aA
Prieš keletą dienų įvyko Liberalų Sąjūdžio Vilniaus skyriaus visuotinis susirinkimas, kuriame buvo nuspręsta kandidatu į Vilniaus merus iškelti Remigijų Šimašių bei savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvauti steigiant rinkiminį komitetą.
Vidmantas Martikonis
© Asm. archyvas

Pirmiausiai į akis krenta tai, kad tokių svarbių klausimų svarstyti susirinko vos daugiau nei šimtas liberalų, kai Vilniaus skyrius deklaruoja, kad turi apie 1400 narių. Tai yra visiškas fiasko. Nusivylę pastarųjų metų Liberalų Sąjūdžio veikla, matydami nesibaigiančias vidines rietenas ir intrigėles, sutrikę dėl Vilniaus mero politinių viražų, didžioji dalis skyriaus narių tiesiog tyliai protestuoja nedalyvaudami posėdžiuose ir galbūt nebetapatindami savęs su šia politine jėga. Akivaizdu, kad atsakomybę už tokią situaciją turi prisiimti dabartinė skyriaus pirmininkė A. Armonaitė bei liberalų faktinis lyderis mieste R. Šimašius.

Kurdami atskirą frakciją Vilniaus miesto taryboje daug kartų akcentavome, kad Vilniaus Liberalų Sąjūdžio frakcijoje, o taip pat ir skyriuje vyksta negeri dalykai. Kad svarbūs miestui sprendimai yra priimami labai siaurame rate, kad nevyksta demokratiška diskusija, o turintys kitokią nuomonę negu išrinktųjų ratelis yra nepageidaujami. Akivaizdu, kad tokioje situacijoje laisvę ir toleranciją mylintis liberalas jaučiasi svetimas. Paskutinis Liberalų Sąjūdžio visuotinis susirinkimas tik tapo anksčiau išsakytų nuogąstavimų iliustracija.

R. Šimašius ir jo artimiausia aplinka visada mėgsta pabrėžti, kad jie yra itin atsakingi, principingi, ištikimai liberalų vertybes saugantys liberalai. Aiškėja, kad karalius nuogas. Visa tai yra tik dūmų uždanga, fasadas, opiumas ar žolė liaudžiai. Deja, bet tenka pripažinti, kad noras bet kokia kaina likti valdžioje, prisitaikyti yra kur kas artimesni dalykai negu gražios deklaracijos. Užtenka prisiminti R. Šimašiaus sprendimą pulti į Lenkų rinkimų akcijos glėbį mieto Taryboje tam, kad išsaugotų šiltas kėdutes jį supantiems prisitaikėliams ir užsitikrinti komfortišką situaciją sau pačiam.

Politinio cinizmo viršūne tapo naujausias R. Šimašiaus ir jo ratelio planas apgauti rinkėjus per artimiausius savivaldos rinkimus. Liberalų sąjūdžio partijos nariai nusprendžia partijos narį, kuris priklauso ir partijos Valdybai, kelti kaip nepartinį kandidatą į merus ir įpareigoja suburti rinkiminį komitetą, kuriame pagrindą sudarys tie patys Remigijaus Šimašiaus draugai liberalai. Tokių fokusų Lietuvos politikoje dar nėra buvę. Ir vėl viskas tik dėl to, kad valdžios troškulys yra nepalyginamai didesnis negu principai, garbė, sąžinė.

Kadangi partijos suknelė dabar labai sutepta, tai užsidėsiu nepriklausomo komiteto paltuką. Gal niekas nepastebės? Dalyvausiu rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas su nepartiniu komitetu, bet partijoje lieku. Nežinau, kaip teisiškai šią abrakadabra įvertins rinkimų komisija, bet moraline prasme tai yra visiška degradacija. Pirmiausia, Šimašiau, ar tikrai tiki, kad rinkėjas toks naivus ir nesupras tokio manevro? Antra, Šimašiau, kaip Tu gali toliau priklausyti partijai, kurios vėliavą nori nukišti į slapčiausią kampą, kad tik niekas nepamatytų? Trečia, kada partijai, kuri stengiasi atstovauti liberalioms vertybėms, tikrai sunku, tu tiesiog iš jos tyčiojiesi? Pats vis dar būdamas jos nariu? Nesmagu, Šimašiau, tiesiog nesmagu...

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Nesutapimai Adomėno šeimos deklaracijose: kažkur pradingo solidi paskola

Pildydamas interesų deklaraciją Seimo narys Mantas Adomėnas, regis, deklaravo ne viską, kas buvo...

Didžiūnaitytės byloje – netikėtas posūkis: nužudymo versija atmesta, Milteniui pateikti įtarimai išžaginimu (91)

Lietuvą sukrėtusi modelio Dovilės Didžiūnaitytės mirtis iki šiol kelia daug klausimų. Nėra...

Kęstutis Girnius. Ar Nausėda bus drąsesnis už Grybauskaitę? (48)

Dalia Grybauskaitė palieka Daukanto aikštę, į ją atkeliauja Gitanas Nausėda . Skubama...

Lietus negelbsti: meteorologai skelbia stichinę sausrą (7)

Elektrėnų ir Varėnos rajono savivaldybių teritorijose užsitęsęs sausringas laikotarpis...

Vyresniajai kartai tapo nebeaišku, kaip auklėjami šiuolaikiniai vaikai: mamos įrašas internete sudėliojo visus taškus (13)

Kiek kartų girdėjote, kad šiandieniai vaikai yra kitokie? Kad jiems viskas galima, kad jiems nėra...

Persijos įlankoje situacija kaista: britai dislokuos jūrų pėstininkus, Pompeo neatmeta Iranui atsakyti jėga (22)

JK Karališkasis karinis jūrų laivynas planuoja dislokuoti 100 jūrų pėstininkų dalinių britų...

Braškių pikas - kainos krito kone perpus, pardavėjai ieško, kaip įtikti pirkėjams kokią prognozuoja mažiausią kainą (5)

Kėdainiuose prasidėjo tikras braškių prekybos pikas. Raudonskruosčių uogų galima įsigyti ne...

Tragiška avarija: teisiama jaunuolį perėjoje mirtinai partrenkusi kaunietė (332)

Kauno apylinkės teismas pirmadienį pradėjo nagrinėti tragiškos nelaimės aplinkybes. Praėjusių...

Dušo įrengimas: įvardijo vieną brangią klaidą

Vonios kambarys – tai vieta, kurioje prasideda ir baigiasi kiekvieno mūsų diena. Tai vieta,...

Vilniuje atsisveikinama su Algimanto Čekuolio mirusia žmona Edita Čekuoliene (19)

Penktadienį Lietuvą sukrėtė žinia - mirė garsaus žurnalisto ir rašytojo Algimanto Čekuolio...