aA
Kai šalį krečia turbulencija, įvairaus plauko visuomenės kurstytojai pradeda lįsti ir šaukti iš visų įmanomų žiniasklaidos kanalų (o tiksliau – kanalizacijų) bei badyti pirštu į kitaip mąstančius, gyvenančius ir matančius pasaulį žmones, darydami juos atpirkimo ožiais. O jeigu jie išpažįsta kitą tikėjimą, turi kitokią politinę priklausomybę, yra kitos tautybės arba kalba kita kalba, jie be kaltės tampi kalti.
Viktoras Uspaskich
Viktoras Uspaskich

Deja, ir Lietuvos neaplenkė tokia bėda, kai priešų paieškos tapo vos ne sportiniu interesu – varžytis kas daugiau sugalvos įvairių niekšybių.

Visai neseniai valdžia ir gydytojai skatino, tiesiog šaukė, uždirbinėdami sau politinius dividendus, kad žmonės turi mažiau vartoti vaistų ir įvairių cheminių preparatų, stengtųsi gyventi sveikai, stiprintų imunitetą ir t. t., esą tai yra geriausia prevencija prieš įvairias ligas. Ir štai tau – pandemijos įkarštyje viskas kardinaliai pasikeitė: sveikai gyvenantys žmonės paskelbti visuomenės ir visos valstybės priešais, nes atsisakė save badyti eksperimentiniais skiepais. Buvo net įvestas galimybių pasas, kad galima būtų lengviau diskredituoti tokius sveikus žmones.

Tokią pat situaciją matėme ir susikūrusio Sveikatos teisės instituto atveju, o tradicinės šeimos puoselėtojai tapo vadinami atsilikusiais ir net išdavikais.

Toks smerkimas man labai primena sovietmetį, kai nepritarimas partijos generalinei linijai buvo laikomas psichiniu sutrikimu ir žmonės buvo priverstinai gydomi psichiatrinėse ligoninėse. Tik ar tokia turėtų būti europietiškos, demokratinės Lietuvos kasdienybė?

Mūsų visuomenė yra smarkiai suskaldyta influencerių ir nuomonės formuotojų. Lietuvos piliečius, kurie šimtmečiais gyvena Lietuvoje, prisidėjo tiek prie Lietuvos valstybingumo formavimo, tiek prie Nepriklausomybės atkūrimo, dirba, moka mokesčius, augina vaikus čia, bandoma paversti priešais – vien dėl to, kad jie kalba kitokia kalba, kitaip mąsto. Nes dabartinei valdžiai taip patogiau žaisti elektorato jausmais.

Bet suskaldyta visuomenė duoda savų labai neigiamų rezultatų. Neminint valstybės saugumo aspekto, tai sukelia didžiulę emigraciją ir demografinę deformaciją, nes emigravusių lietuvių vietas užima atvykstantys iš trečiųjų šalių asmenys. Nėra blogai, kad į Lietuvą atvažiuoja imigrantai, bet būtų gerai, kad jie atvyktų ne vietoj išvykusių Lietuvos piliečių.

Mūsų politikams trūksta supratimo ir empatijos suvokti, kad kova prieš kalbą, kultūrą, tautybę, tikėjimo laisvę yra pasikėsinimas į fundamentalias žmogaus laisves ir teises bei kad įvedami įvairūs draudimai yra destruktyvus kelias į niekur. Skatinti ir kurstyti neapykantą prieš Lietuvoje gyvenančius įvairių tautybių žmones yra nusikaltimas. Todėl ši situacija, o ypač rinkiminiu laikotarpiu, yra nenormali.

Man visi žmonės yra artimi ne tik todėl, kad išpažįstu filosofiją, propaguojančią besąlygišką meilę viskam, kas gyva, bet ir todėl, kad mano tėvų, protėvių ir vaikų tautiškumas yra persipynęs. Mano tėvas yra iš Ukrainos, brolis palaidotas Ukrainoje, o visa jo šeima ten gyvena, vieni mano vaikai gimė Baltarusijoje, kiti – Lietuvoje ir Rusijoje, pats taip pat gimiau Rusijoje, o gyvenu Lietuvoje, nes žmona lietuvė. Todėl aš kaip niekas kitas suprantu, kas yra daugiatautiškumas ir kaip svarbu jį puoselėti. Net pati Europos Sąjunga savo stiprumą grindžia skirtingais žmonėmis, daugiatautiškumu ir įvairove.

