aA
Sekmadienį minėjome Sausio 13-osios įvykius. Prieš 28 metus visų Lietuvos žmonių vienybė, ryžtas, meilė savo tėvynei leido mums iškovoti laisvę bei neįtikėtiną likimo dovaną - galimybę vėl patiems kurti savo valstybę. Valstybę, kurioje būtų gera gyventi visiems. Ar mums tai pavyko? Daug kas padaryta, tačiau daug kas ir nubraukta, ištrinta, nuvertinta... Liūdniausia, kad anuomet tvyrojusi vienybė ir tikėjimas ateitimi išsisklaidė kaip vasaros rūkas. Tautos savijauta tik blogėja – Lietuva vis labiau skaldoma, partinės rietenos ir valdžios arogancija vienus tautiečius stumia iš Lietuvos, o kitus, čia pasilikusius - veda į užribį be deramo valdžios dėmesio ir jokios pokyčių vilties.
© DELFI / Orestas Gurevičius

2019 m. Europai ir visam pasauliui bus iššūkių metai. Tokie jie bus ir Lietuvai. Ir ne tik todėl, kad keičiasi geopolitinė situacija Europoje ir daug nežinomųjų kelia Europos Sąjungos ateitis. Lietuvos darbotvarkėje laukia vienas svarbiausių egzaminų, tiesiogiai nulemsiančių jos žmonių perspektyvas ir ateitį. Tai – Prezidento rinkimai, pagreitį įgavę dar praeitais metais. Taigi, kokio Prezidento reikia Lietuvai?

Lietuvai reikia Prezidento, kuris stiprintų Lietuvos valstybę, gintų joje gyvenančių žmonių interesus taip, kaip Jungtinės Amerikos Valstijose tai daro prezidentas Donaldas Trumpas, Vengrijoje - Viktoras Orbanas, Lenkijoje - Jaroslavas Kaczynskis. Tai politikai, kurie savo valstybes, jų žmonių interesus stato į pirmą vietą. Mes galime klijuoti jiems etiketes, kokias tik norime – populistas, autoritaras, skandalistas ir pan. Tačiau tai lyderiai, kurie nesileidžia būti stumdomi, nurodinėjami ar net grasinami. Nacionalinius valstybės interesus jie kelia aukščiau asmeninių ar grupinių. Pataikavimas, siekis įsiteikti pasaulio didiesiems, nebandant geriausiai atstovauti savo šalies interesams – ne jiems.

Mums reikalingas Prezidentas, kuris kurtų laisvą, stiprią Lietuvos valstybę, kurioje išnyktų baimė, patyčios.

Šiandien, deja, regiu chamiškumą ir aroganciją, demonstruojamą aukščiausiu lygiu. Ar normalu, kad vienas svarbiausių valstybės žmonių – Vyriausybės vadovas ir jo aplinka - prilygintų streikuojančius ir teisingumo reikalaujančius šalies mokytojus Krymo teroristams? Ar normalu, kad Seimo teisingumo ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, nuolat ir visiems demonstruojanti savo netgi gąsdinantį šventumą, šaiposi iš apšaudytame taikinyje pavaizduoto politinio oponento? Kažkoks groteskas! Kas tie žmonės! Tai jie atstovauja mūsų interesams? Kokią Lietuvą jie kuria? Patyčių Lietuvą?

Mums kaip niekada dabar svarbu nuspręsti, kas mus, Lietuvos žmones, sutelks, ves, lydės? Paminėjus Sausio 13-osios įvykius ir jų reikšmę, šis klausimas įgauna naują prasmę ir svarbą.
Valentinas Mazuronis

Mums reikalingas Prezidentas, kuris užtikrintų pagarbą žmogaus teisėms, tame tarpe, žodžio laisvei ir spaudos laisvei. Kuris kurtų teisinę ir teisingą valstybę, kurioje žodžiai teisėtumas ir teisingumas būtų sinonimais, kurioje nebūtų pokiliminių intrigų, savo politinių oponentų triuškinimo, pasitelkiant teisėsaugos institucijas.

Pastaruoju metu valdžios vyrų siekis manipuliuoti tiek visuomene, tiek savo politiniais oponentais naudojantis specialiųjų tarnybų įrankiu – slaptosiomis pažymomis - įgauna netikėtiną mąstą. Ir nesvarbu, ar kaltinimai dėl valstybės perversmo organizavimo metami šiomis dienomis ypatingu populiarumu besinaudojančiam garsiam Lietuvos žurnalistui ir visuomenės veikėjui, ar vienai didžiausių politinių partijų Lietuvoje dėl tarnavimo Kremliui. Tikslas vienas – skaldyt ir valdyt; ieškoti tariamų priešų ir jais bauginti visuomenę, o po to imtis ją gelbėti nuo tų priešų. Regis, kad net ir nueinanti Prezidentė yra įbauginta slaptomis pažymomis, nes nėra kito paaiškinimo, kodėl ji tyli...

