Siekiant, kad Lietuvoje atsirastų daugiau licencijuotų sandėlių ir būtų kokybiškesnė jų kontrolė, Žemės ūkio ministerija parengė įstatymo pakeitimus. Kas keistųsi, jei jie būtų priimti?
Daržovių sandėliavimas
© DELFI / Valdas Kopūstas

Žemės ūkio ministerija, siekdama pagerinti licencijuotų sandėlių veiklos teisinį reguliavimą, parengė ir teikia Vyriausybei Lietuvos Respublikos licencijuotų sandėlių ir sandėliavimo dokumentų įstatymo pakeitimo įstatymo projektą.

Šiuo metu galiojančio Lietuvos Respublikos licencijuotų sandėlių ir sandėliavimo dokumentų įstatyme (toliau – įstatymas) yra nurodytos licencijuoto sandėlio veiklos priežiūrą reglamentuojančios nuostatos, tačiau jų nepakanka norint labiau paskatinti žemės ūkio veiklos subjektus steigti licencijuotus sandėlius bei tinkamai atlikti jų veiklos tikrinimą, kurį reglamentuoja Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymas.

Be to, įstatyme būtina patobulinti licencijuotam sandėliui licencijų ir patikslintų licencijų išdavimo, jų galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo, licencijų galiojimo panaikinimo tvarką, atsižvelgiant į šiai tvarkai siūlomą taikyti licencijų išdavimo modelį „G“ („griežtas“).

Įgyvendinus įstatymo projektą bus pasiekta tam tikrų teigiamų rezultatų. Licencijos grūdų, bulvių, daržovių, vaisių ir kitų augalininkystės produktų sandėlio veiklai vykdyti bus išduodamos pagal licencijų išdavimo modelį „G“.

Įstatyme nustatytas ne ilgesnis kaip 30 dienų terminas (nuo dokumentų, reikalingų licencijai išduoti, gavimo dienos) įpareigos licencijas išduodančią instituciją – Valstybinę augalininkystės tarnybą – kuo skubiau įvertinti juridinio ar fizinio asmens atitikimą teisės aktų nustatytiems reikalavimams.

Siekiant apsaugoti svarbų visuomenės interesą – žmonių ir ūkinių gyvūnų sveikatą, bus pašalintos galimos rizikos, susijusios su veikla, kuriai prieš tai būtina patikra, ar sandėlis atitinka techninius, technologinius, veterinarijos, higienos, priešgaisrinius ir kitus šio įstatymo ir Vyriausybės įgaliotos institucijos gamybiniams pastatams (statiniams) nustatytus specialiuosius reikalavimus.

Bus suderintas licencijuotų sandėlių veiklos teisinis reguliavimas ir užtikrinta, kad sandėlio veiklos priežiūra būtų atliekama vadovaujantis Viešojo administravimo įstatymo nustatyta tvarka.

Bus supaprastinti licencijuotų sandėlių steigimo ir jų veiklos vykdymo reikalavimai, kad šiuos sandėlius galėtų lengviau įsteigti žemės ūkio veiklos subjektai, ypač ūkininkai ar jų kooperatyvai, turintys tam tinkamus sandėlius, ir juose laikyti pirmiausia savo pagamintus grūdus, bulves, daržoves, vaisius ar kitus augalininkystės produktus ir, esant poreikiui, šiuos produktus ar jų dalį įkeisti kredito įstaigoms ir iš jų gauti palankiomis sąlygomis trumpalaikes paskolas apyvartinėms lėšoms papildyti, ir tuo pagrindu suaktyvinti licencijuotų sandėlių veiklą Lietuvos Respublikoje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (17)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (64)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Profesorius Lukoševičius: druska gali žudyti, bet jos visiškai atsisakius – tragiškos pasekmės

Koks valgomosios druskos vaidmuo žmogaus mityboje ir jos sąsajos su kraujospūdžiu? Aiškinama, kad...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (20)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Dėl sulaužyto gyvenimo dabar nebežino, kur kreiptis: gailiuosi, kad nuvedusi dukterį pas gydytojus, paklausiau jų patarimo (218)

Prieš daugelį metų globėjų į užsienį kartu su seserimi išvežta lietuvaitė po dešimties ten...

Pavergė ne vieno garsaus menininko širdį: vieni vadino mūza, kiti – vyrus gniuždančiu monstru (2)

Ją vadino kūrėjų mūza. Ji įsimylėdavo talentingiausius to meto vyrus, jie atsakydavo tokiais...

Kalėdinės mugės pasaulyje – kur geriausia ieškoti šventinės nuotaikos? (1)

Rankas šildantis karšto gėrimo puodelis magiškomis švieselėmis blyksinčioje...

Prieš 23 metus duotam interviu Samas papasakojo apie išbyrėjusius dantis, o savo ateitį „numatė“ Rusijoje (26)

Internete pasirodė prie 23 metus kurta laida „X klanas“ (aut.Ligita Juknevičiūtė ir Remigijus...

Gabrielius Landsbergis: siūlome stabdyti mokesčių pertvarką (95)

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) Tarybos...