aA
2018 m. vasario 23 d. vienas aukščiausių Darbo partijos valdymo organų – prezidiumas – po įvairių pasisakymų viešojoje erdvėje konstatavo patenkinamą padėtį partijoje ir jau esantis finišo tiesiojoje priėmė paskutinius sprendimus, būtinus sklandžiam suvažiavimo įvykdymui, kuris vyks greitai – balandžio 15 dieną. Prezidiumas bendru sutarimu išreiškė palaikymą mano kandidatūrai į Darbo partijos pirmininko postą ir suteikė įgaliojimą ruošti Darbo partijos programą.
Viktoras Uspaskichas. Finišo tiesioji – naujos idėjos!
© DELFI / Tomas Vinickas

Todėl nevarginsiu skaitytojų ir mūsų rinkėjų ilgais tekstais bei nesibaigiančiomis idėjomis, kurios dažniausiai lieka popieriuje ar stalčiuose, bet pristatysiu pagrindines mūsų programos nuostatas, su kuriomis turime supažindinti kiekvieną Lietuvos žmogų, argumentuotai įtikinti apie ruošiamų projektų efektyvumą, o gavę žmonių pasitikėjimo mandatą turėsim atlikti tikrą tarnystę, kaip ir priklauso, valdžia – žmogui, bei grąžinti žmonėms pasitikėjimą valstybe ir valdžia.

Tikiu, kad gavus žmonių pasitikėjimą ir įgyvendinus šias idėjas, Lietuva gaus rimtą impulsą dideliam postūmiui į priekį, pagerės žmonių gyvenimas ir didžioji dalis emigravusių Lietuvos žmonių grįš į tėvynę. Ir vėl prie stalo susirinks visa šeima.

Nenoriu per daug jūsų kvaršinti prisiminimais, bet kai ką verta priminti, nes darbai matosi palyginimuose. Būtent Darbo partija ir aš asmeniškai 2008 m. rinkiminėje programoje ir kituose rinkimuose pristatėm programą, kurią įgyvendinus prasidėtų ekonomikos kilimas, būtų pakelti minimalūs atlyginimai, užtikrintos socialinės garantijos, padidėtų pensijos. Ir to niekas negali nuginčyti, nes ir dabar tai galima pamatyti atvertus mūsų ankstesnes programas. Nors buvom kritikuojami, mušami, niekinami, bet stovėjom ir nepasidavėm. Šiandien galima pasidžiaugti, kad mūsų Darbo partijos programinės nuostatos dėl atlyginimų ir pensijų po truputį pradedamos įgyvendinti.

Taip pat džiugu, kad pradedami nagrinėti mūsų projektai dėl PVM mažinimo maisto prekėms ir kitos panašios idėjos, kurios dar būnant Darbo partijai Seime buvo kuriamos, teikiamos ir registruojamos.

Bet laikas eina į priekį, niekas vietoje nestovi ir šiandien mes siūlom dar efektyvesnius veiksmus, kurie sukurtų pagrindą sparčiam Lietuvos ekonomikos augimui. Juolab kad šiuo metu valdžioje esantys politikai mūsų projektus priima ne pilna apimtimi, o tai neduoda maksimalios naudos.

Taip, ir mes darėm nemažai klaidų, ir dėl to galima mus kalti prie sienos, bet efektas iš to menkas. Ačiū Dievui, skirtingai nuo kitų, mes sugebam mokytis iš savo klaidų ir šį kartą, įgijus žmonių pasitikėjimą, pritaikysim visą savo sukauptą patirtį. Esu užtikrintas, kad tiek valstybė, tiek kiekvienas Lietuvos žmogus turės didžiulę naudą.

Visų akcentų į vieną straipsnį nesutalpinsiu, todėl jų bus tik keli. Čia paminėsiu tik pagrindines sritis, bet plačiau apie jas kalbėsiu kituose straipsniuose – tai yra ekonomika, socialinė politika, švietimas, užsienio politika, savivalda bei kaip atskirą sritį įtrauksiu emigracijos temą ir jos problematiką.

