Šaltuoju metų laiku Lietuvoje dažnai atsiranda problemų susijusių su per didele oro drėgme. Ant langų susidaro kondensatas, ilgai džiūsta skalbiniai, ant sienų atsiranda pelėsis, o patalpose nuolatos jaučiamas drėgno oro kvapas.
„Wood“ oro sausintuvai
© Organizatorių nuotr.

Drėgno oro priežastys

Per didelę drėgmę gyvenamosiose patalpose sukuria įprastas žmonių gyvenimo būdas: skalbinių ar po lietaus šlapių drabužių džiovinimas, prausimasis duše ar vonioje, maisto gaminimas, akvariumai ar net gyventojų iškvepiamas oras. Vidutiniškai keturių asmenų šeima įprastomis gyvenimo sąlygomis per parą į orą išgarina apie 12 litrų vandens. Drėgmė namuose gali kauptis ir iš lauko, tarkim rudenį, kai mūsų regione iškrenta daugiausia kritulių.

Rezultatas – kondensatas ant langų, pelėsis

Šaltuoju metų laiku langų ir sienų vidiniai paviršiai taip pat atvėsta, o drėgnam orui kontaktuojant su šaltais paviršiais ant jų susidaro kondensatas. Dėl šalto lauko gyventojai laiko uždarytus langus ir namuose susidaręs drėgmės perteklius negali pasišalinti iš patalpų – drėgmės lygis patalpose stipriai didėja. Jei patalpų drėgmės santykinis lygmuo viršija 60 procentinių punktų, susidaro tinkamos sąlygos veistis pelėsiui. Pirmiausia atsiranda drėgmės ir pelėsio kvapas, o vėliau, nesiimant jokių veiksmų sumažinti drėgmę patalpose – atsiranda matomi pelėsio požymiai.

Namuose nėra ventiliacijos?

Atidarius langus ar naudojant ventiliacinę sistemą galima gauti šviežio, deguonies prisotinto oro, bet dažnai tai nepadeda mažinti drėgmės lygmens, nes į patalpą patenkantis oras tikėtina taip pat bus drėgnas. Vėdinimas gali pagelbėti tik esant sausam lauko orui. Lietuvoje šaltuoju metų laiku santykinis drėgmės lygis lauke svyruoja tarp 80% ir 90%. Ateinantis šaltas lauko oras stipriai atvėsina patalpas ir išeikvojama daug energijos ir pinigų norint vėl sušildyti patalpų orą arba dažnai turima šildymo sistema nebūna pakankama, kad galėtų greitai sušildyti naujai iš lauko įtrauktą šaltą orą ir patalpose nuolatos būna žemesnė nei komfortiška oro temperatūra. Taip pat laikant pravirus langus į patalpą patenka lauko triukšmas ir kenksmingos kietosios dalelės.

Drėgmės perteklių surenka oro sausintuvas

Oro sausintuvas (arba drėgmės surinkėjas) yra pagrindinė priemonė mažinti per didelę namų drėgmę, tai geriausia prevencinė ir gynybos priemonė nuo pelėsio. Dauguma oro sausintuvų įtraukia patalpos orą į prietaiso vidų, kuriame ant šaltų paviršių iš drėgno oro susidaro kondensatas, o vėliau išsausėjęs oras išpučiamas atgal į patalpą. Kai kurie oro sausintuvai kaitina įtrauktą patalpos orą ir dėl temperatūrų skirtumo jų viduje susidaro kondensatas. Iš oro gautas vanduo (kondensatas) yra renkamas į tam skirtą talpą arba išleidžiamas pro drenažo žarną tiesiai į kanalizaciją.
Renkantis oro sausintuvą svarbiausia atkreipti dėmesį į jo našumą ir gamintojo rekomenduojamą kvadratūrą. Visada geriau pasirinkti galingesnį, našesnį įrenginį, kuris lengviau ir greičiau atliks oro sausinimą, nei įsigyti per silpną prietaisą.

