aA
Prieš keletą dienų įvyko Liberalų Sąjūdžio Vilniaus skyriaus visuotinis susirinkimas, kuriame buvo nuspręsta kandidatu į Vilniaus merus iškelti Remigijų Šimašių bei savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvauti steigiant rinkiminį komitetą.
Vidmantas Martikonis
Vidmantas Martikonis
© Asm. archyvas

Pirmiausiai į akis krenta tai, kad tokių svarbių klausimų svarstyti susirinko vos daugiau nei šimtas liberalų, kai Vilniaus skyrius deklaruoja, kad turi apie 1400 narių. Tai yra visiškas fiasko. Nusivylę pastarųjų metų Liberalų Sąjūdžio veikla, matydami nesibaigiančias vidines rietenas ir intrigėles, sutrikę dėl Vilniaus mero politinių viražų, didžioji dalis skyriaus narių tiesiog tyliai protestuoja nedalyvaudami posėdžiuose ir galbūt nebetapatindami savęs su šia politine jėga. Akivaizdu, kad atsakomybę už tokią situaciją turi prisiimti dabartinė skyriaus pirmininkė A. Armonaitė bei liberalų faktinis lyderis mieste R. Šimašius.

Kurdami atskirą frakciją Vilniaus miesto taryboje daug kartų akcentavome, kad Vilniaus Liberalų Sąjūdžio frakcijoje, o taip pat ir skyriuje vyksta negeri dalykai. Kad svarbūs miestui sprendimai yra priimami labai siaurame rate, kad nevyksta demokratiška diskusija, o turintys kitokią nuomonę negu išrinktųjų ratelis yra nepageidaujami. Akivaizdu, kad tokioje situacijoje laisvę ir toleranciją mylintis liberalas jaučiasi svetimas. Paskutinis Liberalų Sąjūdžio visuotinis susirinkimas tik tapo anksčiau išsakytų nuogąstavimų iliustracija.

R. Šimašius ir jo artimiausia aplinka visada mėgsta pabrėžti, kad jie yra itin atsakingi, principingi, ištikimai liberalų vertybes saugantys liberalai. Aiškėja, kad karalius nuogas. Visa tai yra tik dūmų uždanga, fasadas, opiumas ar žolė liaudžiai. Deja, bet tenka pripažinti, kad noras bet kokia kaina likti valdžioje, prisitaikyti yra kur kas artimesni dalykai negu gražios deklaracijos. Užtenka prisiminti R. Šimašiaus sprendimą pulti į Lenkų rinkimų akcijos glėbį mieto Taryboje tam, kad išsaugotų šiltas kėdutes jį supantiems prisitaikėliams ir užsitikrinti komfortišką situaciją sau pačiam.

Politinio cinizmo viršūne tapo naujausias R. Šimašiaus ir jo ratelio planas apgauti rinkėjus per artimiausius savivaldos rinkimus. Liberalų sąjūdžio partijos nariai nusprendžia partijos narį, kuris priklauso ir partijos Valdybai, kelti kaip nepartinį kandidatą į merus ir įpareigoja suburti rinkiminį komitetą, kuriame pagrindą sudarys tie patys Remigijaus Šimašiaus draugai liberalai. Tokių fokusų Lietuvos politikoje dar nėra buvę. Ir vėl viskas tik dėl to, kad valdžios troškulys yra nepalyginamai didesnis negu principai, garbė, sąžinė.

Kadangi partijos suknelė dabar labai sutepta, tai užsidėsiu nepriklausomo komiteto paltuką. Gal niekas nepastebės? Dalyvausiu rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas su nepartiniu komitetu, bet partijoje lieku. Nežinau, kaip teisiškai šią abrakadabra įvertins rinkimų komisija, bet moraline prasme tai yra visiška degradacija. Pirmiausia, Šimašiau, ar tikrai tiki, kad rinkėjas toks naivus ir nesupras tokio manevro? Antra, Šimašiau, kaip Tu gali toliau priklausyti partijai, kurios vėliavą nori nukišti į slapčiausią kampą, kad tik niekas nepamatytų? Trečia, kada partijai, kuri stengiasi atstovauti liberalioms vertybėms, tikrai sunku, tu tiesiog iš jos tyčiojiesi? Pats vis dar būdamas jos nariu? Nesmagu, Šimašiau, tiesiog nesmagu...

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Covid-19 plitimas Lietuvoje – nebūtinai tik neatsakingumo pasekmė: mokslininkai neabejoja, kad reikšmingai pakito pats virusas (34)

Mokslininkai jau neabejoja, kad per savo gyvavimo laiką Covid-19 virusas ne kartą mutavo. Tiesa, ne...

Liko mėnuo iki „Brexit“: už siuntinius – papildomi mokesčiai, o norintiems dirbti – griežtesni reikalavimai (1)

Likus mėnesiui iki „Brexit“ jau aišku, kad daug lietuvių tą pajus tiesiogiai. Turėtų...

Pasaulis gedi mirusios futbolo legendos Diego Maradonos

Futbolo pasaulis reiškia pagarbą vienu geriausių visų laikų žaidėjų pasaulyje laikomam...

Keliaujantiems – „Covid“ pasai: kuriama speciali programėlė (2)

Pasaulinė oro linijų lobistų organizacija IATA kuria mobiliąją programėlę, kuri padės...

Mustafa Akyol | D+ nariams

Islamas tikrai patiria krizę. Tačiau Macronas jos išspręsti nepadės

Kovodamas už laisvę nuo religijos ir tuo pačiu trypdamas religinę laisvę, E. Macronas, daugelio...

Garsių lietuvių Černobylio ligoninėje sukurtas įrašas sulaukė prieštaringų vertinimų: ar dabar metas apie tai juokauti?

Žurnalisto, keliautojo Šarūno Jasiukevičiaus, dar žinomo kaip Praeities žvalgas, vos prieš...

Arūnas Marcinkevičius | D+ nariams

Meteoritų krateriai Lietuvoje: tiksliai žinomi du, vienas jų – baisaus kosminio smūgio rezultatas

Jų, be abejo, mūsų šalyje yra, teigia kalbinamas geologas Jonas Satkūnas, savo pasakojimą...

Kad šventės nebūtų sugadintos – kaip neapsigauti renkantis šaldytą žuvį (1)

Žuvys – maistingas ir sveikatai palankus, vertingų maistinių medžiagų turintis produktas, ypač...

Smalsu: kodėl Sovietų Sąjungos laikais tapetai būdavo klijuojami ant laikraščių? (1)

Sovietų Sąjungos laikais sienų tapetai dažnai būdavo klijuojami ant laikraščių pagrindo....

Vieną dieną kartu žaisime futbolą danguje, Diego: jautri draugų ir varžovų reakcija į Maradonos mirtį (94)

Nors Argentinos futbolo dievukas Diego Armando Maradona jau keletą dešimtmečių negalėjo...

|Maža didelių žinių kaina