartinius Girulius, buvo pradėtas kurti Försterei (vok. girininkija) miško parkas su pasivaikščiojimo takais, apžvalgos aikštelėmis ir smėlėtais paplūdimiais. Dabar ši erdvė vadinama Girulių mišku. Beje, šis, anksčiau egzistavęs, parko pavadinimas sufleruoja ir miestelio pavadinimo kilmę. Juk Försterei (vok. girininkija) yra savotiškas Girulio pavardės vertinys.

Kita neretai primiršta įdomybė, kurią slepia šis miestelis, yra į šiaurę nuo Girulių išlikusi priklausomybės Vokietijai laikais statyta Antrojo pasaulinio karo pakrančių apsaugos baterija. Antrojo pasaulinio karo išvakarėse Giruliuose buvo pradėti statyti dotai – karo gynybiniai įtvirtinimai pajūryje, skirti Baltijos jūros pakrančių apsaugai. Giruliuose buvo įkurdinti artilerijos bazės kariai ir karininkai, čia veikė artilerijos pajėgų sanatorija. Šiuo metu pakrančių apsaugos baterijos kompleksą sudaro 3 dotai (didžiausiojo plotas 500 m²). Šį kompleksą slepiančias paslaptis jums atvers „Memel Nord“ muziejaus įkūrėjai.

Giruliai
Giruliai
© Shutterstock

Sveikatingumo oazė

Giruliai, kaip sveikatos, jėgų atgavimo ir poilsio oazė, skaičiuoja jau virš pusantro šimto metų. Dabar miestas vilioja ne tik klaipėdiečius, bet ir visus, norinčius pabėgti nuo kasdienybės.

Šis miestelis yra ideali vieta praleisti laiką visai šeimai. Laikas visuomet greitai bėga, vaikštant pajūrio pakrante, leidžiant laiką Girulių miške, kur vyrauja spygliuočių medynai su retu lapuočių pomiškiu. Be to, verta žinoti, kad Giruliai dabar garsėja ir kaip kaitavimo Meka, tad ją atranda ir vis daugiau aktyvaus laisvalaikio entuziastų.

Taip pat yra puikiai išvystytas susisiekimas dviračių takais – galite tiek leistis į trumpą kelionę iki Karklės, ar patogiai ir saugiai numinti net iki Palangos. O išsiilgus šurmulio ilgai netruksite – Girulius nuo Klaipėdos senamiesčio teskiria 7 kilometrai.

Olando kepurė
Olando kepurė
© Shutterstock

Verta atrasti ir pėsčiųjų bei pažintinius takus, kurių šiame regione – visa gausybė. Ar teko lankytis Olando kepurėje? Šioje vietoje atsiveria nepakartojami vaizdai ir Baltijos jūros horizontai. Olando kepurė – tai 24,4 m aukščio skardis Baltijos jūros pakrantėje, Pajūrio regioniniame parke, 2 km į šiaurę nuo Girulių, prie Karklės. Prieš 12–15 tūkstančių metų jį suformavo Baltijos ledynas. Tai yra parabolinė kopa, supustyta ant moreninio gūbrio.

Čia pat jūsų laukia ekologinis pažintinis takas „Litorina“. Į pietus ir į šiaurę nuo Olandų kepurės eina status senovinis Litorinos jūros kranto šlaitas, bangų suformuotas prieš 5–7 tūkst. metų. Santykinis šio senovinio šlaito aukštis yra 8–21 m. Čia susidarė gilios šaltiniuotos griovos su trumpais srauniais upokšniais. XIX a. pabaigoje, apželdinant Girulių pajūrį, šiose vaizdingose vietose buvo sukurtas klaipėdiečių pasivaikščiojimams skirtas parkas, įveisti ąžuolai, bukai, platanalapiai klevai, kiti dekoratyviniai medžiai. Taką žymi specialus ženklinimas bei informaciniai stoveliai, tad vargu ar galima pasiklysti. Šlaito viršuje įrengtos įspūdingos regyklos su pavėsinėmis.

Lietuvos pajūrio kampelis, kurio dažnas lietuvis dar neatrado: ramiam poilsiui ir gyvenimui atostogų ritmu visus metus
© Gytis Vidžiūnas

O praeitais metais Pajūrio regioninio parko būstinė Karklėje oficialiai atidarė žiedines vaikščiojimo trasas. Jų išskirtos net 3: raudonoji, geltonoji ir mėlynoji. Raudonoji trasa prasideda nuo Karklės ir tęsiasi 4 km iki Olando Kepurės. Geltonoji trasa, kurios ilgis 3,5 km, prasideda nuo Olando Kepurės ir driekiasi iki Kukuliškių piliakalnio, Girulių „Memel Nord“ karinės baterijos, atgal keliaujant pėsčiųjų taku palei mišką. O mėlynoji trasa kviečia kelionę pradėti nuo Girulių baterijos aplankant Kalotės ežerą. Ji apima 4,5 km. Galima tiek bandyti įveikti visą maršrutą vienu ypu, tiek pasirinkti norimą atkarpą.

