aA
Viešoji erdvė kaista nuo dviejų didžiausių partijų tarpusavio kovos, tačiau tai nukreipia žiniasklaidos dėmesį nuo savivaldos, kurioje politinės preferencijos yra visai kitos. Nepaisant politologų pareiškimų apie liberalų mirtį, rinkimų rezultatai, tikiu, nustebins žinia apie liberalų sugrįžimą.
© Asmeninis albumas

Liberalai laimės apie 10 merų postų

Kol Seimas riejasi ir plėšosi, politikai savivaldybėse ruošiasi rinkimams. Nors kai kam atrodo, kad Liberalų sąjūdis nusilpo, tačiau įvykę skandalai neturėjo reikšmės regioninių lyderių pasiekimams.

Per 2015 m. rinkimus liberalai laimėjo 10 merų postų. Tai daug tokiame partijų margumyne. Ir tie lyderiai niekur nedingo, nepaisant skandalų, kurie supurtė partiją ir jos buvusius lyderius. Dar daugiau, šie merai pasiekė geriausių rezultatų visoje Lietuvoje ir rinkėjai tai mato. Taigi, nepaisant bylų ir skandalų, regionuose politikai dirbo ramiai ir užtikrintai. Visi 2015 m. išrinkti merai turi puikias galimybes būti perrinkti ar perduoti postą bendraminčiui, o kai kuriose savivaldybėse atsirado ir naujų lyderių, kurie pasiruošę laimėti.

Savivaldybės viena kitai nėra lygios. Penkios didžiosios savivaldybės yra daugiau nei pusė Lietuvos rinkėjų, todėl laimėjimas miestuose yra dar svaresnis įrodymas, kad liberalų politikais galima pasitikėti. Tiek Vilniuje, tiek Klaipėdoje šiandien pirmauja liberalų kandidatai, turintys puikias startines pozicijas.

Puikios liberalų galimybės ir kituose didžiuosiuose miestuose sustiprinti savo pozicijas. Nes tiek miestuose, tiek miesteliuose liberalai neužsiėmė skaldymu ir plėšymu, o savo darbais įrodė, kad yra konstruktyvūs, progresyvūs ir orientuoti į rezultatą.

Svarbiausia – stiprinti liberalias vertybes

Seimo nariai sprendžia už rinkėjus, ar rinkimų komitetai geri, ar blogi, tačiau viską į vietas sudėlios rinkimų rezultatai. Jei žmonės nori balsuoti už įvairius komitetus – tegu, dalis politikų tiki, kad komitetu, o ne partijos vėliava įtikins rinkėjus, kad jų idėjos – geresnės.

Liberalų sąjūdis yra stiprus laisvės dvasia. Tam, kad miestai būti atviri laisvei, naujoms, ne naftalinu, o XXI a. vertybėmis kvepiančioms idėjoms, merų postus turėtų laimėti atvirų pažiūrų kandidatai. Po gerų ir sėkmingų rinkimų pasimatys, kad liberalai savivaldos rinkimuose pasirodė sėkmingai ir yra pasiruošę dar sustiprėti iki naujų Seimo rinkimų.

Geriems artėjančių savivaldos rinkimų rezultatams gerą toną užduoda ir būsimi Prezidento rinkimai. Kairėje yra visiškas pasimetimas ir jokios kalbos apie slaptąjį super kandidatą neatrodo realios. Kai rinkėjai jau apsisprendžia, pakeisti jų sprendimą reikia milžiniškų pajėgų, kurių kairėje aiškiai trūksta.

Kalbos apie liberalų pabaigą nueis į užmarštį iškart po rinkimų. Sėkmingas pasirodymas bus kaip tik naujas startas Liberalų sąjūdžiui atsinaujinti, sustiprėti ir modernizuotis. Iki Seimo rinkimų bus gražaus laiko vietos lyderius apjungti bendrai ateities vizijai.

Lietuvoje beveik 200 tūkst. rinkėjų 2015 m. pasirinko liberalus, jie niekur nedingo, nedingo ir jų išrinkti lyderiai, todėl 2019 m. laukite Liberalų pavasario!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žymiam fotografui teko teisintis dėl žodžių apie asocialus: „niekas nepasikeis, kol jiems bus leidžiama daugintis“ (153)

„Niekas nepasikeis, kol tiems asocialams leidžiama daugintis. Jeigu galėčiau pakeisti, tai...

Švedai šiurpsta: rado schemą, kaip šiukšlėm pripažintos mašinos Lietuvoje grįžta į kelius (139)

Skandinavijos šalyse į automobilius, importuotus iš Lietuvos, žiūrima ypač įtariai, ir ne be...

Streiką pradėjo didžiausia Lietuvos mokykla: situacijos įkaitais tapo vaikai (123)

Antradienį neterminuotą streiką pradėjusios didžiausios Lietuvos mokyklos streiko komitetas...

Visame pasaulyje sutriko „Facebook“ ir „Instagram“ veikla (109)

Visame pasaulyje sutriko socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ veikla. Svetainės su...

Kad pavakarieniautų, vienu ypu perka 200 kiaušinių: mūsų gaili, lyg būtume nukankinti tėvai (15)

„Kai turi vieną vaiką, supranti, koks sunkus tavo gyvenimas. Viską sureikšmini, stengiesi, kad...

Dainininkės Romos Mačiulytės skriaudikas kalės ilgiau: skundas atsisuko prieš nuteistąjį (1)

Žinomos dainininkės Romos Mačiulytės skriaudikas Valerijus Simovičius užlipo ant grėblio....

Skvernelio reitingo paslaptis: surastas priešas ir galandami nauji ginklai (292)

Spalis Lietuvos Vyriausybei buvo tikrai karštas, bet ne dėl to, kad šiemet mūsų šalyje...

Kalėdinių eglių karštinė prasideda: Alytus visus žada nustebinti eglės aukščiu (17)

Gruo­džio 1 die­ną Ro­tu­šės aikš­tė­je bus įžieb­ta Aly­taus mies­to...

44-erių gražuolė pasidalijo puikios išvaizdos paslaptimis: 12-os minučių triukas daro stebuklus (7)

Švytinti oda, pavydėtina figūra ir nė vienos raukšlelės - taip apibūdinama 44-erių Abigail...

Stilistės verdiktas: kokių batų privalu turėti kiekvienai moteriai (6)

Kokius batus avėti prie sijono? O prie suknelės? Koks turėtų būti kulno ilgis, jei kelnės –...