Per savo aktyvią politinę ir darbinę veiklą iki šių metų kovo priklausiau tik vienai politinei partijai – Darbo partijai. Tačiau keletas labai svarbių dalykų, vykusių šioje partijoje, paskatino mane nusigręžti ir prisidėti prie ką tik sukurtos Lietuvos socialdemokratų darbo partijos – pasirinkau demokratiją. Paaiškinsiu priežastis, nes esu įsitikinęs, kad jas turi žinoti ir suvokti ne tik buvę partijos kolegos, bet visi Lietuvos žmonės, kad galėtų objektyviai vertinti situaciją.
Vydas Gedvilas
© DELFI / Rafael Achmedov

Mačiau, kaip vyksta Darbo partijos gimimas, augimas, žlugimas ir vėl bandymas prisikelti. Žodžiu, vienoje partijoje išgyvenau visą politinio gyvenimo kaleidoskopą. Iš pradžių aklai tikėjau paskleista idėja ir dariau viską, kad ji būtų įgyvendinta. Mums sekėsi, kol viduje neprasidėjo rietenos dėl „įtakos zonų“. Skaudu buvo tai matyti. Faktiškai buvome tie „pirmieji“ patys save pastatę ant „ešafoto“. Dabar tokie dalykai nieko nebestebina, visos politinės jėgos tą išgyveno, tačiau tarpusavio santykių subyrėjimas ir konfliktai anuomet šokiravo. Lyderis savo kultūrą demonstruoja ir šiandien – iš jo lūpų sklindantys epitetai buvusiems partijos kolegoms parodo tikrąjį vadovo veidą. Skilimas, bylos, teismai, kas pusmetį lyderių kaita. Šie ir kiti dalykai silpnino partiją. Galiausiai faktiškai jos neliko.

Ar galėjau ką nors pakeisti? Atsakysiu taip: tai buvo vieno žmogaus partija, kurio rankose tampomos marionečių virvelės galiausiai sutrūko. Dabar stebime „Ligoninės priimamojo“ scenas, kurioms vadovauja pats V. Uspaskichas. Darbo partiją bandoma gaivinti pagal poreikį – lyderio čakroms atsivėrus – leidžiama organizacijai numirti, o čakroms užsiveriant – jau bandoma partiją reanimuoti. Toks gaivinimas gero rezultato neduos – čia ligonis gauna deguonies, čia – deguonies kaukė vėl atimama, paskui vėl leidžiama įkvėpti, ir vėl dusinama. O reanimacijai vadovaujantis V. Uspaskichas vis pučia miglą žiūrovams – vis pasakoja, kaip nenori būti pirmininku, bet neva tokios misijos daugiau niekas imtis nenori, tai jam vieninteliam tenka imtis lyderystės. Bet, Viktorai, spektaklio laikas baigiasi. Žmonės turi teisę žinoti realią padėtį, suprasti, kad tas, kuris partiją gaivina, pats savo rankomis ją ir sunaikino. Ir TEBENAIKINA. Palikau Darbo partiją, nes netikiu šios organizacijos kuriamąja galia ir galimybe naujai prisikelti. Netikiu žmogumi, kuris meluoja savo kolegoms, pila purvą ant partiją palikusių žmonių, nors tai yra jų apsisprendimo teisė.

Turiu didžiulę politinę patirtį. Jaučiu atsakomybę už Lietuvos žmones, noriu gražios mūsų visų šalies ateities. Į naują politinę jėgą susibūrėme, nes matome, jog visuomenėje atsirado tikros, skandinaviškos socialdemokratijos poreikis. Tai kairiojo centro krypties partija. Ši kryptis Lietuvos žmonėms priimtina, tą parodė prie partijos prisijungti norinčių steigėjų skaičius. Turime daug stiprių „politikos vilkų“ ir naujų žmonių, dar nepriklausiusių jokioms politinėms partijoms, o tai svarbus faktorius, siekiant atsinaujinimo ir kitokio požiūrio į svarbius sprendimus.

Gyvenimas parodys, kokią vietą Lietuvos politiniame gyvenime užims ši partija. Tačiau jau šiandien LSDD frakcija, o tai yra partijos dalis, dalyvauja parlamentiniame darbe – turi įtakos keičiant įstatymus, juos priimant. Tikiu, kad ta įtaka tik stiprės ir atneš naudos visiems Lietuvos žmonėms.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Jelcino nuotykiai Vašingtone: vien su apatiniais išėjo ieškoti picos (351)

Buvusių prezidentų Billo Clintono ir Boriso Jelcino santykiai buvo gana keisti. Buvo laikas, kai...

Treniruotei mažytę salę pasirinkęs Šaras – apie konfliktą su Spanouliu ir paskirtą teisėją specialiai Krepšinis.lt iš Pirėjo (5)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai vėlų ketvirtadienio vakarą ruošėsi antrai Eurolygos...

Orai: po šilto penktadienio nebus taip malonu

Penktadienis šalyje bus pavasariškai šiltas ir saulėtas, visgi, savaitgalį temperatūra...

Gaisras Vilniuje - degė prie Spaudos rūmų esanti aukštoji mokykla (54)

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje gausios gelbėtojų pajėgos buvo sukeltos ant kojų. Žmonės...

Paskutinėmis PAO ir „Real“ mūšio sekundėmis įsižiebė konfliktas, kurio epicentre – Fernandezas skirta techninė, nesportinė ir diskvalifikacinė (11)

Ketvirtadienio vakarą Atėnuose įvykusioje antroje Eurolygos ketvirtfinalio dvikovoje vietos...

Auksinio smėlio paplūdimiais garsėjančiuose kraštuose apsilankę lietuviai: jautėmės kaip sąvartyne (81)

Dalindamasis įspūdžiais apie viešnagę Rytų Timore gavau pastabų, kad labai neigiamai atsiliepiu...

Odontologas įvardijo pagrindinę dantų netekimo priežastį: jos išvengti – labai paprasta (61)

Norėdami apibūdinti Lietuvos gyventojų odontologinę sveikatą, galėtume tiesiog pasakyti –...

Paskaičiavo, kiek Lietuvai kainuoja jos gyventojų įpročiai: skaičius įspūdingas (105)

Lietuvos ekonomikai šalies gyventojų fizinis pasyvumas kainuoja 1,5 mlrd. eurų per metus,...

Iš „meistriuko“ apsimokės imti kvitą – leis susigrąžinti mokesčius (203)

Nuo 2019 metų oficialiai apskaitytas remonto, statybos ir kitas namų ūkyje suteikiamas paslaugas...

Po vestuvių viskas ėmė byrėti – dabar sutuoktinis aiškina apie taupymą (59)

Esu nusivylusi lietuviais vyrais. Siūlau visiems skaitantiems susimąstyti...