„Skautų rezidencija“ – išskirtinė galimybė gyventi ir ilsėtis Giruliuose ant Baltijos jūros kranto

Jei jūsų svajonė – rytą pradėti su puodeliu kavos prie jūros, tuomet „Skautų rezidencija“ ją pavers realybe. Tai šiuo metu Lietuvoje arčiausiai jūros statomas apartamentų kompleksas.
0,12 ha plote dviejuose namuose suprojektuoti 6 atskiri apartamentai. Esant poreikiui, galima ir pilna apdaila. Kiti šio komplekso privalumai: uždara saugoma teritorija, priskiriama dalis sklypo kiekvienam namui, lauko terasos, žaidimų aikštelės vaikams, stovėjimo aikštelė automobiliams, pilna komplekso priežiūra ištisus metus. Tai puiki erdvė gyventi visai šeimai.

Šio komplekso išskirtinumas – kaip jau galėjote įsitikinti, ne tik viena iš geriausių ir unikaliausių lokacijų Lietuvoje, bet ir dar daugiau: čia pat laukiantis Girulių paplūdimys, privažiavimas asfaltuotais keliais, visos komunikacijos, akį traukianti pajūrio statomų pastatų architektūra, šalia esantys dviračių takai, 300 m iki vaikų darželio, sporto bei laisvalaikio infrastruktūra, netoliese esančios kavinės, patogus susisiekimas su Klaipėda ir Palanga, ribotas gyventojų kiekis.

„Skautų rezidencija“ gali būti idealus pasirinkimas tiek norinčiam čia gyventi nuolat, tiek sezoniškai ar siekiant investicinės grąžos iš nuomos. Seniai svajojote apie vakarus ant jūros kranto, palydint saulę? Visada norėjote savo vaikams suteikti geriausią, ką turi mūsų gamta: gryną orą, jūrą, smėlį, augalijos prieglobstį? Tačiau nesate žmogus, kuris galėtų pasislėpti viduryje miško, jums būtina, kad ranka pasiekiama būtų ir civilizacija? „Skautų rezidencija“ – būtent tokia vieta.

Daugiau informacijos ir išankstinė apartamentų rezervacija: http://skauturezidencija.lt/

Užsakymo nr.: PT_84452887

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(27 žmonės įvertino)
2.6667

Kompleksinio poilsio būstui Palangoje – lanksčios kredito unijos paskolos (1)

Statistika liudija, kad apartamentai poilsiui ir darbostogoms Lietuvos pajūryje graibstyte graibstomi...

Periodinis techninis aptarnavimas neplaninių gedimų skaičių sumažina 40 proc. (3)

Vartų, durų bei krovimo įrangos gamybos lyderis Europoje koncernas „Hormann“ aukštą savo...

Kaip paruošti lovą geram miegui? (7)

Tuo metu, kai ne tik einame miegoti tamsoje, bet dar su tamsa ir keliamės, svarbu gerai išsimiegoti....

Kaip pasirinkti šilumos izoliaciją tinkuojamoms sienoms? (7)

Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei...

Lietuviai skuba investuoti į nekilnojamąjį turtą: specialistas papasakojo apie galimas perspektyvas (302)

Jungtinėse Amerikos Valstijose pagrindinė investicijų kryptis yra akcijų biržos, tačiau...

Top naujienos

Raminta Rakauskė | D+

Estijos pensijų reformos viražai: išsiėmę pinigus iš fondų metėsi kitur, analitikai kritikuoja

Po to, kai Estija nusprendė gyventojams leisti išsiimti II pensijų pakopos pinigus, dalis jų...

Vladimiras Laučius. Migrantai iš Baltarusijos – Rytų diktatorių „ačiū“ kadenciją baigiančiai A. Merkel (60)

Lietuva raukydamasi toliau ragauja gražiai atrodančius, bet karčius ir kartais nuodingus...

Vilniuje teisiama akušerė ginekologė: prokurorų teigimu, dėl jos kaltės nėščioji neteko kūdikio (89)

Vilniaus Antakalnio poliklinikoje dirbanti gydytoja akušerė ginekologė Laura Bražėnienė...

Naujas užmojis – apmokestinti tekantį upių vandenį (114)

Prasidėjus naujam politiniam sezonui grįžtama ir prie naujų mokesčių. Vienas iš jų –...

Išvardino vakcinacijos klaidas Lietuvoje: kalbant apie mirčių gausą, šiems žmonėms – didžiausias pavojus (233)

Delfi laidoje „Iš esmės“ sveikatos ekspertai nesutarė dėl vakcinacijos proceso ir mirčių...

Islandai sukūrė anglies dvideginio surinkimo mašiną: dujas verčia mineralais ir palaidoja po žeme

Islandijoje jau veikia galingas įrenginys, kuris šiltnamio efektą sukeliančias dujas...

Natalijos Bunkės ir Edgaro Eidėjaus vestuvių liudininkai Nainiai neslėpė ašarų: jautriausias momentas – sūnaus Kristupo žodžiai vaizdo įrašas (188)

Rugsėjo 16-ąją, ketvirtadienį, Natalija Bunkė ir Edgaras Eidėjus vienas kitam prisiekė...

Kupiškietės nepavadintum tipine senjore: sunkiai įtikima, ką moteris padarė pati

Ilgai galvojau, ar verta girtis. Ne aš sugalvojau stengtis taupiai, ekologiškai tvarkytis savo namų...

Lietuvos europarlamentarai įvertino metinį EK pirmininkės pranešimą – nuomonės smarkiai išsiskyrė (10)

Vakar Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen Europos Parlamente (EP) skaitė...

Nauja tvarka siutina vilniečius: aikštėse švilpauja vėjai, nors sportuoti norinčių – į valias (8)

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas vylėsi, jog miestui priklausančio turto nuomos sistema aukciono...