Nepakankamas oro sausintuvas net ir veikdamas nuolatos nesumažins drėgmės pertekliaus iki žmogui ir jo aplinkai priimtinos 50% santykinės drėgmės. Pavyzdžiui patalpose, kurių plotas 60-70 kvadratinių metų, oro sausintuvas skirtas 40-50 kvadratinių metrų patalpoms nėra pakankamas. Jis veiks ženkliai ilgiau, greičiau nusidėvės, gali išaugti elektros sąnaudos ir ne visuomet sumažins drėgmės lygmenį iki komfortiško. 70 kv.m. gyvenamosioms patalpoms oro sausintuvas turi būti pajėgus surinkti 8-10 litrų vandens per parą prie kambario temperatūrų (dauguma gamintojų drėgmės surinkimo našumą nurodo prie laboratorinių sąlygų, t.y. 35 laipsnių temperatūros ir 90% drėgmės).

Yra ir tokių įrenginių, kurie per parą gali surinkti vos 200ml ar net tokių, kurie surenka tik 50ml vandens. Tokie prietaisai skirti naudoti mažose spintelėse, komodose ar stalčiuose. Jie jokiu būdu nėra pakankami naudoti kambarių oro sausinimui, o ką jau ir bekalbėti apie viso buto ar namo sausinimą.
Renkantis oro sausintuvą taip pat reikia atsižvelgti ir į konkretaus modelio veikimo triukšmingumo lygį – juk prietaisas turės veikti ne tik dieną, bet ir naktį, kai drėgmės lygis gyvenamosiose patalpose dažniausiai pakyla.

Wood’s oro sausintuvai – švediška kokybė visiems gyvenimo atvejams

Didelę patirtį ir plačiausią oro sausintuvų asortimentą Baltijos šalyse turinti specializuota įmonė „OROsprendimai“ rekomenduoja pirkti tik laiko patikrintus, patikimus ir ilgą garantijos laikotarpį turinčius švedų gamintojo Wood’s oro sausintuvus. Šios kompanijos oro sausintuvai yra vieni populiariausių Europoje, o Švedijoje kas antras parduodamas oro sausintuvas yra Wood’s kompanijos. Būtent Wood’s oro sausintuvai užima pirmąsias vietas Švedijoje rengiamuose tyrimuose BEST IN TEST.

Gyvenamosiose patalpose ar vasarnamiuose, sodo nameliuose – WDD80 modelis
WDD80 Wood’s yra perkamiausias drėgmės surinkėjas Baltijos šalyse dėl ypač tylaus veikimo, kompaktiško dydžio ir galimybės užtikrinti reikiamą drėgmės lygmenį gyvenamosiose patalpose iki 60-70 kvadratinių metrų. Šis oro sausintuvas WDD80 Wood‘s gali per parą surinkti net iki 8 litrų vandens ir to visiškai pakanka 3-4 kambarių gyvenamosioms patalpoms. Jis vienodai efektyviai rinks drėgmę nepriklausomai nuo patalpos temperatūros bei papildomai šildys patalpas išpūsdamas šiltą orą, todėl jis puikiai tinkamas mažiau šildomose patalpose (vasarnamiuose, sodo nameliuose). Naudojant šį Wood’s oro sausintuvą pašalinsite langų kondensatą, sustabdysite pelėsio plitimą, o namuose bus šilčiau ir jaukiau. Papildomas WDD80 Wood's pranašumas prieš įprastus kompresorinius drėgmės surinkėjus – jame yra jonizatorius, kuris mažina dulkių kiekį ore, jonizatorių galima pasirinktinai įjungti arba išjungti. Šiam įrenginiui šiuo metu suteikiama 3 metų garantija.