Mums reikalingas Prezidentas, kuris kurtų klestinčią valstybę. Valstybę, kuri yra patraukliausia regione, ypatingai smulkiam ir vidutiniam verslui, nes tai yra mūsų ekonomikos, mūsų visų geresnio gerbūvio pagrindas.

Paklauskime verslininkų, kaip jie vertina šiandieninės Vyriausybės liaupses dėl pagerėjusių verslo sąlygų. Paklauskime, ar palengvina jų darbą 56 Lietuvoje veikiančios verslą kontroliuojančios institucijos. Šiandieninė situacija rodo, kad kasdieniame gyvenime verslininkai susiduria su eile biurokratinių procedūrų - vis didėjančiu licencijavimu, atestavimu, - kurios tikrai negerina verslo klimato Lietuvoje.

Tik įsivaizduokime, su kokiais suvaržymais ar pertekliniais reikalavimais tenka susidurti Lietuvos verslininkams siekiant palaikyti ir plėsti savo veiklą. Juk ne paslaptis, kad dalis lietuviškų verslų persikėlė į kaimyninę Estiją, kuri garsėja ne tik draugiška mokestine aplinka, bet ir geranoriškais valdžios ir verslo santykiais, rodančiais valstybės suvokimą, kad pagalba verslui yra tiesiausias kelias į šalies gerovę.

Taigi, mums kaip niekada dabar svarbu nuspręsti, kas mus, Lietuvos žmones, sutelks, ves, lydės? Paminėjus Sausio 13-osios įvykius ir jų reikšmę, šis klausimas įgauna naują prasmę ir svarbą.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kūdikiui atliko labai neįprastą operaciją: ar jos reikia, išduoda ir veidas (9)

„Gimė gražus kūdikis, o vėliau galvos forma ėmė keistis, ar tai normalu?“, – Vaikų...

Lietuvė Australijoje: linksmiausia buvo sužinoti, ką jie kalba apie Lietuvą (8)

Vienas įdomesnių ir linksmesnių dalykų Australijoje yra sužinoti, kaip vietiniai įsivaizduoja...

Lietuvių mėgstama daržovė pripažinta supermaistu: galėtume su ja užkariauti Europą (150)

Žmonių noras sveikai maitintis Lietuvos daržovininkams atvėrė naują nišą, kuri gali atnešti...

Tiesiogiai iš Vilniaus knygų mugės: Dainiaus Sinkevičiaus knygos „Pravieniškių mafija“ pristatymas

Vasario 23 d. 19 val. tiesiogiai iš Vilniaus Knygų mugės — žurnalisto Dainiaus Sinkevičiaus...

Paremti kandidatą į prezidentus nusprendęs emigrantas susidūrė su keistomis kliūtimis (26)

Į DELFI kreipėsi emigrantas, kuris pasiskundė, kad neturėdamas lietuviško mobilaus numerio arba...

Kita Algirdo Brazausko gyvenimo pusė: dienoraščiuose jis visai kitoks, nei lietuviai buvo įpratę matyti (730)

Nors pirmąjį atkurtos nepriklausomos Lietuvos prezidentą Algirdą Mykolą Brazauską lietuviai...

Su mama ir močiute augęs Mantas Katleris – atvirai apie tėvų skyrybas, ryšį su tėčiu ir Aistės ašaras (22)

„Moterims turėtų būti labai baisu gyventi su vyru. Tai tas pats, kas jeigu aš dabar gyvenčiau...

Kaune dingo jaunas vyras: nerimaujantys artimieji prašo visuomenės pagalbos (27)

Jauno vyro artimieji prašo pagalbos: Kaune penktadienio vakarą paslaptingai dingo Deividas Petkus,...

Eurolygos atkrintamųjų traukinyje liko tik trys laisvi vagonai: ar „Žalgiris“ įšoks į vieną iš jų? (137)

„Tiktai teigiamą rezultatą“, – paklaustas, ką žvelgiant į priekį Kauno „Žalgiris“...

Penki žydų vaikų auklėjimo principai: jie čia auginami ne tam, kad tenkintų tėvų poreikius (25)

Žydų tautos žmonės įvairiais aspektais mirga pasakojimuose, pasikalbėjimuose, straipsniuose ar...