aA
Prieš porą dienų Seimo narė Aušrinė Armonaitė garsiai pareiškė, kad ruošią interpeliaciją susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui. Pašaukė, pašaukė ir... nutilo... Pasirodo, opozicijos atstovai nenoriai pasirašo po interpeliacija, iš būtinų 29 parašų per kelias dienas pavyko surinkti vos 9...
Vanda Kravčionok
Vanda Kravčionok
© DELFI / Kiril Čachovskij

Mišrios grupės narys Povilas Urbšys suskubo teisintis, atseit nepasirašo po interpeliacija, nes nenori „užlipti Prezidentui ant kojos“. Ponas Arogancija Gabrielius Landsbergis pareiškė, jog nėra ko klausti susisiekimo ministro J. Narkevičiaus, kad jis nieko naujo nepasakys. Čia iš karto jam antrino Aistė Gedvilienė, patvirtindama savo Pono žodžius teigdama, kad susisiekimo ministras privalo trauktis.

Štai taip prakalbo „demokratiškiausios“ partijos nariai, kurie giriasi „demokratijos šventėmis“, bet juk interpeliacija tai irgi demokratijos šventė. Tai puiki platforma diskusijai, kuomet visi Seimo nariai gali viešai užduoti jiems ir visuomenei aktualius klausimus. Savo ruožtu ministras, kuriam iškelta interpeliacija, gali pateikti savo atsakymus, paaiškinti priimamų sprendimų motyvus.

Pavyzdžiui, Seimo narys Dainius Kreivys iki šiol nežino, jog Lietuvos paštas tai akcinė bendrovė, o ne valstybės įmonė, tad interpeliacija būtų puiki proga jam tai paaiškinti. Po diskusijos Seimo nariai nuspręstu, ar juos tenkina atsakymai, ar ne.

Pagal Seimo statuto 222 straipsnį, jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, tai toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti.

Tai kodėl opozicija bijo interpeliacijos? Gal opozicija neišmano Seimo statuto? Kodėl pradžioje drąsiai kalbėję apie interpeliaciją G. Landsbergis, A. Gedvilienė ir kiti vėliau pakeitė savo nuomonę? Ko bijoma?

Matyt, galimai bijoma to, kad per interpeliaciją susisiekimo ministras viešai atskleis korupcines ministerijos ir jos pavaldžių įmonių schemas. Parodys buvusios Lietuvos pašto valdybos sandorius su korupcinėje byloje figūruojančiu „MG Baltic“ koncernu. Viešai atskleis „Lietuvos geležinkeliuose“ veikusias schemas.

Kitaip tariant, susisiekimo ministras J. Narkevičius nuims „nepriklausomumo“ ir „skaidrumo“ skraistes, kurias uždėjo Rokas Masiulis. Ko konkrečiai bijo konservatoriai? Matyt bijo, jog R. Masiulio „darbai“ smogs jų reputacijai, reitingams nes jie pareiškė norą priglausti savo partijos glėbyje susikompromitavusį buvusį ministrą.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(24 žmonės įvertino)
3.5000

Top naujienos

Ar vėžys prabus, net 50 proc. priklauso nuo mūsų: britų onkologas pateikia žingsnius, kaip sumažinti riziką (14)

Ateityje vėžiu sirgs kas antras žmogus, tačiau, pakeitę gyvenimo būdą, šios ligos riziką...

Paviešino sukrečiančius vairuotojų liudijimus: už daugiau nei 4 mėnesius – vos 700 eurų (212)

Žiniasklaidoje vis dar dažnai pasirodo stebinančių naujienų apie kone vergiškas tolimųjų...

Nausėda: būdamas 16-os metų kolekcionavau retus kaktusus, po to susidomėjau merginomis papildyta (115)

Knygų mugėje besilankantis prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienio rytą mugės svečiams...

Buvęs komunistas, viešai atsiprašęs Lietuvos: apie vaikystę „ant ribos“ ir manevrus dėl nepriklausomybės (138)

Česlovas Juršėnas gyvenime juokauja nekeitęs trijų dalykų – žmonos, partijos ir buto....

Tragiška nelaimė Naisių kaime (145)

Šiaulių apskrities policija pranešė apie tragišką nelaimę Naisių kaime.

Epidemija artėja: nuo koronaviruso mirė pirmieji europiečiai (202)

Praėjus vos kelioms valandoms po to, kai 10-yje Italijos miestų dėl koronaviruso protrūkio buvo...

Rinktinės lyderius apėmė gėdos jausmas: tokį beviltišką pralaimėjimą sunku prisiminti specialiai Krepšinis.lt iš Monso (361)

Donatas Motiejūnas po pustrečių metų pertraukos grįžo į Lietuvos rinktinę bei iškart tapo...

Gyventojus įspėjo apie ekstremalią situaciją – šėls pavojingas vėjas

Šeštadienio rytą Lietuvos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gyventojams...

Bręsta dopingo skandalas: pasaulio biatlono čempioną Loginovą ir trenerį purtė Italijos policija (40)

Italijoje šeštadienį paryčiais viešbutį, kuriame apsistojusi Rusijos biatlono rinktinė,...

|Maža didelių žinių kaina