aA
Ypatingai palengvintos savarankiškos veiklos sukūrimo sąlygos ir finansinė injekcija verslo startui. Štai, apie ką laikas galvoti, matant kasdien darbo netenkančius tūkstančius lietuvių. Grąžinkime mažųjų bendrijų lengvatas į 2012 m. lygį, o dalį Užimtumo tarnybos mokymams skiriamų lėšų paverskime investicijomis į šeimų verslus. Tai – tik pora galimybių amortizuoti augančią bedarbystę ir palaikyti smulkaus verslo kraujotaką.
Viktorija Čmilytė - Nielsen
Viktorija Čmilytė - Nielsen
© DELFI / Domantas Pipas

Antradienį Seime vykusioje spaudos konferencijoje su finansų ekspertu Mariumi Dubnikovu sutarėme, kad būtina labai konkreti pagalba visiems verslams – tiek smulkiam, tiek vidutiniam, be abejo, ir stambiam.

Šiandien noriu akcentuoti pagalbą smulkiausiems. Prieš dešimtmetį išeinant iš krizės, nemažai darbą praradusių žmonių surizikavo imtis savo veiklos. Tam labai padėjo 2008–2012 m. Vyriausybės sprendimai, kurie sukūrė naują juridinių asmenų rūšį ir labai palengvino kitas biurokratines procedūras. Tačiau per pastarąsias dvi kadencijas biurokratiniai gniaužtai vėl veržėsi, buvusi ir esama Vyriausybės sunkino sąlygas smulkiausiam verslui, jį apkraudamos naujais mokesčiais ir naujomis procedūromis.

Šiandien kaip niekada aktualu nuimti šiuos pančius. Bent jau laikinai, tarkime – porai metų. Pasibaigus karantinui, tai padėtų bent daliai darbo netekusių žmonių apsispręsti kurti savo verslą.

Juolab kad matome, jog ir Vyriausybė, kalbėdama apie karantino sušvelninimą pirmiausia kalba apie smulkųjį verslą – mažąsias parduotuves ir paslaugų tiekėjus.

Mes turime žmones paskatinti imtis savo veiklos. Tai paskatintų ne tik palengvintos sąlygos, bet ir piniginė injekcija iš valstybės. Užimtumo tarnyba (buvusi Darbo birža) kasmet bedarbių mokymams išleidžia apie 50–60 milijonų eurų. Verslas tuos mokymus nuolat kritikuoja, kaip ne patį efektyviausią biudžeto pinigų švaistymą.

Šiandien yra puiki proga dalį tų dešimčių milijonų eurų skirti ne mokymams, kuriuos, beje, bent jau šiuo metu sudėtinga vykdyti, o tiesioginei investicijai smulkiausiam verslui – žmonėms, kurie ryšis pradėti savo veiklą. Jiems labai brangi būtų kiekviena šimtinė. O jeigu valstybė skirtų po 1000 eurų? 1 milijono užtektų 1 tūkstančiui naujų verslininkų.

Beje, tokia investicija mažintų ir šešėlį, nes skatintų pradėti veiklą legaliai.

Pernai naujų mažųjų bendrijų buvo įsteigta daugiau nei naujų UAB. Tai rodo, kad mažosios bendrijos žmonėms yra vis dar patraukli forma pradėti verslą. Ji po praėjusios krizės atsirado būtent kaip galimybė žmonėms kuo paprasčiau imtis savo veiklos. Šiandien tai labai reikalinga. Taip pat siūlome mažinti mokesčius ir žmonėms, kurie nutartų išsiimti individualios veiklos pažymėjimą – valstiečiai ir šią veiklą papildomai apmokestino.

Artimiausiems porai metų mes turime suteikti kuo paprastesnes galimybes kiekvienam norinčiam susikurti savo darbo vietą. Smulkusis verslas suneša apie 50 proc. šalies biudžeto. Skatinkime jį, tai naudinga visai šaliai.

O partijoms laikas pradėti labiau girdėti viena kitą. Valdantieji turi išgristi opozicijos pasiūlymus, taip pat kaip opozicija turi ir priima kompromisinius sprendimus Seime. Šiandien delsimas kasdien lemia praradimus daugumai šeimų. Todėl noriu pakviesti dirbti kartu dėl to, kas svarbiausia – pradėti planuoti ir įgyvendinti priemones, kurios padės Lietuvai kuo greičiau atsigauti ir jos žmonėms bei jų verslams – padėti kilti į viršų. Šiuo metu mes vis dar smingame žemyn.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
3.8000

Top naujienos

Delfi PliusVaidas Saldžiūnas

Kaip pralaužti Rusijos blokadą Ukrainoje: dėl bado grėsmės Vakarai gali ryžtis ir ypač rizikingam planui

Ko neprivertė karas, privers badas. Tokių svarstymų – vis daugiau, mat Rusijos agresija prieš...

„Tokia mano istorija“: daugybę kartų girtas prie vairo įkliuvęs Viktoras dėkoja, kad pagaliau buvo įkalintas (4)

„Kai pirmus kartus ėjau į teismą, bijojau, bet po to baimė dingo – jeigu prieš tai manęs...

Amerikiečiai negali patikėti, kaip pigu Lietuvoje: tai svajonių šalis! (8)

Verkiantiems dėl Lietuvoje beprotišku greičiu kylančių kainų reikėtų nuvykti į Kaliforniją...

Karas Ukrainoje. Ukrainoje pratęsta karinė padėtis, uždrausti simboliai „Z“ ir „V“ per sprogimą sunkiai sužeistas Maskvos paskirtas Zaporižios miesto vadovas (7)

Ukraina atmetė galimybę susitarti su Rusija dėl paliaubų ir pareiškė, kad nesutiks su...

Sinoptikai nurodė, kada vėl sulauksime šilumos: savaitės viduryje orai keisis

Šiandien Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio laukas. Dangų dengs pakankamai storas debesų...

Šiluvoje užuovėją nuo karo radusi Tatyana dirba piligrimų centre ir taip maldo ilgesį Ukrainoje likusiai šeimai – anūkui vos 3 mėnesiai

Nors Lietuvos šventvietė Šiluva garsėja kaip traukianti religines bendruomenes, ji apjungia visus...

Žiniasklaida: Rusija pasikvietė statinių bombų ekspertus jau kelios savaitės yra Rusijoje ir dirba kartu su kariuomenės pareigūnais

Apie 50 ekspertų, turinčių didelę šių sprogmenų gamybos ir tiekimo patirtį, dirba kartu su...

Verslas PliusMark Ellwood

Verslininko, aplankiusio visas šalis Žemėje – ir pabuvojusio kosmose, kelionių patarimai

Jimas Kitchenas išmano keliones . 57-erių metų verslininkas ir investuotojas tvirtina esąs...

Delfi PliusDailius Dargis

Paskutinio sovietų bunkerio Lietuvoje paslaptis: ne tik lankėsi KGB, bet ir neprikausomybės laikais sulaukdavo keistų vizitų bei įsilaužimų II dalis

Vieno įspūdingiausių Lietuvoje esančio sovietinių laikų karinio bunkerio paslaptys sėja nerimą...

Šeimos atostogos jau ne už kalnų: išdavė, kur driekiasi idiliški paplūdimiai ir stebina vis dar puikios kainos

Kelionės su šeima neretai gali tapti rimtu iššūkiu: mažiesiems tikrai ne visuomet įdomu tai,...