aA
Laiko mašina vis dar neapmokestinta taršos mokesčiu, todėl su ja pigiau ir paprasčiau keliauti. O dar pandemijos audrų nualintas pasaulis nelabai traukia į svečias šalis, todėl tvirtai nusprendžiau pakeliauti po ateities Lietuvą.
Vidmantas Martikonis
Vidmantas Martikonis
© Asmeninio archyvo nuotr.

Nacionalinis stadionas Vilniuje jau seniai pastatytas, efektyviai naudojant pinigus, be jokių skandalų ir teismų. Kaip tik jame vyksta draugiškos futbolo varžybos tarp Lietuvos ir Brazilijos nacionalinių futbolo rinktinių. Stadionas sausakimšas, aistringai palaiko saviškius. Stadionas gerai apšviestas. Mat jau kurį laiką Lietuvą turi galimybę pigiai pirkti elektrą iš Astravo atominės elektrinės. Po didelių tarptautinės bendruomenės pastangų pasiekta, kad ši Baltarusijos elektrinė veiktų ypač saugiai ir sklandžiai. Kada sugriuvo Lukašenkos režimas, Lietuvos atominės energetikos ekspertai turi galimybę nuolatos stebėti elektrinės darbą. Neseniai Baltarusijos Vyriausybė pasiūlė Lietuvai įsigyti pusę atominės elektrinės akcijų. Lietuvos Vyriausybė artimiausiu metu žada priimti teigiamą sprendimą. Futbolas su Brazilija baigiasi lygiosiomis: vienas – vienas.

Važiuoju į naujai atgimusį Vingio parką. Šiuolaikiškai sutvarkytas, išpuoselėtas. Veikia pliažas, beje, tas, kurį kažkada Seimas iš Lukiškių aikštės perkėlė. Čia daug žmonių. Dar daugiau jų prie Vingio parko lauko estrados. Tūkstančiai besišypsančių veidų susirinko į valdžios palaikymo mitingą. Žmonės draugiški, vieningi. Jie atėjo padėkoti Seimui ir Vyriausybei už tai, kad visiškai neseniai buvo panaikinti nekilnojamojo turto ir žemės mokesčiai. Jaučiasi, kad susirinkusi minia nusiteikusi patriotiškai, žmonės myli savo šalį. Grįžo laisvės ir bendruomeniškumo jausmas, visai, kaip istoriniais Sąjūdžio laikais. Žmonės gyvena savo gyvenimus, valdžia nesikiša, nereguliuoja, neįvedinėja naujų kvailų nesuprantamų draudimų.

Politikai jau seniai labai aiškiai nubrėžė savo veiklos ribas. Susitarė dėl svarbiausių darbų, kuriuos reikia padaryti. Baigėsi tuščia konkurencija, nuolatinės rietenos, susiskaldymas. Žmonės į parlamentą renka tuos politikus, kurie dirba santarvėje, o ne užsiima intrigomis ir sąmokslo teorijomis. Žmonės ne kalbomis, o konkrečiais veiksmais myli savo šalį. Štai, kol buvo Lietuvoje šauktinių kariuomenė, jaunuoliai vengdavo privalomos tarnybos, valdžia juos gaudydavo, baudas skirdavo. Dabar viskas pasikeitė. Į moderniai ginkluotą ir gerai aprūpintą profesionalią kariuomenę norinčių pateikti atsirado eilės. Vyksta konkursai, kur atrenkami geriausi.

Tarp Vilniaus ir Kauno, ties Elektrėnais, veikia puikus naujas ir didžiausias Baltijos regione tarptautinis oro uostas. Kadangi išrastos vakcinos sėkmingai suveikė, tai pasaulis įveikė COVID – 19 ir COVID – 20 pandemijos bangas. Jau seniai galima drąsiai ir be įtampos keliauti. Iš Karaliaus Mindaugo tarptautinio oro uosto galima tiesiogiai pasiekti Niujorką ar Tokiją, Bankoką ar Buenos Aires. Žmonės daug keliauja. Labai daug atvažiuoja ir pas mus. Užsienio turistai atrado Lietuvą. Suklestėjo gydomasis turizmas Druskininkuose, Birštone ar Anykščiuose. Neringa, Palanga ir Klaipėda pritraukė aktyvių pramogų mėgėjus. Beje, alų prie jūros vėl galima gerti legaliai.

