Olimpiniu čempionu antrą kartą iš eilės tapo Rusijos sportininkas Andrejus Moisejevas. Paskutinėje, 3000 m bėgimo rungtyje jis startavo pirmas ir apgynė savo poziciją. E. Krungolcas paskutinėje rungtyje aplenkė iki tol antruoju bendroje įskaitoje buvusį kiną Zhenhuą Qianą.

Neįtikėtiną spurtą bėgime pademonstravo A. Zadneprovskis. Fechtavimosi rungtyje sportininkas pasitempė blauzdą, tačiau tai nesukliudė valingam atletui paskutinėje rungtyje aplenkti net tris sportininkus ir iš 6-osios vietos pakilti į bronzinį apdovanojimą garantavusią trečiąją.

„Didelis ačiū gydytojams Daliui Barkauskui ir Egidijui Tutkui, kurie šiandien visą dieną vargo su manimi, - iškart po varžybų dėkojo A. Zadneprovskis. - Jie darė viską, ką galėjo. Prieš bėgimą darant apšilimą labai skaudėjo koją. Galvojau, kodėl būtent šiandien“.

„Fechtavimesi žiauriai nesisekė. Pirmą pusę kovojau, bet antroje pusėje praradau koncentraciją, pradėjau blaškytis ir iš paskutinių dešimt kovų laimėjau vos vieną. Siaubingas rezultatas. Iškart nukritau žemyn. Per tą įtampą dar patempiau koją, bet ne kovos metu, o po jos“, - DELFI spec. korespondentui Pekine Artūrui Gimžauskui pasakojo Andrejus.

„Bet prieš startą pasakiau sau: arba šiandien, arba niekada. Bėgdamas jaučiau, kad kiną jėgos apleidžia. Kovojau iš paskutiniųjų. Nemeluosiu, likus dviems rungtims tikrai netikėjau, kad galiu dar kovoti dėl medalio, - savo sėkme vis dar negalėjo patikėti Lietuvos sportininkas.

E. Krungolcas savimi tikėjo dar prieš lemiamą startą. „Žinojau, kad galiu aplenkti kiną, nes jis nėra stiprus bėgikas. Po šaudymo pajaučiau, kad galiu kovoti dėl medalių“, - DELFI sakė sportininkas.

2004-aisiais Atėnų olimpiadoje E. Krungolcas buvo 31-as, o A. Zadneprovskis tapo olimpiniu vicečempionu. 2000-aisias Sidnėjuje Andrejus užėmė 7-ąją vietą.

Lietuvos olimpinė sportininkų rinktinė Pekine pasidabino jau penkiais medaliais. Sidabro apdovanojimą iškovojo buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė, bronzos – imtynininkas Mindaugas Mizgaitis ir disko metikas Virgilijus Alekna.

Visų rungčių chronologija

Pirmoje - šaudymo pistoletu iš 10 m atstumo - rungtyje E. Krungolcas užėmė 7-ą vietą (1156 tšk.), o A. Zadneprovskis buvo 17-as (1120).

Geriausiai šaudyme pasirodė čekas Davidas Svoboda, kuris surinko 1228 taškus ir pasiekė olimpinį šiuolaikinės penkiakovės šaudymo rungties rekordą.

Antrą vietą šaudyme užėmė Z. Qianas (1204 tšk.), trečią - kitas čekas Michalas Michalikas (1192 tšk.).

Fechtavimosi rungtyje E. Krungolcas laimėjo 21 kovą, pralaimėjo 14 ir užėmė 6-ą vietą (904 tšk.). Prasčiau sekėsi A. Zadneprovskiui, kuris sėkmingai startavo, bet vėliau rikiuotėje ėmė smukti žemyn. Lietuvos sportininkas laimėjo 15, pralaimėjo 20 kovų ir užėmė 24-ą vietą (760 tšk.).

Po dviejų rungčių E. Krungolcas buvo 5-as, o A. Zadneprovskis dalijosi 20-21-ą vietas.

Fechtavimosi rungtį laimėjo A. Moisejevas ir Z. Qianas (26-9, 1024 tšk.). Trečias buvo D. Svoboda (23-12, 952 tšk.).

Plaukimo varžybose sėkmingiau pasirodė A. Zadneprovskis, kuris 200 metrų laisvuoju stiliumi įveikė per 2 min. 2,27 sek. ir užėmė 5-ą vietą (1336 tšk.). E. Krungolcas baseine užtruko 2 min. 7,63 sek. ir buvo tik 23-as (1272 tšk.).

Trečiąją rungtį laimėjo egiptietis Amro El Geziry, distanciją nuplaukęs per 1 min. 55,86 sek. (1412 tšk.) ir pasiekęs naują šiuolaikinės penkiakovės plaukimo varžybų olimpinį rekordą.

Vos sekundės dalį atsiliko Nickas Woodbridge'as (D. Britanija, 1:55,96 min., 1412 tšk.), o trečią laiką užfiksavo Ericas Waltheris (Vokietija, 2:00,84 min., 1352 tšk.).

Po trečiosios rungties E. Krungolcas dalijosi 4-5-ą vietas, o A. Zadneprovskis pakilo ir su trimis sportininkas užėmė 12-15-ą vietas.

Itin sėkmingai mūsiškiams susiklostė sunkiausiai nuspėjama jojimo rungtis. A. Zadneprovskis joje surinko 32 baudos balus (1168 tšk.) ir nusileido tik M. Michalikui (28 baudos balai, 1172 tšk.). Jiems įkandin žengė ir E. Krungolcas, kuris su 56 baudos balais užėmė 3-ą vietą (1144 tšk.).

Vis dėlto po rungties teisėjai anuliavo dalį baudos balų meksikiečiui Oscarui Soto ir šis pakilo į trečiąją vietą (40 balų, 1160 tšk.), stumtelėdamas Edviną į ketvirtą poziciją.

Beje, šioje rungtyje dalyvavo 35 iš varžybas pradėjusių 36 atletų, o dar 5 iš jų pasitraukė. Itin nepasisekė D. Svobodai, kuris surinko net 1016 baudos balų ir bendroje įskaitoje smuktelėjo iš 3-os į 19-ąją vietą.

Prieš paskutinę rungtį, 3000 m bėgimą, E. Krungolcas bendroje įskaitoje buvo 3-as, o A. Zadneprovskis - 6-as.

Bėgime sportininkai buvo įleidžiami į trasą vėliau nei prieš juos bendroje įskaitoje žengę varžovai, turimus taškus konvertavus į atsilikimo sekundes. Keturių taškų vertė buvo lygi vienai sekundei.

Edvinas bėgdamas pasivijo ir aplenkė vieną varžovą, o Andrejus - tris, tokiu būdu finišuodami atitinkamai antroje ir trečioje bendrosios įskaitos vietose.

Atskirai skaičiuojant bėgimo rungties rezultatus, A. Zadneprovskis buvo 13-as, o E. Krungolcas - 25-as.