Laikas eina, o Vilniaus Aleksandro Puškino mokyklos mokiniai ir jų tėvai vis dar nežino, kur rugsėjį mokysis jų vaikai. Mokyklos pertvarkai skirtas laikas jau ištirpo.
Vilma Vaitiekūnaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsakingas už procesą asmuo – Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Algimantas Pakalniškis savo poziciją dėl Vilniaus Aleksandro Puškino mokyklos pertvarkos aiškina taip: „Mes viršijame ES šalių gyventojų, turinčių aukštąjį išsilavinimą vidurkį. Rinkos situacija aiškiai parodo žmonių, turinčių profesinį išsilavinimą, trūkumą šalyje. Manau, reiktų atsižvelgti į rinkos poreikius, aukštasis išsilavinimas neturi būti siekiu“.

Deja, kaip matome šiuo atveju, Vilniaus miesto savivaldybė ne tik diskriminuoja kelių tūkstančių narių Vilniaus Aleksandro Puškino mokyklos bendruomenę, užkirsdama kelią siekti gimnazijos statuso, tačiau ir viešai žemina visą rusakalbių lietuvių bendruomenę Vilniuje.

Suprask, profesinį išsilavinimą turinčių žmonių trūkumą šalyje pasieksime į jas priverstinai sugrūdę rusakalbius lietuvius, nepriklausomai nuo to, kokie šie vaikai gabūs bebūtų. Tai – aiškiausias įrodymas, kad Algimantas Pakalniškis rusakalbius lietuvius laiko nevertais poreikius ir sugebėjimus atitinkančio išsilavinimo. Ar išdrįstumėte tą patį pasakyti lietuviams, lenkams, žydams?

Priminsiu, kad Algimantas Pakalniškis garsus dar ir tuo, kad giminaičiui ir bendrapartiečiui, Vilniaus miesto Tarybos nariui, Vidui Urbonavičiui padėjęs „išrūpinti" sūnui vietą valstybiniame darželyje.

Kyla klausimas, ar interpeliacijos ir atleidimo dėl piktnaudžiavimo užimamomis pareigomis buvo išvengta mainais į kryptingą rusakalbių lietuvių mokyklų uždarymą? Nes vien per pusę šios Vilniaus miesto Tarybos kadencijos buvo uždarytos trys mokyklos. O šis pareigūnas kaip mantrą kartoja, kad čia – politinis sprendimas. Politinius sprendimus jis vykdo už išsaugotą darbo vietą?

Kaip bebūtų gaila, sostinės valdžia jau nebeslepia savo diskriminacinio požiūrio į tautines mažumas. Meras, deklaruojantis žmogaus teisių svarbą, kabina dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles, tuo pat metu rodo abejingumą realioms vilniečių, šiuo atveju – ypač jei jie yra rusakalbiai, problemoms. Todėl noriu paraginti, Remigijų Šimašių ginti visas ir visų žmonių tesis, taip pat ir rusakalbių lietuvių teisę mokytis gimtąja kalba.

Vilnius – mūsų visų namai, ir mes visi esame šios šalies piliečiai, o Lietuvos Konstitucijos 29 straipsnyje suformuluota labai svarbi žmogaus teisė, kuri gali būti traktuojama ir kaip principas –lygiateisiškumas.

Jame nurodoma, kad įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs – žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų. Žmogaus teisės – nedalomos.

Rusų mokyklos užaugino ir išugdė kelias kartas Lietuvos piliečių, lojalių Lietuvos valstybei besikuriančių savo ir savo vaikų gyvenimą čia, Lietuvoje, o ne kur nors Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje ar Norvegijoje, puikiai kalbančių lietuviškai ir kartu išsaugoję savo gimtąją kalbą. Jie myli Lietuvą - tegyvuoja #multikultūrinisVilnius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Baltųjų pėdkelnių“ legenda: paslaptingų snaiperių iš Baltijos šalių bijojo visas Kaukazas (244)

1992-ųjų rudenį, prasidėjus karui Abchazijos regione, Kaukaze ėmė rastis vadinamosios...

Sodo bendrijos gyventojams neramios dienos: laukia iškeldinimas iš namų (105)

Sodų bendrija „Baltasis gandras“ jau daugybę metų kovoja už dar sovietmečiu gautus sklypus,...

Pasinaudojo moters bejėgiškumu: atėmė viską, ką turėjo (74)

Panevėžio apylinkės teisme – beprecedentė byla. Prokurorai siekia panaikinti sandorius, kuriais...

Kai labai nori, bet neišgali: paskola automobiliui virsta kilpa ant kaklo (2)

Pripažinkime – kiekvienas nori vairuoti kuo geresnį automobilį ar gyventi kuo geresniame būste....

„Rimi“ ir „Iki“ sandoris palies kelis šimtus darbuotojų (1)

Prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ susijungimas ir reikalavimas kitiems mažmenininkams...

Vandenyno skalaujamas Maroko perlas: magiškas miestelis, kurį įsimyli turistai (1)

Prie Atlanto vandenyno įsikūrusi As Suvaira – magiška vieta, be kurios kelionė į Maroką...

Nerimas Toronte: užtikrintą „Raptors“ pergalę aptemdė J. Valančiūno trauma (7)

NBA gerbėjus Lietuvoje aplankė prastos naujienos. Nors Toronto „Raptors“ (2-0) ekipa šiąnakt...

Atrado žemėje užkastus kalinio raštelius: patiriame tai, ko žmogaus protas nėra pajėgus įsivaizduoti (125)

Naujai rekonstruotas dokumentas, kurį 1944 metais Aušvice parašė vienas Graikijos žydų kalinys,...

Puikus D. Sabonio dvigubas dublis atkūrė intrigą, bet neišgelbėjo „Pacers“ nuo nesėkmės (4)

Pralaimėjimą trečiose NBA sezono rungtynėse patyrė Indianos „Pacers“ (1-2) ekipa,...

Jubiliejiniame Dž. Butkutės koncerte Kaune – trikdžiai: teko stabdyti pasirodymą (257)

Likus mažiau nei pusvalandžiui iki Džordanos Butkutės koncerto pradžios Kaune, Nemuno saloje,...