Marijampolėje, Draugystės g. 25A esančio daugiabučio gyventojai jau beveik metus džiaugiasi šiltesniu ir gražesniu namu bei išaugusia nekilnojamo turto verte. Šio pastato renovacija paskatino ir kitų Draugystės gatvėje esančių daugiabučių gyventojus ryžtis būsto renovacijai – šiuo metu pateiktos trijų gretimų namų paraiškos renovacijai.
Renovuotas daugiabutis Marijampolėje, Draugystės g. 25A
Renovuotas daugiabutis Marijampolėje, Draugystės g. 25A
© Organizatorių nuotr.

„Matome, kad geri pavyzdžiai motyvuoja gyventojus atnaujinti savo būstą, todėl visada siekiame, kad gyventojai jaustų renovacijos naudą ir būtų patenkinti atliekamų darbų kokybe“, – sako daugiabučio atnaujinimo projektą administruojančios įmonės direktoriaus pavaduotojas Donatas Jankevičius.

Panaudotos kokybiškos medžiagos

Devintojo dešimtmečio statybos daugiabučiui renovacijos metu buvo apšiltintos namo išorinės sienos, pamatai, apšiltintas stogas. Pakeisti visi vandentiekio, nuotekų tinklai, iš esmės atnaujinta šildymo sistema, pakeisti šilumos punkto įrenginiai, vamzdynai, radiatoriai, taip pat įrengta šilumos apskaitos daliklinė sistema.

„Daugiabučio renovacijos darbai vyko sklandžiai ir naudojant kokybiškas medžiagas, todėl numatytos renovacijos priemonės buvo įdiegtos mažiau nei per metus. Gyventojai patenkinti kokybišku rangovų darbu ir renovacijos privalumais: sumažėjusiomis šildymo sąskaitomis, komfortiškesne patalpų temperatūra bei patogesne ir priimtinesne gyvenamąja aplinka“, – daugiabučio modernizacijos privalumus vardija D. Jankevičius.

Daugiabučio atnaujinimo projektą administruojančios įmonės direktoriaus pavaduotojas priduria, kad namas priduotas tik pernai metų birželio mėn., todėl dar negalima palyginti faktinių sąnaudų skirtumų karštam vandeniui ruošti ir šildymui tarp 2019 ir 2020 metų. Tačiau po renovacijos Draugystės g. 25A esantis daugiabutis pasiekė B energinio efektyvumo klasę, o tai reiškia, kad turėtų sutaupyti 40 proc. ir daugiau pastato šildymui naudojamos energijos.

Draugystės g. 25A, Marijampolėje esantis daugiabutis iki renovacijos
Draugystės g. 25A, Marijampolėje esantis daugiabutis iki renovacijos
© Organizatorių nuotr.

Saulės kolektoriai

1981 m .pastatyto daugiabučio atnaujinimo projektą administruojančios įmonės direktoriaus pavaduotojas sako, kad po modernizacijos name įrengta atsinaujinančių energijos išteklių (saulės kolektorių), karštam vandeniui ruošti sistema. Jos nauda ir ekonominė, ir aplinkosauginė.

„Marijampolėje esančio daugiabučio gyventojai nusprendė ne tik renovuoti savo daugiabutį, bet ir suteikti jam antrą kvėpavimą – įsirengti saulės kolektorių, skirtą karštam vandeniui ruošti. Tokiu būdu tikimės sutaupyti daugiau nei 50 proc. reikalingos energijos ruošiant karštą vandenį ir taip gerokai sumažinti namo poveikį aplinkai“, – sako D. Jankevičius.

Patrauklesnė gyvenamoji aplinka

Teigiami daugiabučio modernizacijos pokyčiai palietė ir visą gyvenamąją aplinką – sutvarkytas ir prieigų prie namo apšvietimas. Daugiabučio atnaujinimo projektą administruojančios įmonės direktoriaus pavaduotojo teigimu, ateityje, kartu su Marijampolės miesto savivaldybės pagalba, yra galimybė praplatinti automobilių stovėjimo aikštelę. Taip būtų išspręstas automobilių parkavimo klausimas.

„Marijampolės savivaldybė vykdo programą, pagal kurią, turintys detalųjį planą, gali kreiptis į miesto savivaldybę dėl paramos tokiems darbams atlikti. Tokiu atveju savivaldybė skiria iki 80 proc. reikalingų lėšų aplinkos tvarkymo darbams atlikti. Ši savivaldos parama dar labiau pagerintų daugiabučio gyventojų gyventojų gyvenimo kokybę, bei visam laikui išspręstų automobilių parkavimo klausimą“, – teigia D. Jankevičius.

Metų renovacijos projekto rinkimai

Šis daugiabutis dalyvauja Metų renovacijos projekto rinkimuose, kuriuos rengia Būsto energijos taupymo agentūra (BETA). Geriausius įgyvendintus projektus kviečiami rinkti visi Lietuvos gyventojai – balsavimas už kandidatus prasidės balandžio 2 d. naujienų portale Delfi.lt, o laimėtojai bus paskelbti balandžio 12 d.

