aA
Nuo J. Stalino laikų sovietinė rusiškoji tolimo šaudymo strategija Vokietijos klausimu buvo tvirtai sukalta: jeigu teks kada leisti vienytis jos Rytų ir Vakarų gabalams, tai ne Rytai (VDR) taps Vakarais (VFR, BRD), o Vakarai taps dideliais satelitiniais Rytais. Maskvos vairuojama suvienyta pokomunistinė Vokietija vykdys Kremliaus politiką Europoje ir pasaulyje.
Vytautas Landsbergis
© DELFI / Andrius Ufartas

Kaip tik tai ir vyksta mūsų dienomis. Tik vietoj buvusios komunizmo kaukės – godaus rusiško ekspansionizmo atvirumas. Ilgaamžė nuosekli carų idėja ir patvirkusio oponento (ES) erozija duoda rezultatus.

Išplovus Vokietijos socialdemokratų smegenis, okupuojama Užsienio reikalų ministerija ir valstybės užsienio politika. Tankus laikinai galima patraukti į žaislų spintelę kur nors rytuose. Okupuojami ne raumenys, okupuojama kaukolė. Vokietija paslaugiai advokatauja Kremliaus agresijų pateisinimui ir įteisinimui. Neįtikėtina? Deja.

Šalis agresorė ir nuodytoja paties Berlyno (?) kviečiama visateisiškai grįžti į Europos Tarybą ne tik neištaisiusi nusikaltimų Europoje (prieš Ukrainą), bet net nepareiškusi jokio apgailestavimo.

Pagal senuosius feodalinius papročius tai panašu į korektišką baudžiauninkų glaudimąsi prie dvarininko batų. Kremlistai priims kaip tik taip. Istoriškai – antrasis Miunchenas, kaip prieš 80 metų buvo parduota Čekoslovakija. Tąsyk europardavykla tęsiasi.

Gaila, kad nei Vokietijoje, nei kitur Vakaruose nebuvo išleista gal tūlo M. Jurjevo parašyta, paties A. Dugino palaiminta knyga „Trečioji imperija“ – Kremliaus deržavininkų 2007 m. bestseleris. Už tokią būsimą Rusiją nuo Grenlandijos iki Kurilų ir Izraelio (!) esą „verta ir gyventi, ir mirti, ir žudyti“.

Kadangi šiandien jau veriasi bemaž moralinis Vokietijos žlugimas parduodant Ukrainą (vienas vokiečių draugas mėgina juos perspėti), tad pasiskaitykim nors to geopolitiško veikalo ištraukų.

„Glaudi Rusijos ir Vokietijos „sąjunga“ neišvengiama. Tai akivaizdžiai labai naudinga abiem šalims, ką suprato jau Bismarkas, ir todėl anksčiau ar vėliau tokia sąjunga bus sudaryta.

Anglų-amerikiečių civilizacija dukart sugebėjo sutrukdyti, kad nebūtų sukurta Rusijos-Vokietijos sąjunga, būtent prieš Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus, bet trečią kartą jiems nepavyks. /.../ Taip pat nėra ypatingų abejonių, kad kuomet Amerika nusilps ir jos įtaka likusiam pasauliui sumažės (ne „jeigu“, o būtent „kai“), tai Europa, su Europos Sąjunga ar be jos, neišsaugos savo suverenumo. Ar ji atsidurs Rusijos (arba rusų-vokiečių sąjungos) įtakos sferoje, kaip rašoma knygoje, ar, pavyzdžiui, islamiškojo pasaulio interesų sferoje – Dievas težino.

Bet aišku, kad svajos apie Europos Sąjungą kaip vieną būsimų pagrindinių pasaulio žaidėjų – visai anekdotiškos, nors ir paplitusios.“ (M. Jurjev. Tretja Imperija. M., 2007)

Kremliečiai taip ir vairuoja. O europiečiai? Iš jų tarpo Rusija pati pasirenkanti vokiečius kaip artimiausios rusams dvasios vykdytojus. Išleiskite M. Jurjevo knygos bent ištraukas, mūsų Europos broliai vokiečiai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(139 žmonės įvertino)
4.2590

Top naujienos

Gaujų šaudynėmis ir laukinio kapitalizmo prabanga garsėjusi Kauno legenda sulaukė liūdnos pabaigos (24)

Laukinio kapitalizmo metais prabanga garsėjęs, Kaune, Jonavos gatvėje veikęs šešėlinio pasaulio...

Rusijos picų karalius užkariauja pasaulį: konkurentus lenkia dėl slapto ingrediento, kuris net nevalgomas (31)

Jei jau įsigudrini užsidirbti pristatydamas karštas picas Arktyje, kur sūrio blokai atkeliauja ant...

Ginekologė – apie Sinickio pasirinkimą pasidaryti vazektomiją: žmonai jis padarė paslaugą (541)

Daugiau vaikų su žmona nebeplanuojantis Tomas Sinickis garsiai pareiškė, kad jam yra atlikta...

Meksikos gatvėse – tikras karas: pareigūnai puolė „El Chapo“ sūnų, gatves nusėjo aibė lavonų po mūšio Guzmanas paleistas (111)

Šiaurinėje Meksikos dalyje įvyko intensyvūs susirėmimai, kai saugumo pajėgos sučiupo vieną...

Šio vaikino situacija ypač sudėtinga: ligos atvejis Lietuvoje – toks vienintelis, o prieinamo gydymo nėra (120)

Iš Pajūrio kilęs 18-metis Jonas (vardas pakeistas dėl asmeninio šeimos noro - DELFI) vengia...

Sabonio dienos Indianoje gali būti suskaičiuotos: „Pacers“ aktyviai ieško lietuviui naujo klubo

Dvejus metus Indianos „Pacers“ klube praleidęs Domantas Sabonis jau artimiausiomis dienomis...

Slėpkite paltus: šiluma nė neketina trauktis (1)

Šiandien per šalį keliaus mažai aktyvus atmosferos frontas. Lietaus jis atneš labai mažai,...

Lietuviškasis „Olympiakos“ nusileido Plazos „Zenit“, Giedraitis neišgelbėjo „Albos“ Barselonoje (10)

Antrąją nesėkmę Eurolygos pirmenybėse patyrė Pirėjo „Olympiakos“ (1-2) krepšininkai....

Teniso deive vadintos Suzanne Lenglen gyvenimas apgaubtas paslaptimi. Kaip ir mirtis (4)

Prieš 100 metų Suzanne Lenglen debiutavo Vimbldono turnyre ir iškart užkariavo ne tik teniso...

LNK: Kauno klinikose ligonei vietoje vaistų sulašino dezinfekcinio skysčio (374)

Absurdas Kaune – vietoje vaistų paauglei į veną sulašino dezinfekcinio skysčio, praneša LNK...