aA
Tai buvo 2016 metai.

Pasirengimas Seimo rinkimams. Daug vilčių, daug žmonių pasitikėjo LVŽS. Pasitikėjo ne tik jie, bet ir mes, naujai išrinkti politikai, kandidatavę į parlamentą.
Robertas Šarknickas. Nauja „Migrantų“ frakcija. Be pykčio.
© DELFI / Domantas Pipas

Tuomet nedaug kas tikėjosi, kad Valstiečiai Seime gaus net 56 mandatus. Ėjome išvien kartu, darbo buvo daug, nes valstybėje buvo didelis socialinis neteisingumas, išaugęs skurdas.

Pradėjome griauti korupciją, stabdyti girtuoklystę, mažinti savižudybių skaičių šalyje. Atlaikėme dešiniųjų suorganizuotus mitingus, atlaikėme, nes išėjome su žmonėmis kalbėtis, jie taikiai baigėsi ir toliau vykdėme tautos žmonių reikalavimus didinti atlyginimus, jaunoms šeimoms padėti įsigyti regionuose būstus, stipriai sumažinome vaistų kainas, padidinome vaiko pinigus, pensijas ir pan.

Tačiau šalia neišvengėme didelio puolimo iš medijų, be proto ar net iki absurdų ėjo vienas po kito straipsniai, taip bandydami palaužti mus, bet mes išlikome, nepasidavėme, daug padarėme Lietuvai. Neišvengta ir klaidų, bet jas greitai taisėme, svarbu buvo nelikti klaidoje.

Pasibaigė greitai kadencija, o darbų užbaigti laiko per 4 metus yra mažai. Nusprendėme kituose rinkimuose tęsti pradėtus darbus. Bet rinkimai yra rinkimai, tauta pasirinko dabartinius dešiniuosius valdančiuosius.

Niekas nesitikėjo, kad per pusę metų valdantieji apvers Lietuvą aukštyn kojomis, tai mūsų pareiga yra ginti vertybes, žmogaus teises ir negi jūs savo išėjimu to išsižadat? Lietuva suskaldyta. Pasitikėjimas šia Vyriausybe pasiekė žemumas.

Prisiminus, kiek nuveikta kartu komandoje ir kiek Valstiečiai pasitikėjo padėdami nepartiniams tapti premjeru, ministrais, eurokomisaru, o paskui net į prezidento postą, kyla visokių minčių. Iš pradžių norėjosi pykti, pasakyti, ei, jūs, vaikinai, ar turite bent kiek sąžinės taip elgtis?

Valstiečių dėka iš niekur nieko tapote žymūs! Žmonės jumis pasitikėjo, kad tęstumėte kartu su mumis tai, ką prižadėjome laikraščiuose, ekranuose, susitikimuose rinkėjams. Į jus šimtais tūkstančiais eurų investavo Valstiečiai, kad patektumėte vėl į Seimą ir tęstumėme kartu pradėtus darbus.

Taip, jūs turite laisvą Seimo nario mandatą, lengva priežastis, prašau, bet moralė yra ne mažiau svarbi. Viduj vėl sukosi pyktis. Ir net sugalvojau naują frakcijos pavadinimą, kas dabar yra susiję su pabėgėliais. Bet.

Nusprendžiau to nedaryti, nepykti, nes tai, kas dabar vyksta Lietuvoje, reikalauja susitelkimo. Šalis išgyvena tikrą chaosą. Mano vienas prašymas, jūs, kurie susibūrėte iš įvairių politinių jėgų į mažą frakcijos būrelį, padėkite Lietuvai stabilizuoti valstybės gyvenimą kartu su mumis.

Tai pats geriausias palinkėjimas su taika, be širdgėlos. Man dabar rūpi ne jūsų ambicijos, kas ir kokių galių ar interesų turite valdžioje, noriu jūsų ambicijos nebeskaldyti ir nebesiskaldyti vardan Lietuvos, žmonių gerovės!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(46 žmonės įvertino)
3.8261

Top naujienos

Konfliktas su Kinija Lietuvos verslą spraudžia į kampą: valdžios prašo garantijų paskoloms (29)

Lietuvos ir Kinijos diplomatinį ginčą savo kailiu pajutęs ir nuostolius patyręs verslas sako, jog...

„Moderna“ vadovas pateikė prognozę dėl pandemijos pabaigos papildyta (237)

Vakcinos gamintojos „ Moderna “ vadovas Stephanas Bancelis prognozuoja, kad koronaviruso...

Teisme aiškėja skandalingi liudijimai apie Gražulį: pripažino, kad tai nėra normalu (4)

Seimo narys Petras Gražulis skambino ir prašė pervesti įvairias sumas į jo padėjėjos...

Gyventojai iš parduotuvių šluoja šildytuvus: pardavimai išaugę 10 kartų (7)

Orams atvėsus, o šildymo sezonui dar neprasidėjus, gyventojai iš parduotuvių šluoja šildytuvus....

Šimonytė stebėjosi valstiečio interpretacijomis: mano sveikas protelis neišneša Anušauskas turėjo klausimų Gaižauskui (398)

Premjerė Ingrida Šimonytė pasipiktino „valstiečio“ Dainiaus Gaižausko interpretacijomis,...

Indrė Burlinskaitė įvardijo, kokią pavardę pasirinko po vestuvių ir pasidalijo dar nematytais prabangios šventės kadrais (13)

Sporto trenerė, buvusi atlikėja Indrė Burlinskaitė rugsėjo 17-ąją ištekėjo už mylimojo...

Dėl koronavirusu sergančio 14-mečio gyvybės medikai kovoja jau septinta para: užsikrėtė nuo artimųjų Dulkys įvardijo ribą, kai gydytojams teks rinktis, kieno gyvybę gelbėti (1031)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad Vilniuje, ligoninės reanimacijos...

Kuodis – apie nepriklausomus elektros tiekėjus: galime žaisti žaidimus, už viską sumokės vartotojai (161)

Lietuvoje nuo 2020 m. prasidėjęs elektros rinkos liberalizavimas palaipsniui vyksta: žmonės turi...

Antakalnio ligoninėje su dukra atsidūrusi vilnietė tapo pandemijos įkaite: galėjau rinktis – badauti ar apvalgyti savo sergantį vaiką (109)

Kartu su trejų metų dukrele Vilniaus m. klinikinės ligoninės medikų priežiūroje netikėtai...

Šimonytė – apie Armonaitės idėją: siūlyti lengvatas – labai populiaru (43)

Siūlyti lengvatas spręsti įvairioms problemoms yra populiaru, bet reikia suprasti, kad viešasis...