Apie tai pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“.

Vieno apie pareigūnų vizitą informuoto asmens teigimu, Lin Chia-lungas ir oficialūs Taivano ūkio ministerijos atstovai į Vilnių išvyko ankstyvą sekmadienio rytą.

Kartu su jais į kelionę leidosi daugiau nei 10 bepiločius orlaivius gaminančių kompanijų atstovai, paaiškino šaltinis, prašęs neminėti jo vardo ir pavardės, nes kalbama apie įslaptintus dalykus. Jis taip pat pridūrė, kad Lietuvoje jie turėtų susitikti su vyriausybės atstovais ir dalyvauti Vilniuje vyksiančiame forume, kuriame bus aptariamos bepiločių orlaivių technologijos.

Prieš beveik pusmetį išrinktas Taivano prezidentas Lai Ching-te dronų gamybą laiko prioritetine sritimi, iš dalies siekdamas atsverti Kinijos karinį pranašumą šiame technologijų sektoriuje.

Manoma, kad dėl šio Lin Chia-lungo vizito Kinija gali pareikšti diplomatinių priekaištų Lietuvai ir galbūt netgi imtis kokių nors atsakomųjų veiksmų Taivano atžvilgiu. Pekinui nepatinka, kad šalys, su kuriomis jis palaiko diplomatinius santykius, turi oficialių ryšių ir su Taipėjumi.

Lin Chia-lungo vadovaujamoje delegacijoje yra Taivano įmonių „Aerospace Industrial Development“ Corp., „Thunder Tiger“ Corp., „GEOSAT Aerospace & Technology“ Inc. bei vieno kompanijos „Mitac Holdings“ Corp. padalinio vadovai, nurodė apie vizitą informuotas asmuo.

Vienas iš vizito tikslų – paskatinti Taivano ir Lietuvos bendradarbiavimą dronų technologijų srityje, paaiškino bepiločius orlaivius gaminančios įmonės „Thunder Tiger“ vadovas Su Sheng-Chiehas.

„Lietuvoje kuriamos itin aukštos kokybės lazerių technologijos, kurios gali būti naudojamos kovoti su dronais skirtose sistemose“, – pridūrė Su.

Pranešė stabdantis 3,5 mlrd. eurų vertės technologijų parko statybas

Įmonių grupei „Teltonika“ priklausančios bendrovės „AGP Investments“ vadovas Arvydas Paukštys penktadienį pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje. Verslininkas nurodė, kad šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tvirtina, jog kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje, nėra.

Savo ruožtu ministerijų vadovai tikino apie „Teltonikos“ projektui kilusias problemas sužinoję tik iš paties A. Paukščio įrašų socialiniame tinkle „LinkedIn“.

Į žinią apie stabdomą projektą netruko sureaguoti ir politikai. Nueinančios Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pranešė, jog pirmadienį susitiks su „Teltonikos“, atsakingų ministerijų ir kitų įmonių vadovais ir spręs, kaip užtikrinti sklandų projekto statybų tęstinumą.

Projekto „gelbėjimo“ žada imtis ir būsimoji Vyriausybė – apie būtinybę užtikrinti technologijų parko statybas prakalbo ir kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas, ir potencialus ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.

Savo ruožtu Prezidentūra pabrėžė – susiklosčiusi situacija išryškino „nedovanotinas institucijų ir valstybės įmonių tarpusavio bendradarbiavimo spragas“. Šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovai teigia, kad renkama informaciją, siekiant nustatyti dėl „Teltonikos“ investicijų sustabdymo atsakingas institucijas ar bendroves.

Į situaciją sureagavus ne tik aukščiausiems šalies politikams, bet ir kitų verslų atstovams, A. Paukštys „nelaidoja vilties“ ir mano, kad bent dalį projektų dar pavyks išgelbėti.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją