Pretenduojantieji į valstybės ir Europos Sąjungos (ES) paramą žemės ūkiui, teikiamą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemones, paraiškas gali teikti ir elektroniniu būdu per informacinę sistemą ŽŪMIS adresu www.zumis.lt. Čia pareiškėjai ir paramos gavėjai gali teikti ir mokėjimo prašymus, projektų įgyvendinimo ataskaitas, naudotis kitomis galimybėmis.
Paraiškas teikti internetu paprasčiau
© Shutterstock nuotr.

Išbandžiusieji informacinę sistemą palankiai vertina galimybę paraiškas teikti kelių mygtukų paspaudimu. Tai padeda sutaupyti daug laiko, nereikia spausdinti, pasirašyti dokumentų kopijų. Paraišką lengviau pildyti ir todėl, kad kai kuriuos elektroninės paraiškos duomenis sistema užpildo automatiškai, pareiškėjas informuojamas apie klaidingai pateiktą informaciją.

Pradėjus naudotis informacine sistema, kai kuriems pareiškėjams iškilo su paraiškų ir kitų dokumentų teikimu susijusių klausimų. Į dažniausiai pasitaikančius klausimus atsako Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Informacinių sistemų vystymo skyriaus vedėja Beata Naruševič-Sevruk.

Ar naudotis ŽŪMIS gali ir neįgaliotieji atstovai?

Prie ŽŪMIS gali prisijungti tik įgaliotasis fizinis asmuo. Jis gali pateikti paraišką, mokėjimo prašymą ar kitus dokumentus už kitą fizinį ir (arba) juridinį asmenį. Įgaliojimą gali suteikti ir fizinis, ir juridinis asmuo.

Paraiškas teikti internetu paprasčiau
Paraiškas teikti internetu paprasčiau
© DELFI

Atkreiptinas dėmesys, kad pareiškėjas ar paramos gavėjas, pavedantis atstovui per ŽŪMIS teikti paraiškas, mokėjimo prašymus, projekto įgyvendinimo ataskaitas, NMA privalo pateikti parašu patvirtintą prašymą leisti įgaliotiniui atlikti šiuos veiksmus ir pridėti notaro (jei pareiškėjas arba paramos gavėjas yra fizinis asmuo) arba įmonės vadovo patvirtintą atstovo įgaliojimą.

Ar įgaliojimas būtinas ir įmonės vadovui?

Jei paraiška teikiama įmonės ar kito juridinio asmens vardu, įgaliojimas tos įmonės ar juridinio asmens vardu yra būtinas tiek įmonės darbuotojui, tiek jos vadovui.

Ką daryti užpildžius paraišką?

Užpildžius paraišką toliau nereikia atlikti jokių veiksmų. Per informacinę sistemą užpildyta paraiška prilygsta popierinei paraiškai, pateiktai NMA teritoriniuose paramos administravimo skyriuose. Ji užregistruojama bendroje paraiškų sistemoje. Be to, visi pareiškėjai savo paraiškų statusą vėliau gali stebėti NMA informaciniame portale.

Pateikiau paraišką, kaip žinoti, ar tikrai viską teisingai užpildžiau?

Jei pateikėte paraišką, tai reiškia, kad viską užpildėte teisingai. Sistema sukurta taip, kad, įvedus klaidingus duomenis, neleidžiama toliau pildyti paraiškos. Pareiškėjui pateikiamas pranešimas, kad duomenys nurodyti neteisingai. Pavyzdžiui, jei pareiškėjas teikia paraišką siekdamas gauti paramą kaip jaunasis ūkininkas ir amžiaus laukelyje įrašo „55 metai“, sistema pateikia pranešimą, kad paraiška negali būti teikiama, nes pagal šią paramos priemonę paramą siekiantis gauti asmuo paraiškos pateikimo dieną turi būti jaunesnis nei 40 metų.

Teikiau paraišką paskutinę termino dieną, bet negalėjau to padaryti dėl techninių kliūčių. Ar į tai atsižvelgiama?

Jei teikėte paraišką paskutinę tam numatyto termino dieną, tačiau jums to padaryti nepavyko dėl techninių ŽŪMIS sistemos sutrikimų, į tai bus atsižvelgiama – paraiška bus registruojama, pavėlavimas nebus fiksuojamas.

Paraiška nebus registruojama tuo atveju, jeigu techninių kliūčių įvyko dėl pareiškėjo kaltės – kompiuterio gedimo, interneto ryšio nebuvimo ir pan. Rekomenduojame nelaukti paskutinės paraiškos teikimo dienos.

Daugiau informacijos – www.nma.lt, www.zumis.lt.

Rugsėjo 15 d., 14 val. kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją apie išmokas už deklaruotus plotus. Prie transliacijos galėsite prisijungti šiuo adresu. Daugiau informacijos www.nma.lt.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Patenkintas Jasikevičius „gražuolių“ matyti „Žalgiryje“ nenori: turime iš naujo tapti žvėrimis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (6)

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo įspūdingą žaidimą puolime bei atidarė pergalių sąskaitą...

Sostinės pakraštyje – garsių prekių ženklų išparduotuvė, apie kurią nenorėtumėte niekam prasitarti (156)

Pasakoti ar nepasakoti – štai kur klausimas, kai kalba nukrypsta apie neseniai duris pravėrusias...

Orai: anticiklono įtaka Lietuvoje menks (1)

Ruduo mūsų norų nepaiso, teks susitaikyti, jog ketvirtadienis – paskutinė spalio diena, kai...

Mistinė vieta, apie kurią žino retas vilnietis: užsieniečiai čia plūsta tūkstančiais (76)

Retas vilnietis žino apie namą, stovintį Antakalnio V. Grybo gatvės Vaikų namų teritorijoje,...

Šaro rimbas padėjo: „Žalgiris“ Stambule parodė tikrąjį savo veidą (243)

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem Dome“ arenoje ieškojo pirmos...

Spekuliantai pelnosi krentant Džeimso Bondo automobilio gamintojo akcijoms (14)

Galbūt investuotojams Džeimso Bondo automobilis ir patinka, bet gamintojo akcijomis jie spekuliuoja...

Draugystes pamiršę, bet Šaro pamokas įsiminę žalgiriečiai: norėjosi atsikratyti įtampos specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (1)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neslepia – pergalė prieš Stambulo „Anadolu Efes“ komandą...

Liberalai panaikino Šimašiui palankų sprendimą narystė partijoje gali būti sustabdyta (160)

Remigijui Šimašiui paskelbus, kad antrosios kadencijos Vilniaus miesto mero kėdėje jis sieks su...

Metė siaubingus kaltinimus medžiotojo pašautam dviratininkui – mama vadina monstru ir gailisi, kad tiek mažai kankinosi buvusi mergina kaltina žvėrišku elgesiu (31)

Netekties palaužta dviratininko iš Didžiosios Britanijos Marco Suttono, kurį per klaidą Alpės...

Adomaitis: pametame kažkur galvas – nežinau, kaip paaiškinti (62)

Vilniaus „Ryto“ sirgaliai likus pusei minutės iki ketvirto kėlinio pabaigos traukė ne pergalės...