Naujieji MDK serijos oro sausintuvai įvairaus dydžio patalpoms
2019 metais Wood’s kompanija pristatė naują MDK seriją – tai naujos kartos kompresoriniai oro sausintuvai, kuriuose vietoj įprasto ir greitu laiku draudžiamo prekiauti freono, naudojamas naujos kartos ekologiškas šaltnešis – R290 propano dujos. Šių dujų naudojimas ne tik saugo gamtą, bet ir leidžia ženkliai sumažinti elektros energijos sąnaudas lyginant su įprastomis šaltnešio dujomis. Mažiausias šios serijos modelis MDK11 dėl savo kompaktiško dizaino ir mažo svorio puikiai tinka mažesnėse patalpose, tarkim vienam kambariui ar vonios patalpai, bet yra pakankamai galingas išsausinti ir didesnes patalpas – net iki 50kv.m. Didesni šios serijos oro sausintuvai MDK21 (skirtas iki 70 kv.m.) ir MDK26 (skirtas iki 120kv.m.) yra pakankamai galingi ir išvaizdūs, kad būtų galima naudoti įvairiais atvejais. Dėl turimų ratukų juos lengva pervežti į kitą vietą. Visiems MDK serijos oro sausintuvams suteikiama 3 metų garantija. Visi turi modernų dizainą, ekraną, kuriame galima matyti esamą ir nusistatyti norimą palaikyti drėgmės lygį.

„Wood“ oro sausintuvai
„Wood“ oro sausintuvai
© Organizatorių nuotr.

Rūsio patalpoms, garažams ir kitoms negyvenamoms patalpoms SW serijos oro sausintuvai
Visi SW serijos oro sausintuvai išskirtinai surenkami Švedijos gamykloje, jie turi metalinį korpusą, didelį 10 litrų baką (arba galimybę kondensatą nuvesti tiesiogiai į kanalizaciją), automatiškai palaiko pageidaujamą drėgmės lygį, yra didelio našumo ir stebėtinai efektyvūs elektros energijos sąnaudų atžvilgiu. Silpniausias SW22F modelis skirtas patalpoms iki 60kv.m., o galingiausias SW59F gali aptarnauti patalpas iki 160kv.m. ir per parą surinkti net iki 41 litro vandens. SW serijos oro sausintuvai pritaikyti dideliam oro dulkėtumui ir atsparūs neįprastai aukštam drėgmės lygiui, gali pašalinti drėgmę visame rūsyje, sandėlyje ar garaže bei tuo pačiu metu išvalyti orą su komplektacijoje esančiu antipelėsiniu filtru. SW serijos oro sausintuvams keičiant oro filtrus ne rečiau kaip kas metus, garantiją galima pratęsti iki 6 metų.

„Wood“ oro sausintuvai
„Wood“ oro sausintuvai
© Organizatorių nuotr.

WCD-pro – su dideliais ratukais ir rankena – patogesniam transportavimui
Toje pačioje Švedijos gamykloje surenkami ir WCD3pro, WCD4pro oro sausintuvai, kurie lygiai taip pat kaip ir SW serijos įrenginiai puikiai tinkami naudoti pramonėje, statybose ar kitose agresyviose patalpose. Papildomai WCD-pro serijos oro sausintuvai turi tvirtus ratus ir nulenkiamą rankeną, kurie tiesiog palengvina jų pervežimą.

„Wood“ oro sausintuvai
„Wood“ oro sausintuvai
© Organizatorių nuotr.

Iki š.m. gruodžio mėn. 1d. vykstančios akcijos:

  • Perkant SW38F Wood‘s oro sausintuvą, 5vnt filtrų rinkinį gausite vos už 1 Eur (vertė 100 Eur).
  • Perkant SW59F Wood‘s oro sausintuvą, Wood‘s oro valytuvą ELFI150 (pagamintą Švedijoje) gausite vos už 1 Eur (vertė 399 Eur).
  • Perkant bet kurį kitą Wood‘s oro sausintuvą, orų stotelę WHG-1 Wood‘s gausite nemokamai (vertė 19 Eur).

