Per savo aktyvią politinę ir darbinę veiklą iki šių metų kovo priklausiau tik vienai politinei partijai – Darbo partijai. Tačiau keletas labai svarbių dalykų, vykusių šioje partijoje, paskatino mane nusigręžti ir prisidėti prie ką tik sukurtos Lietuvos socialdemokratų darbo partijos – pasirinkau demokratiją. Paaiškinsiu priežastis, nes esu įsitikinęs, kad jas turi žinoti ir suvokti ne tik buvę partijos kolegos, bet visi Lietuvos žmonės, kad galėtų objektyviai vertinti situaciją.
Vydas Gedvilas
© DELFI / Rafael Achmedov

Mačiau, kaip vyksta Darbo partijos gimimas, augimas, žlugimas ir vėl bandymas prisikelti. Žodžiu, vienoje partijoje išgyvenau visą politinio gyvenimo kaleidoskopą. Iš pradžių aklai tikėjau paskleista idėja ir dariau viską, kad ji būtų įgyvendinta. Mums sekėsi, kol viduje neprasidėjo rietenos dėl „įtakos zonų“. Skaudu buvo tai matyti. Faktiškai buvome tie „pirmieji“ patys save pastatę ant „ešafoto“. Dabar tokie dalykai nieko nebestebina, visos politinės jėgos tą išgyveno, tačiau tarpusavio santykių subyrėjimas ir konfliktai anuomet šokiravo. Lyderis savo kultūrą demonstruoja ir šiandien – iš jo lūpų sklindantys epitetai buvusiems partijos kolegoms parodo tikrąjį vadovo veidą. Skilimas, bylos, teismai, kas pusmetį lyderių kaita. Šie ir kiti dalykai silpnino partiją. Galiausiai faktiškai jos neliko.

Ar galėjau ką nors pakeisti? Atsakysiu taip: tai buvo vieno žmogaus partija, kurio rankose tampomos marionečių virvelės galiausiai sutrūko. Dabar stebime „Ligoninės priimamojo“ scenas, kurioms vadovauja pats V. Uspaskichas. Darbo partiją bandoma gaivinti pagal poreikį – lyderio čakroms atsivėrus – leidžiama organizacijai numirti, o čakroms užsiveriant – jau bandoma partiją reanimuoti. Toks gaivinimas gero rezultato neduos – čia ligonis gauna deguonies, čia – deguonies kaukė vėl atimama, paskui vėl leidžiama įkvėpti, ir vėl dusinama. O reanimacijai vadovaujantis V. Uspaskichas vis pučia miglą žiūrovams – vis pasakoja, kaip nenori būti pirmininku, bet neva tokios misijos daugiau niekas imtis nenori, tai jam vieninteliam tenka imtis lyderystės. Bet, Viktorai, spektaklio laikas baigiasi. Žmonės turi teisę žinoti realią padėtį, suprasti, kad tas, kuris partiją gaivina, pats savo rankomis ją ir sunaikino. Ir TEBENAIKINA. Palikau Darbo partiją, nes netikiu šios organizacijos kuriamąja galia ir galimybe naujai prisikelti. Netikiu žmogumi, kuris meluoja savo kolegoms, pila purvą ant partiją palikusių žmonių, nors tai yra jų apsisprendimo teisė.

Turiu didžiulę politinę patirtį. Jaučiu atsakomybę už Lietuvos žmones, noriu gražios mūsų visų šalies ateities. Į naują politinę jėgą susibūrėme, nes matome, jog visuomenėje atsirado tikros, skandinaviškos socialdemokratijos poreikis. Tai kairiojo centro krypties partija. Ši kryptis Lietuvos žmonėms priimtina, tą parodė prie partijos prisijungti norinčių steigėjų skaičius. Turime daug stiprių „politikos vilkų“ ir naujų žmonių, dar nepriklausiusių jokioms politinėms partijoms, o tai svarbus faktorius, siekiant atsinaujinimo ir kitokio požiūrio į svarbius sprendimus.

Gyvenimas parodys, kokią vietą Lietuvos politiniame gyvenime užims ši partija. Tačiau jau šiandien LSDD frakcija, o tai yra partijos dalis, dalyvauja parlamentiniame darbe – turi įtakos keičiant įstatymus, juos priimant. Tikiu, kad ta įtaka tik stiprės ir atneš naudos visiems Lietuvos žmonėms.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Parduotuvės vadovas apie krentančius pardavimus: kažkas jaučiasi, bet nežinau tik kas (10)

Tiek Lietuvoje, tiek Europoje kalbama, kad šiuo metu yra ekonominis pakilimas.

Kraupios pliušiniais žaislais nuklotos vaikų kapinės: ten patekus norisi sukalbėti visas maldas, kurias moki (10)

Ilgas žvyrkelis. Šalia jo – sena, medinė, išvirtusi tvora. Aplink matosi kelios trobelės,...

Šio diktatoriaus tironija sunkiai protu suvokiama: po masinės egzekucijos prancūzams trūko kantrybė prabangiose vilose – kraupūs radiniai (78)

Centrinė Afrikos Respublika ( CAR ), nepaisant neapsakomai gausių gamtinių išteklių, išlieka...

Kremliaus logika: baugina JAV bombonešiais Lietuvoje, bet pasienyje griaudi rusų bombos (671)

Kodėl NATO sąmoningai kursto įtampą pasienyje su Rusija ? Kodėl Lietuvoje JAV ir...

Rimvydas Valatka. Paskutiniai neribotos valstiečių arogancijos metai? (551)

Ko neatimsi iš Karbauskio, tai arogancijos ir fantazijos. Priešingai nei dauguma jo į Seimą...

Baigėsi festivalis „Karklė“: didžiausi gerbėjai jau laukia kitų metų Papildytos nuotraukų galerijos (30)

Tris dienas trukusiame festivalyje „ Karklė Live Music Beatch 2018“ nuskambėjo paskutinis šių...

Justino Jankevičiaus nebelieka „Kitokiuose pasikalbėjimuose“: šiandien mes sukame skirtingais keliais (1)

„Kitokių pasikalbėjimų“ kūrėjas Mantas Bertulis socialiniame tinkle „Facebook“...

Papasakojo apie gyvenimą Lietuvos rojaus kampelyje: jis visai kitoks, nei mato turistai (11)

Kopos, miškas, iš vienos pusės Kuršių marios , iš kitos – jūra, gaivus oras. Atrodytų,...

Turgelių gyventoja: mes meldėmės, o jie atėjo kaip šėtonai (1)

Emilio Vėlyvio surežisuotas reklaminis šou per Žolinę Turgelių bažnyčioje papiktino...

Garsus japonų zen vienuolis: žmonės nevertina gėrio, todėl jų kūnas ir protas serga (5)

Žmogus legenda. Taip kalbama apie dzenbudistų meistrą iš Japonijos Taigen Shodo Harada Roshi....