aA
Pasaulinėje žiniasklaidoje jau kuris laikas kunkuliuoja aistros dėl Jungtinių Tautų migracijos pakto, turinčio nustatyti „saugią ir tvarkingą” migraciją. Tačiau Lietuvoje, apart keletos skurdžių informacinių pranešimų – tyla. Jokių diskusijų, jokių ginčų, jokios reakcijos... Susidaro įspūdis, kad mūsų užsienio politikos formuotojams ši tema tabu, nors reaguoti tikrai yra į ką.
© DELFI / Andrius Ufartas

Štai mūsų kaimynai estai vėl mus aplenkė – prieš keletą dienų tapo jau penktąja Europos Sąjungos valstybe, pasitraukusia iš šio kontraversiško pakto pasirašymo. Estija pasekė Vengrijos, Austrijos, Čekijos, Bulgarijos pėdomis ir parodė, kad Europoje yra ne viena valstybė, kuri brangina savo piliečius ir nekėtina pasiduoti globalistų norams užtvindyti Senąjį žemyną „architektais”, „chirurgais”, „inžinieriais” ir kitais „specialistais” iš Afrikos.

Ar, kaip dėstoma pakte, mes tikrai norime populiarinti imigraciją ir manome, kad taip išspręsime ne tik darbo jėgos, bet ir demografines problemas? Ar tikrai „ori migracija be kliūčių” duos mums naudos?
Remigijus Žemaitaitis

Kol kas dar galime džiaugtis, kad migrantai stengiasi aplenkti Lietuvą, bet pasiruošimo darbus turime daryti jau šiandien. Nesiplėsiu apie tai, kokias pasekmes dėl imigracijos pajuto Prancūzija, Vokietija ar Skandinavų valstybės, nes vaizdinės medžiagos pilnas internetas. Norisi iškelti klausimus, kada išgirsime oficialią Lietuvos poziciją dėl šio pakto? Kodėl mūsų visuomenė dar nesupažindinta su dokumento turiniu, nors jau de facto gyvename susitarimo pasirašymo išvakarėse?

Nesu konspiracinių teorijų mėgėjas, tačiau susidaro vaizdas, kad šio pakto pasirašymo niuansai nuo visuomenės slepiami apgalvotai. Daug keliauju po Lietuvą ir galiu patvirtinti, kad didžioji dalis visuomenės ne tik, kad nepalaikytų šio pakto pasirašymo, bet, sužinoję nepagražintą dokumento turinį, ilgai nelaukę susirinktų ir prie Seimo rūmų. O rinktis būtų dėl ko. Juk kalbama apie realią grėsmę nacionaliniam suverenitetui. Kitaip tariant, paktą pasirašiusi valstybė bus pasirengusi pakoreguoti savo teisinę bazę taip, kad imigrantas būtų lygus Lietuvos piliečiui.

Ir tam nebūtini jokie integraciniai procesai. Apie šias grėsmes garsiai įspėja Europos Sąjungos valstybių narių vadovai. Štai Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas atvirai kalba apie galimą pakto žalą savo šalies piliečiams. Austrai negali suprasti, kodėl norima sukurti tokias sąvokas kaip „klimato” ar „skurdo” pabėgėlis. Tarsi protestuodami, nutarė išvis nesiųsti jokio savo šalies atstovo į Maroką, kuriame dokumento pasirašymas numatytas gruodžio 11-12 dienomis.

Visus neabejingus Lietuvos likimui raginu prisidėti prie Jungtinių Tautų migracijos pakto pasirašymo stabdymo. Nepataikaukime globalistams ir remkimės gerąja Europos Sąjungos šalių praktika, stiprinančia lygiateisių tautų idėjos politiką.
Remigijus Žemaitaitis

Ar, kaip dėstoma pakte, mes tikrai norime populiarinti imigraciją ir manome, kad taip išspręsime ne tik darbo jėgos, bet ir demografines problemas? Ar tikrai „ori migracija be kliūčių” duos mums naudos? Kas sugebės atskirti „klimato” migrantą nuo dykaduonio, siekiančio gauti neužtarnautas socialines garantijas?

