– Prieš referendumą dėl Moldovos narystės Europos Sąjungoje Moldovos ir Vakarų šaltiniai kalbėjo apie precedento neturinčius, šiurkščius Rusijos ir Rusijos finansuojamų Europos Sąjungos priešininkų bandymus kištis. Christo, ar domėjotės tokia antidemokratiška veikla? Jeigu taip, ar pavyko nustatyti, kas ir kokiais kanalais bandė neteisėtai daryti įtaką Moldovos politiniams procesams?

– Taip, jau gerus dešimt metų atidžiai seku Rusijos žvalgybos tarnybų kišimąsi į politinius procesus Moldovoje. Prieš dešimt metų Rusijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos operatyviniai darbuotojai iš specialiųjų operacijų skyriaus Nr. 29155 pirmą kartą pastebėti Moldovoje, kur padėjo organizuoti protestus prieš Europos Sąjungos asociacijos susitarimą su Moldova.

Pastaruosius penkerius metus to paties skyriaus agentai aktyviai infiltravosi į gagaūzų mažumą, siekdami kurstyti atsiskyrimo judėjimą. Kiti to paties skyriaus agentai užmezgė ilgalaikius ryšius karinėse Moldovos struktūrose. Panašu, kad pastaruoju metu rusų žvalgybos taktika pasikeitė – dabar jie aktyviai samdo civilius, kurie įsitrauktų į balsų pirkimo schemas. Tai buvo daroma tiek Moldovos teritorijoje (nustatėme, kad šalyje veikė rusų agentai, tiesiogiai vykdę verbavimo užduotis), tiek internetu „Telegram“ kanaluose. Internetu žmones verbavo tiek saugumo, tiek žvalgybos valdybos agentai. Žvalgybos agentai papirkinėjo moldavus vykti į užsienį ir kelti chaosą Europos Sąjungoje, o saugumas koncentravosi į civilių, norinčių padėti Rusijai klastojant balsavimo rezultatus, paiešką.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)