aA
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sakė, kad svarstydamas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas jis yra šeimų pusėje. Tačiau analizuojant ministro pasisakymus šia tema, kyla abejonės, ar tikrai jis susimąstė, ką tai iš tiesų reiškia. Netapatinu ministro su kai kuriais savo munduro garbę ginančiais „aukštais“, savimi patenkintais „specialistais“. Kai kurių pasiklausius kartais darosi nejauku, kaip tokie nejautrūs žmonės tokią karjerą padarė. Tačiau klausimas, kurioje pusėje kiekvienas iš mūsų yra – labai svarbus, netgi galintis nulemti, kokioje valstybėje gyvensime ir auginsime vaikus.
Rimantas Jonas Dagys
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kuo labiau pasitikite: šeimomis, kurių absoliučios daugumos triūsu auga mūsų valstybė, ar valdiška sistema, kurioje, šalia sąžiningai dirbančių socialinių darbuotojų, „atsirado“ neklystančiųjų ir nebaudžiamųjų kastai save priskyrusių įtakingų „profesionalų“, kurie su viršininkišku noru siekia priversti visus gyventi pagal jų supratimą? Mano manymu, pastarųjų dėka įgyvendinant šį įstatymą nukeliauta ne į ateitį, bet į sovietmetį primenančią praeitį.

Turime dvi stovyklas. Viena – absoliuti dauguma organizacijų, atstovaujančių šeimoms ir tėvams, krikščioniškos organizacijos bei tūkstančiai internetiniame tinkle susiorganizavusių sunerimusių tėvų. Kitos pagrindą sudaro pastarosioms oponuojančios LGBT ideologiją palaikančios organizacijos, NVO, savo profesine veikla susijusios su vaikų globa bei organizacijos, gaunančios paramą iš įvairių fondų, propaguojančių „modernias“ vaikų teisių „apsaugos“ sistemas.

O gal mes norime, kad vaiko teisių specialistais būtų gąsdinami mūsų vaikai? Jeigu taip nutiks, ar tai padidins mūsų žmonių norą aukotis dėl savo valstybės?
Rimantas Jonas Dagys

Antroji, matyt išlaikydama geriausių sovietmečio propagandistų taisykles, kaltina pirmąją noru smurtauti prieš savo vaikus, nors pati net vaiko atskyrimo nuo tėvų smurtu nelaiko. Keistai nuskamba šios pusės žmogaus teisių aktyvistų argumentai apie kitų smurtavimą, žinant, kad būtent jiems „humaniškos“ žmogžudystės – eutanazijos – taikymas seneliams ir negimusios gyvybės žudymas – nėra smurtas, bet žmogaus teisė...

Man būti Lietuvos šeimų pusėje reiškia pripažinti, kad šeimos garbingai išlaikė sunkiausius istorinius išbandymus ir nusipelnė pagarbos, o ne būti ideologinių aktyvistų išvadintos „atsilikusiomis“. Būtent jos turi ko pamokyti to nepatyrusias kitų šalių šeimas. Jos iškovojo galimybę mums būti laisviems, jos stengėsi atsilaikyti prieš sovietų aktyvistų propagandos primetamą supratimą kaip auklėti savo vaikus. Jos nenori, kad valstybė dirbtinai ardytų šeimas dėl visiems pasitaikančių nedidelių netyčinių auklėjimo klaidų. Jos nori priminti mūsų politikams, kad šeima yra mūsų valstybės pamatas. Jos jau žino, kas būna, kai prievarta ugdomi komunizmo statytojai. Jos nori, kad už kiekvieną pastabą nebūtų „geradarių“ paskųsti „tarnyboms“, kurios „dėl dialogo“ laikinai paimtų jų vaikus ir to nelaikytų tarnybų smurtavimu.

Jos nenori, kad gerosios tetos ar dėdės, pagal jų įsivaizduojamus ar tik jiems pasiekiamus gerovės standartus atiminėtų vaikus iš tokių standartų neatitinkančių. Jos nori priminti „vakarietiškų“ standartų propaguotojams, jog vaikui saugiau augti šeimoje, kurioje yra daug meilės, pagarbos ir savitarpio pagalbos, o ne krūva beveik negyvenamų be žmogiškos šilumos kambarių ir prabangių mašinų. Jos nenori, kad susikurtų savitikslė įstatymo spragomis besinaudojanti vaikų „perskirstymo“ sistema, kai net ir smarkiai sumažinus asocialių šeimų skaičių, laikiniems globėjams gali prireikti vis naujų vaikų paimtų jau dirbtinai sugalvotais pretekstais. Šeimos nori matyti valstybę kaip pagalbininkę auginant vaikus šeimoje.

O gal mes norime, kad vaiko teisių specialistais būtų gąsdinami mūsų vaikai? Jeigu taip nutiks, ar tai padidins mūsų žmonių norą aukotis dėl savo valstybės? Ar tai ne šalies saugumo klausimas?

Taigi, gerbiamas Ministre, būti tėvų, šeimų pusėje sprendžiant vaikų teisių apsaugos klausimus, mano manymu, reiškia atitinkamai pataisyti įstatymą, išsklaidant tėvų pagrįstus nuogąstavimus, o neapsiriboti tik iš esmės atvejo vadybos procedūras reglamentuojančių įstatymo pataisų pateikimu Seimui.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prezidento rinkimų dėlionėje visi laukia paskutinio sprendimo: sociologo vertinimu, tai būtų sensacija (5)

Paskutinę dieną paduoti dokumentus rinkimams į prezidento rinkimus kandidatų dėlionėje dar liko...

ESO veikla privedė iki ribos: energetikai žengia į atvirą kovą (86)

„ Energijos skirstymo operatoriaus “ investicijomis ir viešaisiais pirkimais nepatenkinta...

Milda Dargužaitė apie darbą Skvernelio komandoje: tai tikrai viena didžiausių mano gyvenimo klaidų (324)

Vėl privačiame sektoriuje dirbanti, Danijos investicinei bendrovei „Northen Horizon“...

Po Trumpo pasiūlymo Europai atsiimti šimtus džihadistų – Berlyno reakcija (76)

Europai būtų „itin sunku“ priimti atgal šimtus Sirijoje nelaisvėn paimtų savo...

Bukumo viršūnė: meilę šventęs vyras pareigūnams pasiūlė kartu pavartoti narkotikų (15)

Vilniuje meilę ir muziką šventę vyrai linksmybes pratęsė areštinėje. Policijos pareigūnai pas...

Naujausiuose partijų reitinguose – nedideli pokyčiai: pirmaujanti TS-LKD šiek tiek pakrito, valstiečiai šiek tiek paaugo (136)

Pastarųjų šių metų apklausų duomenimis, jei artimiausiu metu vyktų rinkimai į Seimą,...

Mokslininkai jau kalba apie autizmo epidemiją: įtakos gali turėti net tėvo intelektas (5)

Autizmo atvejų daugėja ir jei iš pat pradžių daugėjimas nebuvo toks drastiškas, šiandien yra...

Veiksmingiau nei kosmetika: 5 produktai, kurie padės atsukti laikrodį atgal

Suvalgius apelsiną galima gauti iki dviejų trečdalių dienos vitamino C normos, portalui LRT.lt...

Į mišką išsiruošusiems vyrams teko neįprasta gelbėjimo operacija: vadavo apsvaigusią stirną (4)

Pasvalio rajone pašerti miško žvėrių važiavę vyrai nė neįtarė, kad jų kelionė virs...

Krepšinio zona. Kodėl „Žalgiris“ neteko karūnos ir ar šiemet jis gali likti nuogas? vyksta apklausa (17)

Ilgametis Lietuvos krepšinio karalius Kauno „Žalgiris“ neteko vienos regalijos – sekmadienį...