aA
Viešas puolimas prieš ministrą Liną Kukuraitį atrodo dirbtinis. Neapleidžia nuojauta, kad puolantiesiems ministrą rūpi ne Matas.
Tomas Tomilinas
© DELFI / Domantas Pipas

Nes užpulta buvo iš tiesų patarėja Gabija. Nes ją lengva pulti. Dėl klaidelių. Nes kažkas pasakė, kad silpna. Silpną visada spardo. Bet nesvarbu. Ministras atsiprašė už nuotraukas. Nes labai kaltas.

Ministras kaltas, kad kiekvieną penktadienį praleidžia vis kitoje savivaldybėje ir tiesiogine to žodžio prasme įtikinėja merus ir tarybas vykdyti „Mato reformą“. Pats kartu važiavau į Visaginą, Ignaliną. Mačiau, kaip ministras gyvai bendrauja su tais, kas jo sprendimus turi įgyvendinti, kas turi tiesioginį kontaktą su žmonėmis, skurdu, smurtu, vaikais. Ministras taip jau pusę Lietuvos apvažiavo. Tai stipri valia ir tikros reformos tikras įgyvendinimas. Bet kritikams tai nė motais, jie nežino nieko apie tai. Jie neskaito Gabijos pranešimų apie tai. Jie neskaito įstatymų, nes jie visada teisūs, o ministras kaltas.

Ministras kaltas, nes mažiau nei per metus jo asmeninių pastangų dėka centralizuota Vaiko teisių sistema. Tai, kas nebuvo padaryta per socialdemokratų, konservatorių ir kitų kadencijas, padaryta dabar. Prisidėjo Dovilė Šakalienė, jos padėjėjai ir Mykolas Majauskas, bet padaryta Lino Kukuraičio rankomis. Bemiegėmis naktimis. Dėl vaikų. Ir dėl Mato. Mano minėti politikai ne tik galėtų, bet ir privalo užstoti Liną. Nes jų veideliai jau metus kaip yra šalia visų pranešimų, renginių apie smurtą prieš vaikus. Juk nieko nebūtų be Lino Kukuraičio pastangų suderinti visų pusių interesus, asmeninio įsijautimo, begalinių posėdžių tai Seime, tai ministerijoje, tikros pagarbos oponentams, skeptikams. Nieko nebūtų be jo ramaus būdo, kantrybės, empatijos. Nieko nebūtų ir be Ramūno Karbauskio geležinės valios. Itin šiuolaikiškam, beveik norvegiškam Vaikų nemušimo įstatymui ir vaiko teisių sistemos centralizacijai galiausiai Seime nepasipriešino niekas.

Ministras kaltas, nes nesudomino mūsų nuomonių lyderių realia socialine politika. Nes per sunku. Nes patogiau pulti Gabiją. Kaip taikliai parašė Donatas Večerskis, „kodėl socialinė tematika iš esmės nedomina Lietuvos žiniasklaidos, kodėl Socmin prie anos valdžios galėjo taip nieko nedaryti ir niekam taip nerūpėjo? Kiek dabar sisteminio dėmesio rodote šioms problemoms, ar klausiate bent kas mėnesį, naujosios vadovybės kaip sekasi?“.

Jiems neįdomu, bet aš vis vien pasakysiu. Be Mato reformos, Kukuraičio ministerija dar atnešė į Seimą 2018 metų nepraskolintą Sodrą, unikalią mokslu pagrįstą socialinės paramos indeksavimo sistemą, stabdomas pinigų švaistymas reformuojamoje darbo biržos sistemoje, vadinamosiose socialinėse įmonėse. Iš žmonių nebeatiminėjamos socialinės išmokos padidėjus pajamoms keliais eurais, tvarkosi socialinių darbuotojų algos, kiekvieną laisvą eurą ministerija skiria neįgaliųjų butų įrengimui ir t.t. Ministras kaltas, kad komentatoriai nieko apie tai nežino.

Tiesa, ministras labiausiai kaltas, nes tada prieš metus važiavo pas Matuką į ligoninę, kai jis merdėjo, po to kalbėjo su visiems žinomu vaikų gydytoju apie kitus vaikus, o metų minėjimo dieną, praėjusią savaitę eilinio vizito į Radviliškį metu užsuko į kapines. Ir to nenuslėpė. Taip, kaltas, kad nenumatė, jog nedraugai tai panaudos kaip progą išsityčioti iš jo patarėjos. Ne pirmą kartą. Galėjo numatyti. Kaltas. Tik aš gerai pažįstu Liną. Ir žinau, kad jis važiavo nuoširdžiai. Kaip ir pirmą kartą, kol Matas buvo dar gyvas, taip ir dabar – pasimelsti. Nes Linas tiki, kad Mato siela gyva. Ir tuo, ką daro.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Korupcija įtariamų teisėjų bylose – kyšiai, už kuriuos parduotas teisingumas (329)

Ikiteisminį tyrimą dėl neregėto masto korupcijos teismų sistemoje atliekantys pareigūnai kol kas...

Stadiono statybas pirmiausia pajus gyventojai: kamščiai didės, o apie „Akropolį“ suksime ratus (63)

Vilniaus miesto taryba trečiadienio posėdyje patvirtino daugiafunkcio komplekso Šeškinėje...

Valinskas prabilo apie rinkimų intrigą: nenoriu būti pranašas, bet mes išgirsime labai įdomių dalykų (240)

Kaip Seimo narių skaičiaus mažinimas, padidins jų darbo kokybę ir kodėl konservatoriams...

Iškart po Putino kalbos Rusija pademonstravo naują savo ginklą iš Šoigu – netikėtas pareiškimas (135)

Rusijos kariškiai trečiadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matomas šalies naujosios...

Skirmantas Malinauskas. Kas kitas po teisėjų? (25)

Šiandien Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba ( STT ) sulaikė 8 teisėjus,...

Korupcijos byloje sulaikytas ir buvęs Kurlianskio advokatas (113)

Tyrime dėl korupcijos teismuose pareigūnai sulaikė penkis teisininkų bendruomenėje žinomus...

DELFI komercijos vadovu tapo Jonas Gilys (7)

Bendrovės DELFI komercijos vadovu tapo Jonas Gilys, iki šiol ėjęs pardavimų vadovo pareigas. Ši...

Prieš Lietuvos rinktinę vėl stosiantis Gentile iškeikė Italijos krepšinį

Alessandro Gentile ateinantį pirmadienį Klaipėdoje ves į kovą Italijos krepšinio rinktinę,...

Lietuvoje gimsta visiškai naujas jūros gėrybių verslas: nutarta auginti tikrą delikatesą (39)

Baltijos jūra daugeliui lietuvių asocijuojasi su vasaros atostogomis lietuviškame paplūdimyje....

10 keistų dalykų, kurių nežinojote apie mados imperatorių Lagerfeldą (5)

Antradienį mados pasaulis neteko vieno iškiliausių ir kūrybingiausių dizainerių – Karlo...