Neseniai paskelbti Eurostato duomenys rodo, kad Lietuva jau netrukus susidurs su stipria demografijos krize – prognozuojama, kad 2030 m. Lietuvoje gyvens jau tik 2,4 mln. gyventojų, o 2045 m. – vos 2 mln. O vertinant demografinę struktūrą, 2045 m. pačių lietuvių bus dar mažiau. Mūsų šalis nyksta, ar galime tokioms sąlygomis dar labiau priešinti ir skaldyti mūsų visuomenę?

Politikoje aš esu pakankamai seniai ir niekas niekada negirdėjo iš manęs žodžių, diskriminuojančių kokią nors žmonių grupę, nes man tai tiesiog yra neįmanoma ir nepriimtina. Todėl ir dabar, prieš šituos savivaldos rinkimus, žiūrėdamas į tokį neteisingą ir dirbtiną visuomenės skaldymą, aktyviai įsitraukiau į sostinės Darbo partijos rinkimų sąrašą, kad nors kažkiek atsverčiau tą neigiamą ažiotažą ir draskymąsi.

Noriu palaikyti tą tautiškumo draugystę, kurią nemažai žmonių puoselėja šimtmečiais. Noriu, kad Vilniuje įvyktų pokyčių į gerą. Be abejo, kiek galėsiu, tiek pritaikysiu savo patirtį ekonomikos srityje, bet taip pat sieksiu, kad sostinėje neliktų vietos neapykantai ir čia saugiai bei laisvai galėtų jaustis visų tautybių gyventojai.

Man patekus į sostinės tarybą, Vilnius bus ne tik laisvas, bet ir visiems lygus, socialiai apsaugotas, tautinę įvairovę užtikrinantis. Vilniečiai galės didžiuotis savo miestu, vaikščioti aukštai pakelta galva mūsų draugiškoje, svetingoje sostinėje.

Politinė reklama, paruošta paties kandidato ir skleidžiama neatlygintinai

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(33 žmonės įvertino)
1.7273

Top naujienos

Eglė Gatelytė

Šveicarija kraipyti galvas verčia visą Europą: keliamas klausimas ir dėl Lietuvos (2)

Europiečiai stebėdamiesi kraipė galvas po to, kai Šveicarija neleido tokioms šalims kaip...

Elektros vartotojams atsiveria kainų „langas“: gali būti, kad laiko lieka nedaug (13)

Elektros rinkoje kainoms kritus į seniai matytą lygį tiekėjai mažina kainas vartotojams, kartu...

Pabėgęs kalinys – ypač pavojingas: nužudė tris žmones (2)

Šeštadienio vakarą iš ligoninės pabėgęs kalinys Jevgenijus Vorobjovas (Jevgenij Vorobjov)...

Kraujo tyrimai gali parodyti netgi vėžį: gydytojos išvardijo, kurie rodikliai svarbiausi

Kraujo tyrimai gali būti neįtikėtinai informatyvūs. Jie gali parodyti, ko trūksta ar per daug...

Kinijos dilema: ar pelningas JAV ir Vakarų rinkas iškeis į karinę paramą Rusijai? (3)

Į Maskvą atvykęs ir su Vladimiru Putinu susitikęs Kinijos lyderis Xi Jinpingas , nors iš...

Lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas – apie masinės gamybos planus ir konkurenciją su kinais, kurie sugeba pasiimti ES paramą (3)

Kojas gimtojoje Klaipėdoje apšilęs lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas „ Dancer “...

Policijai įkliuvęs treneris pasiūlė kyšį: ateik į Kauno „Žalgirio“ rungtynes (7)

Daugybę prizinių vietų Lietuvos ir Europos čempionatuose užėmęs šiuo metu lengvosios atletikos...

Gausios teisėsaugos pajėgos ieško pabėgusio kalinio papildyta (4)

Lietuvos kalėjimų tarnyba praneša, kad apie 21.05 val. Marijampolės kalėjimo nuteistasis Jevgenij...

DELFI

Analitikas Švecas: formuojasi nauja „blogio ašis“ Iranas meistriškai pasinaudojo silpstančia Rusija (20)

Kuria linkme pakryps įvykiai Ukrainos fronte, kiek dar truks Rusijos pradėtas karas priklausys ir...

Trūksta virėjų ir padavėjų: visi nori būti šefais, bet ne plauti indus ar skusti bulves (3)

Restoranui sprendimas buvo rizikingas, nes maisto gamyboje negali būti klaidų, o vaikams – tai...