Kaip diena – taip naujiena. Pokši iš naujojo Lietuvos Pono Ramūno pasiūlymai kairėn ir dešinėn, pilasi kaip iš gausybės rago sumanymai, kaip priversti tautą nebegerti. Nenori žmonės vis suprasti, kad Ramūnas jiems tik gero nori, kaip ir Ramūnas nenori suprasti, kad greičiausiai turi retą priklausomybę nuo blaivybės, o priklausomybė, sako medikai, gali iškraipyti realybės suvokimą.
Valentinas Mazuronis
© DELFI / Andrius Ufartas

Kalbu apie paskutinį kvailybės triumfą: sumanymą bausti po 100 eurų visus, kurie drįs pasirodyti viešoje erdvėje su daugiau nei 0,4 promilių venose. Kaip tik ateina Naujųjų metų šventė – skubėkit atšvęsti kaip esate įpratę, nes kitąmet šampano butelis su kaimynais lauke gali baigtis rimtomis baudomis.

Bet kokia priklausomybė yra tikrai baisi liga. Jos sunku atsikratyti, o ilgainiui negydoma ir netgi skatinama, ji gali pradėti veikti psichiką, realybės suvokimą. Priklausomybė nuo alkoholio – dažnai pasitaikanti. Neabejotinai per didelis alkoholio vartojimas yra didžiulė problema, atnešanti daug nelaimių patiems vartojantiems, jų artimiesiems ir visuomenei. Su ja reikia kovoti, bet kai pradedama kovoti prieš visus – tai jau kitos priklausomybės (retos, mokslui ir visuomenei dar nepažintos) išraiška – priklausomybės nuo blaivybės.

Kaip kitaip vertinti žmogaus požiūrį, kuris visur aplinkui mato tik pijokus, o kiekvieną alaus bokalą ar pora taurių vyno išgėrusį pilietį laiko potencialiai pavojingu visuomenei, automatiškai savo buvimu ir kvėpavimu žeidžiantį viešąją tvarką? Nežinau kokioje aplinkoje augęs Ramūnas, bet akivaizdu, kad normalių žmonių pavyzdžių jis matęs greičiausiai nedaug, todėl galbūt ir išvadas daro atitinkamas – visi latrai – visus bausti.

O gal viskas daug paprasčiau? Jei jau esi valdžioje, kodėl gi neįgyvendinus šalyje tokios tvarkos, kad pačiam gerai būtų – kiti prisitaikys, o kur gi jie dėsis? Gi teko jam girdėti apie Naisius, kurie paklūsta kažkokio vietinio pono valiai ir bet kokiai užgaidai. Kaime niekas neišgeria, į šventes žmonės tik blaivūs ateina – kodėl taip visa Lietuva negalėtų gyventi? Tereikia imti ir pakartoti tenykštę tvarką Lietuvos mastu! Gaila tik, kad Ramūnui niekas nepasakė, kad bandymai iš jėgos pozicijų pakeisti kitų mąstymą ir elgesį yra jau ta vieta, kur baigiasi demokratija ir prasideda autoritarizmas.

Yra ir dar kita versija apie pono Ramūno nenumaldomą norą nubausti bet ką, kas drįso savo kūną alkoholiu suteršti. Matote, ponui Ramūnui vaikystėje galimai į rankas pakliuvo kokia nors keista pseudofantastinė literatūra, kurioje buvo juodu ant balto parašyta, kad net vienas alkoholio lašas visam gyvenimui užtemdo protą ir tampi nebepajėgus priimti protingus sprendimus. Juk nebe reikalo tie lašai vadinami „velnio“, ar ne, Ramūnai?

Būtų galima ironizuoti be galo, jeigu tik tai padėtų, bet bijau, kad Ramūnui padėti gali tik jis pats. Juk niekaip nepasitaisysi, kol pats nepripažinsi problemos. Čia kaip ir su alkoholizmu.

Ramūnai, dėl šventos ramybės, gal jūs kada prisiverskite paragauti vieną gero vyno taurę (jeigu tik nėra rimtų priežasčių, kodėl negalite to daryti) – daugiau tikrai nereikia. Ne dėl manęs. Dėl tautos, kurią taip uoliai gelbėjate nuo jos pačios. Pamatysite, kad ji niekaip nesugadins jūsų klausomo koncerto ar žiūrimo filmo. Juk taurė vyno – normalus dalykas pasaulyje diplomatiniuose santykiuose ar per parodų bei filmų pristatymus.

Ramūnai, nesupraskite klaidingai, jūsų „šventas karas“ prieš girtuoklystę – sveikintinas, tačiau kai į kovą imama įtraukinėti absoliučiai visus, kurie drįso tūkstantmečius vartojamo gėrimo bent paragauti – jau absurdas. Gyvenimą sau ir mums jūs tikrai palengvintumėte, jeigu išmoktumėte pasirinkti: prieš ką kovoti verta ir garbinga, o prieš ką – tiesiog karikatūriška.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuvių restorane Amerikoje klientai cepelinus valgo su kečupu (51)

Keliaudamas po Čikagos priemiesčius DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas rado...

„Mamos iškrypėlės“ ieškojęs vilnietis įkliuvo policijai: namuose – šokiruojantys įkalčiai (63)

Slapti pomėgiai įklampino teisėsaugai gerai žinomą vilnietį – anksčiau dėl įvairių...

Įspūdingi lėktuvų prototipai: tikras monstras ir nė vieno keleivio salone nepasveikinęs orlaivis (3)

Lėktuvų gamintojai per visą aviacijos istoriją sukūrė įspūdingų orlaivių, ir nors daugelis...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Verygos ir kepeniai Lietuvai reikalingi kaip lietus Gedimino kalnui (301)

„Veryga atsitraukia..." – žodžiai, kurių šią savaitę laukė Lietuva, kaip reikiant suerzinta...

Vilniuje policijos automobilis pateko į avariją: liudininkai teigia, kad lėkė neįjungę švyturėlių

Šeštadienio vakarą Vilniuje Liepkalnio gatvėje policijos automobilis „VW Caddy“ rėžėsi į...

Diplomai ir sunkus darbas nepadėjo - dabar gelbsti Lenkija, Baltarusija ir nukainoti produktai (324)

Gauna jogurtą paskutinę jo galiojimo dieną ir valgo visą savaitę, drabužių ieško tik dėvėtų...

Želionio metimai mačo pabaigoje paskandino „Lietuvos rytą“ (31)

Klaipėdos „Neptūno“ (9-3) komanda „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo saldžią pergalę...

Nacionalinė „Stebuklo“ premjera sudomino ir žinomus žmones

Šeštadienio vakarą „Scanoramos“ lankytojai sugužėjo į ilgai lauktą ir žiūrovų...

Gyvai / „Bushido Hero‘s“ turnyras: ringą Vilniuje drebina geriausi Lietuvos kovotojai (5)

Šeštadienį vakare geriausi Lietuvos kovotojai Vilniaus „Siemens“ arenoje stoja ginti savo...

Neįtikėtina: praradęs teisę vairuoti pareigūnas spjovė į KET – toliau vairavo ir net gaudavo pinigų (66)

Dėl šiurkščių Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų teisę vairuoti dvejiems metams...