Į Lietuvą atvyksta ne tik turistai. Į savo šalį sugrįžo šimtai tūkstančių emigrantų. Čia jie pasistatė arba įsigijo nuolatinius namus, sukūrė verslus, investavo užsienyje uždirbtus pinigus. Grįžo į Lietuvą, nes pajuto, kad yra laukiami. Valdžia nuėmė daugybę suvaržymų smulkiam verslui, labai palengvino mokesčius, ypač regionuose. Išsprendė ir daug metų užsitęsusią dvigubos pilietybės problemą. Ankstesni referendumai dėl dvigubos pilietybės įvedimo baigdavosi nesėkme, nes mažai žmonių juose dalyvaudavo. Viskas pasikeitė, kada buvo leista balsuoti internetu. Dabar tiek rinkimuose, tiek referendumuose dalyvaujama gausiai.

Klaipėdos jūrų uostas tapo didžiausiu ir galingiausiu visoje Baltijos jūroje. Tai lėmė gerų ekonominių santykių išsaugojimas su rytų kaimynais. Labai daug krovinių į vakarus keliauja būtent iš ten. Valstybė iš uosto gauna didelę ekonominę naudą. Uoste įdiegtos pačios moderniausios aplinkos apsaugos priemonės, todėl jo veikla jokios žalos žmonėms ir gamtai nedaro.

Žmonės savimi pasitikintys, draugiški ir atsipalaidavę, valdžia protinga ir dirbanti tik tai, kas jai privalu, valstybė ekonomiškai stipri ir išmintinga. Tokią ateities Lietuvą pamačiau. Bet visos kelionės anksčiau ar vėliau baigiasi. Reikia grįžti į realybę. Į dabartį. Tam, kad būtų galima sukurti norimą ateitį, kurią ką tik pamačiau.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
2.7500

Top naujienos

„Valstiečių“ palikimas konservatoriams: abejotina koronaviruso statistika ir gyvenimas „kaip bomba“ (758)

Dieną po rinkimų rinkėjų kelialapį į opoziciją gavusi „valstiečių“ Vyriausybė suskubo...

Mokesčių pakeitimai 2021 metais: perskaičiuota NT vertė, didesni akcizai, naikinama PVM lengvata įtakos turės ir „Brexit“ (169)

Kitų metų valstybės biudžete nenumatoma naujų pakeitimų mokesčių sistemoje, tačiau nuo sausio...

SAM: vietiniai karantinai įvedami dar aštuoniose savivaldybėse karantinuotose vietovėse - speciali kaukių dėvėjimo tvarka (59)

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, nuo 2020 m. spalio 28 d. 00:00...

Europoje dėl koronaviruso daugėja įtampos ženklų: perspėja, kad sistema gali nebeatlaikyti jau lapkričio pradžioje (22)

Europai ruošiantis koronaviruso atvejų antplūdžiui ligoninėse, valdžios institucijos neslepia...

Sejonienė: gavusi pasiūlymą užimti sveikatos apsaugos ministrės postą – svarstyčiau (50)

Kaip viena iš galimų kandidačių į sveikatos apsaugos ministrus minima su konservatoriais į...

Startuolio Jungtinėje Karalystėje tikslas – uždirbti iš energijos saugojimo galimybių (4)

„ Tesla Inc.“ akumuliatoriams pirmą kartą subalansavus pasiūlą ir paklausą Jungtinės...

Kšištofui Lavrinovičiui prireikė skubios medikų pagalbos: padėjusiam chirurgui iš jaudulio spurdėjo širdis (113)

Šis savaitgalis krepšininkui Kšištofui Lavrinovičiui (40) baigėsi skausminga nelaime....

Vaikas nuolat yra išsiblaškęs ir pameta savo daiktus? Psichologė patarė, kaip viską sustatyti į savo vietas

Pirmieji mėnesiai mokykloje – įveikti, šis ruduo buvo nauja patirtis moksleivių gyvenime. Po...

Internete žarsto milijonus: lyg ant sparnų skriejęs Raikkonenas per pirmą ratą aplenkė 11 varžovų

41 metų Kimi Raikkonenas – vyriausias ir labiausiais patyręs „Formulės-1“ lenktynininkas...

Arūnas Spraunius | D+ nariams

Globalizacijos mama Amerika pralaimi, užtat išlošia imitatorė ir vagišė Kinija

Spalio 7-ąją JAV vidaus saugumo ministro pareigas einantis Chadas F. Wolfas Ministerijos interneto...

|Maža didelių žinių kaina