aA
Įsitikinimas, kad viskas, kas nauja, yra gerai, o viskas, kas sena – blogai, neaplenkia ir politinių partijų. Kiekvienas naujas lyderis pasitinkamas viltingais žvilgsniais, o šis savo ruožtu ateina su dar labiau žmonių optimizmą keliančiais pažadais. Tačiau verta nepamiršti, kad viskas, kas nauja, taip pat sensta. Net ir tai, kas nauja, gali turėti broko.
Šarūnas Birutis
© DELFI / Domantas Pipas

Dėl to broko nusivilia vis daugiau žmonių, nes supratimo, kas yra politinė kultūra, trūksta daugumai partijų. Todėl pasirengusių balsuoti ir tikinčių Parlamento naudingumu skaičius sparčiai mažėja ir nusivylimas tik auga. Neseniai atlikta apklausa parodė ir karčią realybę, kad Lietuvos gyventojai Seimu nepasitiki labiausiai iš visų institucijų. Nepalankiai Parlamentą vertina net 74 proc. apklaustųjų.

Mes ir taip pilietiškai aktyvių žmonių turime nedaug. O politinių partijų siekis neturėti konkurentų ir juos iš savo kelio patraukti juodinant, prikabinant rinkėjus nusisukti skatinančias etiketes, riejantis ir tyčiojantis – smarkiai mažina valstybės valdyme norinčių dalyvauti žmonių skaičių. O kas yra valstybė? Juk tai ne tik teritorija ir joje esantys pastatai. Tai ir jos žmonės.

Esu įsitikinęs, kad politinė konkurencija būti privalo. Tai yra pats veiksmingiausias būdas sveikai demokratinei valstybei išlikti. Bet ji, konkurencija, turi pasireikšti ne vienas kito juodinimu ar patyčiomis. Jos variklis turi būti sukonstruotas iš idėjų, pasiūlymų, vizijų, tikslų ir uždavinių. Juk partijos turi vienyti ta pačia idėja tikinčius žmones. Jos turi skatinti pilietinį aktyvumą, didinti gyventojų įsitraukimą į šalies gyvenimą ir suburti tomis pačiomis vertybėmis tikinčius piliečius.

Priklausymas politinei partijai turėtų būti garbė ir pasididžiavimas. Juk prisijungus prie tokios struktūros galima tapti didelių ir veiksmingų pokyčių dalimi. Tačiau politinės kultūros nebuvimas viską apverčia aukštyn kojomis. Dabar priklausymas politinei partijai žmonių akyse tolygu buvimui apgaviku. Ir ne kas kitas tą nepasitikėjimą sukūrė, kaip patys politikai. Seimas tapo karo zona, ringu, kuriame vyksta kova be taisyklių. Užuot vienas kitą laikę pagalbininku, pakeleiviu bendro tikslo link, parlamentarai tapo vienas kito priešu. O tokia valstybė, kurioje išrinktieji sau susiteikia teisę smerkti ir šmeižti, ateities neturi.

Prasta valdančiųjų moralė išvargino mūsų žmones, kurie yra mūsų dorovės kompasas. Todėl nevertėtų pamiršti, kad kaip vieną kartą jų sprendimu durys buvo atidarytos, tokiu pačiu būdu jos gali būti ir užvertos. O kol valdantieji žaidžia politinį turgų, o laisvalaikiu leidžia už galvos griebtis verčiančius įstatymus, Darbo partija stiprina savo pozicijas.

Dar pernai metų birželio pabaigoje mūsų reitingas siekė 1,7 proc. O šiandien už šią politinę jėgą balsuotų per 4,3 proc. apklaustųjų. Tad dar šiek tiek padirbėjusi Darbo partija patektų į Seimą. Tai didelis šuolis ir ženklas, kad einame gera linkme, kad pasirinkome teisingą kryptį.

Naują pradžią žymi ir daugiau nei prieš metus pasibaigusi byla. Ši tema buvo eskaluota visais kanalais, iš jos bandyta padaryti didžiulį burbulą, sukurti mums nepalankią realybę, prikabinti juodinančią etiketę. Ir kuo viskas baigėsi? Aukščiausio teismo sprendimas parodė, kad tai tebuvo smarkiai sutirštinta, suaštrinta, išpūsta politinė istorija. Ties čia užbraukėme storą brūkšnį, liniją, kuri tapo mūsų atspirties tašku naujai Darbo partijos erai, naujiems darbams ir tikslams. Esu tikras, kad tai mato ir žmonės, kurie vėl ima pasitikėti Darbo partija, ką rodo ir naujausi reitingai.

