„Dauguma mūsų televizijos laidų vedėjų realybėje neegzistuoja. Jų nėra, jie sukurti dirbtinio intelekto. Tokio žmogaus nėra ir niekada nebuvo. Nėra tokio veido, balsą mes sugeneravome, taip pat ir visą kitą, charakterį“, – prisipažino vyriausioji RT redaktorė. Jos žodžius cituoja „Agentstvo“.

RT atsisakė ir daugumos redaktorių paslaugų, dabar vaizdus atrenka arba sukuria dirbtinis intelektas, pažymėjo M. Simonian.

Technologijos esą labai atpigina darbo procesą, paaiškino ji.

Dirbtinis intelektas daug prisideda ir prie naujo filmo Antrąjį pasaulinį karą kūrimo, jis leidžia Vladimiro Putino žodžius įgarsinti kitomis kalbomis, paaiškino RT vyriausioji redaktorė. Ji pareiškė, esą žurnalistika, kaip ir dauguma profesijų, po truputį miršta.

Vakarų ir nepriklausomi Rusijos leidiniai dirbtinį intelektą naudoja žymiai atsargiau, pažymi „Agentstvo“. Atsargumas visų pirma susijęs su vadinamosiomis dirbtinio intelekto haliucinacijomis. Taip vadinami atvejai, kai dirbtinis intelektas pramanytus faktus pateikia už gryną pinigą. Dirbtinio intelekto sugeneruotose nuotraukose žmonės gali turėti šešis pirštus ir kitų detalių, sufleruojančių, jog yra netikros.

M. Simonian kiek anksčiau pasidalino virtualios „Sputnik“ vedėjos pristatymu. Ateityje, kaip pabrėžia vyriausioji RT redaktorė, dirbtinis intelektas susilies su religija ir „Aukščiausiasis teisėjas“ taip pat bus ne kas kitas, o dirbtinis intelektas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją