Ne žemės ūkio veikla kaimo vietovėse užsiimantys kaimo gyventojai, įskaitant ūkininkus, veikiančios labai mažos įmonės gali pretenduoti į verslo plėtrai teikiamą Europos Sąjungos ir valstybės finansinę paramą.
Žemės ūkio produkcija
© Shutterstock

Parama teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklą „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“.

Paraiškos pagal šią KPP veiklą renkamos nuo š. m. lapkričio 2 d. iki š. m. gruodžio 14 d. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 12 mln. 319 tūkst. eurų paramos lėšų.

Remiama tik ne žemės ūkio veikla

Pagal KPP veiklą „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“ parama teikiama ne žemės ūkio veiklai plėtoti. Remiama ekonominė veikla, nurodyta ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje, išskyrus veiklas, išvardytas neremiamų veiklų sąraše.

Atkreipiamas dėmesys, kad pagal šią KPP veiklą parama neteikiama projektams, kuriuose numatyta pradėti nakvynės ir pusryčių, kaimo turizmo veiklą. Remiama tik tokių paslaugų plėtra.

Gyvenamoji arba registracijos vieta – kaime

Paramos pagal šią KPP veiklą gali kreiptis ne jaunesni kaip 18 metų kaimo gyventojai, nuolatinę gyvenamąją vietą deklaravę kaimo vietovėje.

Į paramą pretenduojantys juridiniai asmenys arba ūkininkai turi būti registruoti kaimo vietovėje. Juridiniai asmenys nuo paraiškos pateikimo iki paramos sutarties pasirašymo turi atitikti labai mažos įmonės reikalavimus, taip pat turi būti savarankiškas ūkio subjektas ne tik iki sutarties pasirašymo, bet ir visu kontrolės laikotarpiu.

Būtinas ekonomiškai pagrįstas verslo planas

Kartu su paramos paraiška pareiškėjas turi pateikti ekonomiškai pagrįstą verslo planą. Nurodyta informacija jis turi pagrįsti projekto reikalingumą, investicijų poreikį ir finansinę verslo plano dalį. Pateiktame verslo plane pareiškėjas turi įrodyti, kad ūkio subjektas atitinka ir įgyvendinant projektą bei projekto kontrolės laikotarpiu atitiks ekonominio gyvybingumo kriterijus.

Su paramos paraiška pareiškėjas taip pat turi pateikti ir patvirtintus praėjusių finansinių metų (ne trumpesnių nei 12 mėnesių) finansinių ataskaitų bei tarpinių finansinių ataskaitų (už einamųjų metų visus ketvirčius) dokumentus.

Pareiškėjas turi įsipareigoti projektą įgyvendinti per paramos paraiškoje (verslo plane) nurodytą laikotarpį, negalintį viršyti 24 mėn. nuo paramos sutarties pasirašymo dienos. Projekto įgyvendinimo darbus privaloma pradėti ne vėliau kaip per 6 mėn. nuo paramos sutarties pasirašymo dienos.

Finansuojama iki 50 proc. išlaidų

Pagal KPP veiklą „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“ suteikiamos paramos dydis skaičiuojamas atsižvelgiant į tinkamas finansuoti projekto išlaidas. Didžiausia paramos suma vienam projektui negali viršyti 200 tūkst. eurų. Finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Paramos lėšomis finansuojama projekte numatytai veiklai vykdyti skirtų gamybinių ir kitų būtinų statinių statyba, rekonstravimas ir (arba) kapitalinis remontas, naujos technikos ir įrangos, skirtos projekto reikmėms, įsigijimas ir įrengimas projekto įgyvendinimo vietoje. Tinkamomis finansuoti taip pat pripažįstamos verslo infrastruktūros projekto įgyvendinimo vietoje kūrimo ir bendrosios išlaidos.

Privaloma surinkti mažiausiai 50 atrankos balų

Pareiškėjų projektai siekiant gauti paramą bus vertinami balais, suteikiamais už KPP veiklos „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“ įgyvendinimo taisyklėse nustatytų atrankos kriterijų atitikimą.

Privalomas surinkti minimalus atrankos balų skaičius – 50. Paraiškos, nesurinkusios minimalaus atrankos balų skaičiaus, toliau nevertinamos. Kai paraiškose prašoma paramos suma viršija skirtąją, sudaroma projektų prioritetinė eilė. Pirmenybė teikiama daugiausia balų surinkusioms paraiškoms. Jei paramos lėšų pakaks ne visiems didžiausią vienodą atrankos balą surinkusiems pareiškėjams, pirmenybė bus teikiama pareiškėjams, kurie nėra gavę paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemones „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos“, „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“, „Kaimo turizmo veiklos skatinimas“, ir prašantiesiems mažiausios paramos sumos.

Lapkričio 10 d., 14 val. DELFI skaitytojai kviečiami stebėti tiesioginę transliaciją apie Paramos verslui galimybes kaimo vietovėse. Prie transliacijos galėsite prisijungti ČIA. Daugiau informacijos www.nma.lt

Sužinok naujienas apie paramą pirmas – prisijunk www.facebook.com/nacionalinemokejimoagentura.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Į Rytų Ukrainą plūdo išskirtinė Rusijos technika: po mokymų rusų kariams nustatė vienodą diagnozę (205)

Prieš penkerius metus, antrojoje 2014 m. rugpjūčio mėnesio pusėje, vadinamasis „Ilovaisko...

Lietuvis daro tai, apie ką daugelis svajoja, bet nedrįsta: mano tikslas – pasiekti visišką dugną (52)

Prieš trejus metus prisidengęs Modus Vivendi slapyvardžiu 24-erių Edgaras Bajerčius sėdęs ant...

Pinigų tema lietuviams kalbėti gėda ne mažiau nei apie seksą: jei už žinias rašytų pažymį, dažnas gautų 4 (86)

Pinigų klausimas lietuviams kartais yra toks pats tabu kaip ir seksas ar politika. Dar labiau nejauku...

Kodėl lietuviški kurortai yra daug blogiau nei užsienio: turtingųjų pasaulis Interlakenas ir jo beprotiškos kainos (196)

„Niekada nevažiuočiau į lietuviškus kurortus“, „Palanga – brangi tragedija“, „Į...

13 daug antioksidantų turinčių produktų: valgydami juos kovojate su kenksmingais procesais organizme (7)

Antioksidantai yra junginiai, padedantys atitolinti ląstelių pažeidimus ar net galintys užkirsti...

Investuotojai nenurašo penktojo pagal dydį miesto: vaiduoklį keis nauja verslo oazė

Nors per pastarąjį dešimtmetį Panevėžyje gyventojų sumažėjo daugiau nei dvidešimčia...

Iš „Misijos Sibiras“ grįžusi Amerikos lietuvaitė: dabar važinėsiu po Ameriką ir viską pasakosiu (113)

Tarp šešiolikos šių metų ekspedicijos „ Misija Sibiras “ dalyvių pirmą kartą buvo...

Bretanė – vieta, kur saugoma istorija ir gerbiamos tradicijos (13)

Gerai išvystytas Prancūzijos greitųjų traukinių (TGV) transporto tinklas suteikia unikalią...

Linkytė ir Vaitiekūnas papasakojo apie slogias mintis ir kaip pavyko pamilti save (77)

Laisvės pikniko metu „Rytojaus jaunimo“ diskusijų zonoje didelio susidomėjimo sulaukė...

Gamtos ženklus stebinti dzūkė jau žino, kokie bus rudens orai ir kada sulauksime pirmojo sniego (90)

Gamtos ženklus stebinti ir orus pagal juos prognozuojanti marcinkoniškė Janina Janušauskienė...