Ar tikrai mes esame pasiruošę suvienodinti Lietuvos piliečių ir Afrikos „specialistų” teises, neatsižvelgiant į jų norą integruotis į visuomenę? Ar tapsime labiau demokratiški, jei, kaip rašoma dokumente, neigiama nuomonė apie imigrantus bus laikoma dezinformacija? Ar tikrai saugumo priemonės kelia grėsmę imigrantams ir yra jų sujaudinimo šaltinis?

Čia tik keletas klausimų, kylančių vartant dokumentą. Naiviai tikėčiausi sulaukti atsakymų iš mūsų užsienio politikos guru, tačiau esu tikras, kad net eilinis „Spartano” gedimas nesutrukdys Linui Linkevičiui sudalyvauti migracijos sutarties pasirašyme, nes mūsų Užsienio reikalų ministras mėgsta būti „globalus”. Juk dar visai neseniai tekinas lėkė išreikšti solidarumo neva skriaudžiamiems gėjams, tačiau patyrė politinį fiasko... Sakau, gal jau laikas ir ministrui užsiimti tiesioginiu darbu ir paaiškinti, kokios pozicijos laikosi Lietuva?

Ir toliau pataikausime globalistams, mokėsime milijonus už nepasiteisinusias „Globalios Lietuvos” strategijas, ar pagaliau parodysime stuburą ir pasakysime, kad gerbiame pirmiausia savo piliečius, saugome savo suverenitetą ir patys esame savo šalies savininkai. Gal jau laikas liautis bijoti pasakyti, kad svečiai, atvykę į mūsų šalį, turi tikėtis ne tik teisių, bet žinoti ir pareigas.

Laikas sunerimti, nes po gruodžio 11 d. gali atsitikti taip, kad pareigas turėsime tik mes. Visus neabejingus Lietuvos likimui raginu prisidėti prie Jungtinių Tautų migracijos pakto pasirašymo stabdymo. Nepataikaukime globalistams ir remkimės gerąja Europos Sąjungos šalių praktika, stiprinančia lygiateisių tautų idėjos politiką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Įkalintas vilnietis prabilo apie protu sunkiai suvokiamą patirtį: buvau verčiamas miegoti su pareigūnėmis (73)

Ar gali būti, kad kalėjimų sistemos pareigūnai, siekdami sukompromituoti įkalinimo įstaigose...

DELFI tyrimas. Rusijos dujotiekį „Nord Stream 2“ peikianti Lietuva pati atveria duris jo rėmėjams (14)

Svarbius energetikos projektus Lietuvoje vykdanti Suomijos „ Fortum “, netiesiogiai prisideda prie...

Pokyčiai pasaulyje grasina suvalgyti kone visus norvegų sukauptus pinigus Gerovės fonde (12)

Jei pasaulis imtųsi entuziastingiau kovoti su iškastiniu kuru, Norvegijai tai kainuotų daugiau nei...

Ekspertai: kai kurie mokesčių pakeitimai verčia gūžčioti pečiais, bet statistikoje aplenksime estus (163)

Valstybės biudžetą priėmusi valdžia žada, kad 2019–ieji bus dosnūs visiems dirbantiesiems,...

Kalėdų žvaigždės: gražios, bet nuodingos (1)

Nors dauguma puošniausiųjų karpažolių, dar vadinamų puansetijomis ar Kalėdų žvaigžėmis,...

DELFI 2018-ieji: išrinkite įspūdingiausias metų vestuves balsavimas (3)

Šie metai tapo įsimintini toli gražu ne vienai žinomai porai Lietuvoje. Galima suskaičiuoti...

Sulaikytas buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis Ivanovas papildyta (612)

Vilniuje antradienį sulaikytas Rusijos pilietis Valerijus Ivanovas, BNS patvirtino Generalinės...

5 populiariausi mitai apie skiepus: profesorius Usonis papasakojo, kaip yra iš tikrųjų (8)

Vakcinos laikomos vienu didžiausių šių dienų medicinos laimėjimų – jos padėjo nuo žemės...

Sabonis buvo rezultatyviausias, bet „Cavaliers“ vienu lietimu nutraukė „Pacers“ pergalių seriją

Domanto Sabonio rezultatyvumo neužteko – Indianos „Pacers“ (20-11) komanda netikėtai suklupo...

Orai bus nenuobodūs (10)

Didžioji sniego banga iš Lietuvos jau pasitraukė. Trečiadienio dieną orai išliks debesuoti,...