Renovuotas daugiabutis Marijampolėje
Renovuotas daugiabutis Marijampolėje
© Organizatorių nuotr.

Prieš atiduodant savo balsą BETA rekomenduoja tai daryti atsakingai – susipažinti su kiekvienu projektu ir patyrinėti, kokią naudą po renovacijos gavo daugiabučio gyventojai. Skaitytojai raginami atkreipti dėmesį ne tik į daugiabučio išvaizdą po atliktų darbų, tačiau ir atsižvelgti į platų kriterijų ratą: tokius parametrus kaip energetinis efektyvumas, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas, indėlis į aplinkosaugą, bendruomeniškumas (kaip gyventojai kartu sprendė iškilusius iššūkius ir priiminėjo sprendimus), projekto indėlis į platesnį aplinkos atnaujinimą ne tik kieme ar gatvėje, o rajone ar net viso miesto mastu.

Visi esame įpratę renovuotą daugiabutį vertinti per gražaus namo ar mažesnės šildymo sąskaitos prizmę, tačiau svarbu nepamiršti, kad ilgalaikėje perspektyvoje modernizavimo darbai yra kur kas daugiau: šis procesas prisideda prie gyventojų gerovės kūrimo, ekonomikos konkurencingumo stiprinimo bei šalies klimato kaitos mažinimo įsipareigojimų vykdymo.

Užsakymo nr.: PT_86704981

BETA
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Kiek Jums kainuos daugiabučio renovacija? (10)

Ne visi gyventojai žino, kad įsidiegus standartines būsto renovacijos priemones, galima sutaupyti...

Išrinkti Metų renovacijos projekto 2021 nugalėtojai (18)

Kovo 17-balandžio 12 d. vyko Būsto energijos taupymo agentūros ( BETA ) inicijuoti „Metų...

Ukmergiškius renovacijai paskatino noras sutaupyti ir gyventi gražesniame name (40)

Gyventi šilčiau, gražiau ir mokėti mažiau – tokie buvo Ukmergėje, Jaunimo gatvėje esančio...

Pasiteisinę renovacijos sprendimai – netipiniam Druskininkų daugiabučiui (12)

Savitos architektūros triaukštis pastatas Druskininkuose, Neravų g. pareikalavo ir netipinių...

Top naujienos

Kaip pareigūnas nusilenkė šaltakraujam žudikui: nutariau surizikuoti

Net pusę metų slapta stebėtas dabar jau pareigų netekęs Vilniaus pataisos namų Saugumo valdymo...

Kai kurioms moterims gresia ankstyva menopauzė: tai gali išduoti keli ženklai (15)

Menopauzė „jaunėja“ – jei anksčiau būdavo įprasta, kad ji prasideda sulaukus 50-ies ar...

Žiema užgrius dar gruodžiui neatėjus: šalį užvers sniegas, šals net iki -12 (1)

Naktį Lietuvą pasiekė pietinis ciklonas. Šiltuoju metų laiku tokie ciklonai paprastai negaili...

Svarbiausioje Europos šalyje – prieštaringos žinutės: Kremliui yra kuo džiaugtis ir ko bijoti (42)

Galingiausia pasaulio moteris. Taip buvo vadinama kanclerė Angela Merkel , o jos vadovaujama šalis...

Išbandė į Vilnių vežantį kalėdinį traukinį: šia idėja galime girtis visame pasaulyje – Lietuvos sostinė nustelbė visus (42)

Visame pasaulyje miestai konkuruoja, kas originaliau ir gražiau pasiruoš kalėdiniam sezonui. Arši...

D+Dailius Dargis

Jo laidotuvėse išdrįso dalyvauti tik drąsiausieji: legendinės grupės būgnininko virsmas į gangsterį ilgą laiką šiurpino Biržus

1990-ųjų pradžioje Biržuose suklestėję vadinamieji pašto karveliai iki šiolei yra laikoma...

Nekaltai prasidėjęs vairuotojos pokalbis su policininku baigėsi tragiškai (27)

Elementarus policininko ir sustabdytos juodaodės vairuotojos pokalbis, virtęs aršiu konfliktu ir...

Kuzminskas rinktinėje keičia Bendžių: Maksvytį įtikino solidus debiutantas (10)

Kazys Maksvytis pasirinko dvyliktuką krepšininkų, kurie pirmadienį žais 2023 metų pasaulio...

Meistrui vargonus teko ir krauju aplaistyti

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra iškilmingai minės dvi ypatingas sukaktis – šios...

Kauno eglei neįmanoma atsispirti: kviečiame balsuoti, kuriais metais ji sužavėjo labiausiai balsavimas (31)

Pagrindinė Kauno miesto Kalėdų eglė kasmet atsiduria šventinio dėmesio centre, vis iš naujo...