aA
Rožės vardas, tai – ne tik garsus 1980 m. išleistas Umberto Eco bestseleris, bet ir tai, kas šiandien puošia didžiųjų portalų antraštes. Taip, tai besivyniojantis klaipėdietės, Seimo narės Irinos Rozovos romanas.
Vykintas Vaitkevičius
Vykintas Vaitkevičius
© Asmeninio albumo nuotr.

Šis „romanas“ prasidėjo I. Rozovai apsilankius Tarpparlamentinėje stačiatikių asamblėjoje (TSA) – ortodoksiškų šalių parlamentarų forume (jis išprovokavo naujas protesto bangas Sakartvele ir tolimesnį Rusijos ekonominį spaudimą šiai valstybei). Tuo susidomėjus kitiems parlamento nariams, apie seimūnę paaiškėjo dar rimtesnis faktas – jau 2017 m. jai nebuvo suteiktas leidimas dirbti su slapta informacija.

Verčiant netolimos praeities puslapius sužinota apie neoficialius susitikimus ir Rusų aljanso politinės jėgos reikalų aptarinėjimus su Rusijos diplomatais ir net apie santykius su oficialiai išaiškintu šnipu Klaipėdoje Vladimiru Malyginu.

Lyg iliustracijos šiai tariamai Rožės knygai – susilaikymas balsuojant dėl rezoliucijos, raginančios Rusiją nutraukti Krymo aneksiją, prisidėjimas prie iniciatyvos išviešinti su KGB bendradarbiavusius ir mūsų valstybei prisipažinusius asmenis, taip pat atsisakymas duoti interviu lietuviškai žiniasklaidai, šilti santykiai su Kremliaus ruporu Sputnik.

Tokia ta, itin supaprastinta, Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narės istorijos santrauka. Dabar metas „knygos“ analizei. Šią vasarą apie herojės frakciją girdėjome ir dėl kitos priežasties – po ilgų derybų jie tapo valdančiaisiais su dviem ministerijomis. Tai paaiškintų, kodėl būtent ne pozicija kėlė klausimus dėl I. Rozovos istorijos ir aplinkos.

NSGK komiteto nariai seimūnę lygina su Mindaugu Basčiu. Ir, matyt, ne veltui. Faktai apie susitikimus su Rusijos atstovais signalizuoja apie galimą dramatišką „knygos“ epilogą – apkaltą. O tai tikrai nepagražintų jau ir dabar gana vidutiniškai visuomenės akyse atrodančios valdančiosios koalicijos. Tyrimui įsibėgėjus, prorusiškai gali pradėti atrodyti ir frakcijos draugai (nežinia, kiek panašių istorijų dar būtų paviešinta), o valstiečiams – naujoji draugystė greitai apkarsti.

Tai toks galimas šios istorijos poveikis valdantiesiems. Tačiau kuo čia dėtas prof. Eugenijus Jovaiša ir jo politinio pasitikėjimo padėjėjas Vytautas Sinica iš jaunimo sambūrio Pro Patria?

Sėkmingai vienam iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderių E. Jovaišai Seime talkinantis V. Sinica ir į Seimą dabar kandidatuojantis Dovilas Petkus bei kiti Pro Patria sambūrio lyderiai ilgą laiką aktyviai sekė Lietuvos lenkų bendruomenės ir LLRA-KŠS, kaip vienintelės iš šios bendruomenės kylančios politinės jėgos, veiklą. Tiesa, visada stebino, kad dėmesio šios jėgos santykiui su rusakalbių bendruomene ir Rusų aljansu buvo gana mažai, o dabar apie rimčiausią skandalą, apimantį abi bendruomenes – Tomaševskio partiją ir Rusų aljansą, Pro Patrios jaunimas nė žodžio. Todėl labai keista, kai kone pirmą kartą LLRA-KŠS frakcijos narei gresia apkalta už savo valstybės interesų pamynimą, itin griežtai antikremliškai nusiteikę sambūrio nariai šiuo klausimu tyli.

Atrodo, kad čia atpasakotas šios vasaros bestseleris liko Pro Patrios neperskaitytas. Šis atviras nusistebėjimas nereiškia, kad Pro Patria yra prorusiška. Anaiptol. Tiesiog panašu, kad LLRA tapus R. Karbauskio koalicijos partneriais, šio klausimo negali kelti valstiečių frakcijoje dirbantis V. Sinica, bendražygis D. Petkus ir kiti rašantys į propatria.lt.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(32 žmonės įvertino)
2.0000

Top naujienos

Putinas pertvarko Rusiją, kad ši galėtų ir toliau maitinti jo karo mašiną: kuriama aršiausių karo rėmėjų klasė (2)

Nepaisant karo ir sankcijų, Maskvoje lapkričio pradžioje atidaryta nauja sovietinių laikų...

Sinoptiko perspėjimas: dėl pavojingų reiškinių budriems reikės būti kelias artimiausias dienas

Naujos savaitės pradžioje sinoptikai prognozuoja orų permainas – atodrėkį. Ar artėjant...

Kauno policija: prie gyvybės langelyje rastos mergaitės paliktas ir raštelis vaikas tvarkingai aprengtas, vaikštantis ir kalbantis (34)

Sekmadienį Kaune pranešta apie paliktą mažylę.

Vilniečiai nuo ateinančių metų turės šiukšles rūšiuoti kitaip: kviečia atsiimti specialius maišelius (1)

Nuo 2024 m. sausio 1 d. Vilniuje keičiasi atliekų rūšiavimo tvarka – gyventojai turės...

Putinas su taure rankoje keikė Ukrainos vadovybę (8)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „idiotais ir neofašistais“ išvadino Ukrainos vadovybę.

Maksvytis – apie „Žalgirio“ naujoką ir pozityvą dėl rinktinės: žada padėti žvaigždės ir anksčiau neatvykę žaidėjai

Kazys Maksvytis pirmadienį apžvelgė dvi svarbias temas – naujausią Kauno „Žalgirio“...

Dar vienos kultūros įstaigos vadovo konkursas baigsis teismu: rezultatus pasiruošęs ginčyti Mažvydo bibliotekos direktorius

Paaiškėję konkurso rezultatai dėl Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vadovo pareigų vėl...

Masažuotoja patarė, kaip atsikratyti „našlės kuprelės“, kol dar nevėlu

Vadinamoji našlės kuprelė, kitaip, nei kartais galvojama, nėra stuburo iškrypimas. Tai, pasirodo,...

Zina iš Palangos taip iškepa vištą, kad net krūtinėlė – minkšta ir sultinga: gaila, kad šito recepto nežinojau anksčiau

Maisto tinklaraščio „Zinos virtuvėje“ kūrėja Zina Bružienė nedažnai kepa vištą,...

Liūdna žinia Hario Poterio gerbėjams – tai gali būti paskutinis šansas važiuoti „Hogvartso ekspresu“

Vienai ikoniškiausių kelionių traukiniais patirčių Jungtinėje Karalystėje iškilo pavojus....