Mano manymu, reikės kurti specialų departamentą, komitetą ar net ministeriją, kuri koordinuotų visų institucijų ir tarnybų veiklą emigracijos klausimais, nes ko bus vertos visos kitos ministerijos, jei nebus kam jų aptarnauti. Emigracijos ir demografinės problemos mūsų šaliai šiandien sukėlė pagrindinę grėsmę ir jas reikia kuo skubiau spręsti. Todėl visos ministerijos be išimties turės dirbti ta pačia linkme, o ne kaip dabar – epizodiškai ir kiekviena sau, neturėdamos aiškios strategijos. Skaudu, bet kiekvienais metais mes prarandam po vieną vidutinišką Lietuvos rajoną ir tai jau ne juokas. Laiko eksperimentams nebėra ir šiandien reikalinga ta valdžia ir tie politikai, kurie galės prisiimti atsakomybę ir išspręsti šią opią problemą. Todėl, ruošiant Darbo partijos programą visose srityse, bus akcentuojama, kaip tai išspręsti.

Nenoriu kritikuoti valdžios, matyt, jie tik taip supranta savo pareigas ir atsakomybę. Jie nesiima spręsti pagrindinių mūsų šalies problemų. Ar jie nesupranta, ar nenori, esmės nekeičia, problema tik gilėja, todėl nenoriu girtis, bet mes turim sprendimo būdą ir esame pasiruošę prisiimti šią atsakomybę. Žinoma, mes esame pasiruošę diskutuoti ir su dabartine valdžia, bet tikrai nenorim beprasmiškai gaišti laiko, nes matosi, kad dabartiniams vadovams tai nerūpi. Todėl mes eisim pas žmones ir diskutuosim su jais, pateikdami aiškius argumentus ir sprendimo būdus. Patikės – valio! Mes prisiimame atsakomybę spręsti šį uždavinį ir išspręsim jį!

Šiandien esu visiškai tikras mūsų projektų efektyvumu, todėl galiu dėti bet kokį užstatą ant stalo, nors ir viską ką turiu, kad įgyvendinsiu užsibrėžtus tikslus ir žmonės pamatys apčiuopiamą naudą.

Iš tiesų gera idėja, kad politikai ne šiaip kažką tuščiai žadėtų, o garantuotų savo neveiklumą, nesėkmę asmeniškai ir savo asmeniniu turtu.

Pirmiausia pradėsiu nuo savivaldos, o likusias nuostatas išsakysiu kituose straipsniuose.

Esame paruošę projektą, kuris įteisins sąlygas ir galimybes savivaldybėms kartu su verslininkais kurti verslo projektus savo teritorijose. Kad tai būtų naudinga ir verslininkams, bus sukurta diferencijuota mokestinė prievolė skirtingiems regionams pagal poreikį, gyventojų skaičių ir jų koncentraciją. Savivaldybės prisiims infrastruktūros sukūrimo ir kredito aptarnavimo išlaidas. Taip pat verslininkai turės didžiulę naudą, nes investicinio laikotarpio metu nereikės ieškoti pinigų ir jų užšaldyti. Savivaldybės kartu su verslininkais turės pilnai šiuos verslo projektus užbaigti, išbandyti ir objektą išsimokėtinai perduoti verslininkams – jų nuosavybei. Ir jau nuo pirmos dienos, kai verslininkai perims įmonę, pradės dirbti, uždirbti pelną ir iš pelno išpirkinėti įmonę. Tai yra idealios sąlygos. Tokiai idėjai įgyvendinti yra du būdai: arba Vyriausybė suteikia valstybės garantijas, arba – dar geriau – savivaldybei padidina skolinimosi limitą tokiam projektui. Tada savivaldybė atsakingiau ir efektyviau naudos pinigus šiai programai.

