Ūkininkai, labai mažos arba mažos įmonės, vykdančios žemės ūkio veiklą, gali pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) ir valstybės teikiamą paramą biodujų gamybai iš žemės ūkio ir kitų atliekų. Didžiausia paramos suma projektui gali siekti iki 1,6 mln. eurų.
Ūkininkai gali teikti paraiškas paramai
© A. Aleksandravičiaus nuotr.

Parama teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklą „Parama biodujų gamybai iš žemės ūkio ir kitų atliekų“. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 15 mln. eurų ES paramos ir valstybės biudžeto lėšų. Paraiškos renkamos nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d.

Bent pusę biodujų reikia parduoti

Pagal priemonės veiklą remiama biodujų gamyba iš gyvulių, paukščių mėšlo bei kitų biologiškai skaidžių atliekų, biometano gamyba ir suspaudimas, šilumos ir elektros energijos gamyba biodujų gamybos įrenginiuose, degazuotojo substrato gamyba.

Biodujų gamybos žaliavų struktūroje ne mažiau kaip 50 proc. turi sudaryti iš pareiškėjo ūkio ir (arba) pagal ilgalaikes sutartis gaunamas gyvulių, paukščių mėšlas. Be to, ne mažiau kaip pusė per metus pagamintų biodujų, biometano ar elektros energijos turi būti parduodama. Taip pat parduodama ar suvartojama savo reikmėms turi būti ir ne mažiau kaip 50 proc. per metus biodujų gamybos įrenginiuose pagamintos šilumos energijos.

Projektus būtina įgyvendinti kaime

Pareiškėjo ūkis, labai mažos ar mažos įmonės buveinė turi būti įregistruota ir veikti kaimo vietovėje, t.y. vietovėje, kurios gyventojų skaičius neviršija šešių tūkstančių. Projektams, kurių įgyvendinimo vieta yra savivaldybės centras, parama neteikiama. Be to, ne mažiau kaip pusė darbuotojų turi būti kaimo gyventojai.

Ūkininkas arba jo samdomas darbuotojas, bent vienas įmonės darbuotojas privalo turėti ne mažiau kaip vienų metų darbo patirtį biodujų gamybos srityje arba būti įgijęs/ siekti įgyti (šiuo metu studijuoti) išsilavinimą, profesinę kvalifikaciją, arba būti išklausęs švietimo poreikių tenkinimo, kvalifikacijos tobulinimo, papildomos kompetencijos įgijimo programą, susijusią su biodujų gamybos technologijomis. Taip pat privalu įsipareigoti kelti kvalifikaciją, t. y. išklausyti specializuotus kursus, susijusius su biodujų gamybos technologijomis.

Finansuojama iki 60 proc. išlaidų

Suteikiamos paramos dydis skaičiuojamas atsižvelgiant į tinkamas finansuoti projekto išlaidas. Didžiausia paramos suma vienam projektui ir KPP veiklai „Parama biodujų gamybai iš žemės ūkio ir kitų atliekų“ per visą 2014–2020 metų laikotarpį vienam paramos gavėjui negali viršyti 1 mln. 600 tūkst. eurų. Pagal šią veiklą finansuojama iki 60 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Tinkamomis finansuoti pripažįstamos išlaidos, patirtos naujai žemės ūkio technikai, technologiniams įrenginiams, transformatorinei ir elektros kabeliams, naujai kompiuterinei ir programinei įrangai, skirtai projekto reikmėms, įsigyti. Taip pat remiamas naujų pastatų ir (arba) statinių statyba ir (arba) rekonstrukcija, infrastruktūros kūrimas, jei tai susiję su biodujų, elektros energijos ir šilumos gamyba ir (arba) paruošimu realizacijai ar skirta paramos gavėjo ūkio reikmėms. Taip pat finansuojamos bendrosios išlaidos.

Būtina surinkti 40 atrankos balų

Pareiškėjai paramai gauti bus atrenkami taikant balus už projektų atitiktį nustatytiems projektų atrankos kriterijams. Pagal KPP veiklą „Parama biodujų gamybai iš žemės ūkio ir kitų atliekų“ numatyti keturi atrankos kriterijai.

Kad paraiška būtų vertinama toliau, privaloma surinkti mažiausiai 40 balų. Jeigu pareiškėjų paraiškose prašoma paramos suma viršytų skirtąją, būtų sudaryta paraiškų atrankos pirmumo eilė, prioritetą teikiant daugiausia balų surinkusiems projektams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karbauskis gerbia Guogą: siūlo neskubėti daryti išvadų (183)

Valstiečių-žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis neslepia, kad gerbia europarlamentarą Antaną...

Sauliaus Skvernelio patarėjas įžvelgia nebylų kartelį tarp prekybos tinklų (213)

Kartais atrodo, kad vartotojų gerove rūpintis turinti Konkurencijos taryba žaidžia verslo...

Su apnuogintais ispaniškais ašmenimis susidūręs „Žalgiris“ pasijuto „supjaustytas“ (15)

„Pietų IV“ sirgalių tribūna prieš rungtynes ironišku transparantu pasveikino „Sevilla“...

Architektė: savivaldybė neva taupo pinigus ir laiką, tačiau iš tiesų – trumparegiškai juos švaisto (15)

Jei anksčiau apie universalų dizainą Lietuvoje buvo kalbama kaip apie siekiamybę ar gerąją...

Gydytoja papasakojo apie gyvybiškai svarbius vitaminus: imuniteto specialiai stiprinti nereikia (18)

Artėjant rudeniui, susizgrimbame, jog pats laikas stiprinti imunitetą . Griebiamės vaisių,...

Nustebsite, ką gali kvapų maišymas: atskleidė keletą gudrybių (3)

Sluoksniavimas – ne tik mados tendencija, tai ir viena populiariausių parfumerijos krypčių. Jos...

Internautai nesėkmingai bando atspėti: koks gyvūnas slepiasi tarp žaislų? (33)

Gali atrodyti, kad šioje nuotraukoje „pozuoja“ vien tik pliušiniai žaislai, tačiau jūs...

Paprasti būdai, padėsiantys suvaldyti pyktį (4)

Kiekvienai mamai ar tėčiui yra tekę nors kartą atsidurti situacijoje, kai jų atžalos pyktis...

Kodėl džiūsta aviečių uogos (3)

Aviečių uogos džiūsta dėl įvairių virusinių ligų, kurias platina cikados ir amarai. Šie...

Skaitome tarp eilučių: kokie žinučių ženklai rodo, kad žmogus jumis nebesidomi? (35)

Šiais laikais nė viena pažintis neapsieina be bendravimo tekstinėmis žinutėmis. Kokie ženklai...