Daugiau informacijos: www.orosprendimai.lt

Užsakymo nr.: PT_82559107

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
5.0000

„Horizon“ – kainos ir kokybės balansas (7)

Geriau nei Kalėdos gali būti tik Kalėdos naujuose namuose. Įsimintinos šių metų šventės...

Jau galvojantiems apie Kalėdas – namų dekoro pasiūlymai: tinkamų papuošimų ras ir trokštantys išskirtinumo, ir išsiilgę tradicijų (3)

Kiekvienas gražiausioms metų šventėms – Kalėdoms – ruošiamės individualiai ir skirtingai....

Namas sėda? Nieko baisaus – „URETEK“ pakelia ir namus, ir tiltus, ir bažnyčias

Pastato sėdimas gali tapti tikru košmaru savininkui, nes norint sutvirtinti gruntą reikia atlikti...

Projekto vystytojai galvojo apie didesnių poreikių pirkėjus: nuo 9 m aukščio lubų iki žaliuojančio Pažaislio miško (12)

Kaune baigiamas įgyvendinti išskirtinių apartamentų kompleksas – „Pažaislio apartamentai“...

Atsirado pelėsis, kondensatas ant langų, nedžiūsta skalbiniai? Patarimai sausinant orą (5)

Šaltuoju metų laiku Lietuvoje dažnai atsiranda problemų susijusių su per didele oro drėgme. Ant...

Top naujienos

Laikai, kai alkoholis liejosi laisvai: tarsi tradicija girtuoklystė ėjo iš kartos į kartą

„Kaip upė prasideda nuo upokšnio, taip ir girtavimas prasideda nuo taurelės. Žmogus pasidaro...

Nužudyto centrinio banko pareigūno perspėjimas buvo lemtingas SEB (58)

Ne visi pinigų plovimo skandalai vienodi. Kai pasaulis sužinojo, kad milijardai nešvarių pinigų...

Naujasis siūlymas dėl bankų apmokestinimo kelia klausimų: ne tik padidins kainas, bet ir prieštarauja Konstitucijai (259)

„Mes turime vieną milijardą eurų, kurių kažkas tiesiog nemoka. Tol, kol šie mokesčiai nėra...

Žiema trumpam atsitraukia, grįžta rudeniški orai (7)

Penktadienį dangumi plauks stori pilki kritulių debesys. Naktį ir rytą šlapias sniegas...

Kartu 53 taškus mėgėjų lygoje „suvertę“ Lavrinovičiai: vakar mama bažnyčioje buvo (21)

Sostinės krepšinio lygoje („GEALAN–SKL“) užtikrintą pergalę pasiekė „Sporto namai“...

Jurgita Barišauskienė

Kai žiemos šventės tampa beskonės, o masinis kalėdinis šurmulys tik erzina (5)

Žiemos švenčių laikotarpis dažnam žmogui tampa ne tik linksmybių, bet ir įvairių išbandymų...

Naujausios ir ilgiausiai rašytos Andriaus Užkalnio knygos pristatymo nepraleido ir žinomi bičiuliai: taps dar vienu bestseleriu (149)

Ketvirtadienio pavakarę sostinėje žinomas publicistas ir žurnalistas Andrius Užkalnis...

Šios frazės gali sugriauti bet kokius santykius (10)

Būtina visą laiką sekti, ką kalbame. Neretai artimieji girdi iš mūsų skaudžias frazes, o...

„Google“ ne juokais susirūpino saugumu: kaip sužinoti ar jūsų slaptažodis nėra pavogtas (6)

„ Google “ neseniai išleido 79-ą „ Chrome “ versiją, kurioje buvo patobulinta...

Kurtinaičio kariauna nutraukė pralaimėjimų seriją – nuskriaudė Giedraičio ALBA komandą (4)

Rimo Kurtinaičio treniruojami krepšininkai lipa iš nesėkmių liūno. Maskvos srities „Chimki“...