Kokia tikimybė, kad į tokius projektus ateis verslas?

Atsakymas – didelė, nes mes atėjom ne su tuščiomis rankomis, o padarę verslo subjektų apklausą. Net patys nesitikėjom tokio susidomėjimo, kai 92 proc. verslininkų patvirtino, kad dalyvaus tokiose programose, jeigu bus pilnai įgyvendintos sąlygos, kurias siūlo Darbo partija.

Kokia nauda rajonui ir jo žmonėms?

Atsakymas – didžiulė! Nes bus sukurtos naujos darbo vietos regionuose, o ne tik dideliuose miestuose. Bus išsaugoti žmonės ir darbo jėga. Sumažės migracija tarp miestų, nes žmonėms nereikės ieškoti darbo dideliuose miestuose ar emigruoti. Ten, kur pritrūks darbuotojų, pradės grįžti emigrantai, Lietuvos žmonės.

Šiose vietovėse atsiras didesnis aptarnavimo paslaugų poreikis ir kursis naujos įmonės aptarnavimo srityse. Sumažės socialiai remtinų žmonių. Atsiras didesnis švietimo įstaigų ir kultūros objektų poreikis. Padidės gyvenamųjų būstų paklausa. Gerės kriminogeninė situacija.

Toks įstatymo projektas smarkiai vėluoja ir turėjo būti įgyvendintas jau vakar, bet, matyt, šiai valdžiai iki kadencijos pabaigos taip nieko ir nepavyks padaryti.

Kitame straipsnyje pristatysiu kitų sričių programines nuostatas, su kuriomis aš, kaip Darbo partijos pirmininkas, eisiu pas žmones.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Roma Macijauskaitė | D+

Tikina, kad namuose pagamintas gėrimas tvarko virškinimą, gerina lytinį pajėgumą ir per 10 minučių padeda atsigauti po audringo vakarėlio

Sveiko maisto kūrėju save vadinantis Andrius Vilkas (39 m.) vasarą muzikos festivaliuose lankosi ne...

Lietuvoje pastebėta keista tendencija: padaugėjo žiemą plintančios infekcijos atvejų (65)

Prieš keletą savaičių Didžiojoje Britanijoje buvo fiksuotas netikėtas noroviruso protrūkis...

Klimatalogas įvardijo, kas mūsų laukia rugpjūtį: kaitra nesugrįš, lietūs bus labai netolygūs (29)

Lietuvoje prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, o po rekordinių liepos karščių , atrodo, jau...

Keistas tvarstis pakaušyje užminė naują mįslę dėl Kim Jong Uno (70)

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pastarosiomis dienomis viešumoje pasirodo su kelių...

40+ moterys: kirptis trumpai ar išlaikyti ilgus plaukus? (26)

Nuo senų senovės įvairiose kultūrose buvo tikima, kad ilgi plaukai turi magiškų galių ir yra...

Ambicingas Karnišovo žingsnis: Ballą prisivilioję „Bulls“ pasipildė ir DeRozanu (1)

Skambius ėjimus NBA laisvųjų agentų rinkoje šio tarpsezonio metu atlieka Čikagos „Bulls“...

Čempionų lygos atrankoje Arlauskio ir Dambrausko klubai pergales prarado paskutinėmis minutėmis (2)

UEFA čempionų lygos atrankoje lietuviškų akcentų turintys klubai sužaidė itin panašiu...

Apsidairykite, ar jūsų namuose nėra šių nereikalingų ir neskoningų daiktų: buvo tikima, kad jie neva pritraukia negandas (54)

Sakoma, kad namų ūkio gerovei įtakos turi ne tik patys namai , bet ir daiktai, kurie juose yra....

Papietavusi prie ežero išsižiojo: atostogos tai atostogos, bet kokia kainytė! (145)

Paprastai aš nelinkusi burbuliuoti dėl kainų, ypač kai poilsiauju. Atostogos tam ir yra, kad...