Mums niekada nereikėjo juodinti kitų. Darbo partija visuomet politinėje arenoje dalyvavo švariai. Mes visuomet tikėjome idėja, kad visi turime bendrus tikslus, tik jų siekiame skirtingais būdais. Todėl niekuomet neturėjome politinių konkurentų, turėjome tik bendražygius.

Niekuomet nesivėlėme į intrigas. Priešingai, šį laiką, kurį dabartiniai seimūnai skiria kuo šmaikštesniam pasisakymui sukurti, skyrėme darbui. Gal todėl ir galime pasigirti nuveiktais darbais, kurie atnešė realių naudingų pokyčių. Savo darbo Seime metu mūsų parlamentarams pavyko net kelis kartus padidinti minimalų darbo užmokestį. Kilo ir pensijos. Didėjo kultūros darbuotojų atlyginimai, mokytojų darbo užmokestis. Aršiai kovojome dėl PVM mažinimo maisto produktams. Siekėme, kad NPD būtų prilygintas MMA.

Mes kalbėjome apie savo darbus, o ne apie savo oponentus. Tad manau, kad norint susigrąžinti rinkėjų pasitikėjimą Seimo institucija ir joje veiklą vykdančiais parlamentarais, reikia mažiau politinio turgaus ir daugiau politinės kultūros. Mažiau juodinimo, pavydo ir šmeižto, daugiau naudingų ir veiksmingų įstatymų projektų.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Popiežiaus staigmena lietuviams: prabilo lietuviškai ir palinkėjo „skanių pietų“  nuolat pildoma (829)

Daugiau kaip 100 tūkst. tikinčiųjų sekmadienio rytą susirinko į Kauno Santakos parką dalyvauti...

Užkalniui žadėjo Ameriką Molėtų plente, rado būdelę su lauko tualetu (26)

Niekas labiau nenuvilia, negu užkelti lūkesčiai. Kai jau įsivaizduoji, kad turi rankose pasaulį,...

Politologai įvertino: artėjantys prezidento rinkimai gali sukelti net ir vyriausybinę krizę (149)

Jei premjeras Saulius Skvernelis paskelbtų apie savo kandidatavimą prezidento rinkimuose, jam...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Kažkada jie užmuš ir jūsų vaiką, tėtį, mamą, brolį ar sesę (59)

Man labai patiko vienas kelio ženklas, rastas Kalifornijoje, paplūdimio miestelyje, prižiūrėtoje...

Per popiežiaus vizitą Kaune – netikėtumas: tikintieji tai pavadino Dievo ženklu (95)

Susirinkusieji į Kauno Santaką susitikti su popiežiumi, kuris aukojo šv. Mišias, užfiksavo...

Pamačiusi popiežių sutikusią mergaitę „Laisvės“ atlikėja Eurika Masytė feisbuke nerinko žodžių (485)

Nuo šeštadienio vyksta istorinė akimirka – į Lietuvą atvyko popiežius Pranciškus, kuris į...

27-erių vilnietė ryžosi išvaizdos pokyčiams: įvertinkite, kaip atrodo prieš ir po (85)

Vilnietė Aistė pasiryžo išvaizdos pokyčiams – atsidavė į stilisto, vizažisto ir kirpėjo...

Nepriklausomai nuo amžiaus, moters kiaušidėse gali augti cistos: kada reikalinga operacija ir kas atsitinka, kai darinys trūksta

Dažnos ginekologinės ligos – cistos, polipai, miomos – kelia daugybę klausimų jaunoms bei...

Su tokiu iššūkiu susidorotų ne kiekvienas: 34 kv. metrų name įrengė viską, ko reikia patogiam gyvenimui (13)

Žaismingą „Namelio medyje“ pavadinimą įgijęs projektas išsiskiria unikalia koncepcija tiek...

Mokslininkai išsiaiškino, kam dėkoti už aukštą intelektą – mamai ar tėčiui? (3)

Protingi žmonės už intelekto dovaną, pasirodo, turėtų būti dėkingi ne kam kitam, o motinoms,...