aA
Dar viena konservatorių cinizmo viršūnė – nė už ką neremti mažiausias pajamas turinčių žmonių, kai turtingasis visuomenės sluoksnis šelpiamas visais galais. Ką iš dviejų kelių pasirinktumėte jūs, jei turėtumėte 80 milijonų – padidintumėte neapmokestinamą pajamų dydį visiems gyventojams ar atleistumėte restoranų tinklą nuo pridėtinės vertės mokesčio? Vienas šių pasirinkimų yra socialiai teisingas ir reikalingas, o kitas – diskriminuojantis silpnesnius.
Remigijus Žemaitaitis
Remigijus Žemaitaitis
© DELFI / Josvydas Elinskas

Normalu, kad konservatorių partija nesielgia socialiai teisingai. Tačiau dabar aiškiai išryškėja, kad jie yra socialiai nejautrūs. Pamenate jų fiktyvius komunistinius žingsnius nuimti PVM maitinimo įstaigoms, teatrams, kino teatrams, sporto klubams?

Nesvarbu, kad ne visuose miesteliuose tokios įstaigos egzistuoja – tikrai ne visi pasinaudos tokiomis lengvatomis, o grąžinti lėšas į biudžetą turėsime kiekvienas. Nesvarbu, kad iš to daugiausiai išloš didieji restoranai ir didieji sporto klubai. Šiam reikalui 75 milijonų nuo bendro visų Lietuvos žmonių biudžeto konservatoriams tikrai negaila.

O štai padidinti neapmokestinamą pajamų dydį (NPD) – baisu! Žmonės, Lietuvoje šiuo metu yra per 200 tūkst. gyventojų, kurie gauna 560 eurų atlygį. Padidinus NPD, jie visi gautų 32 eurais daugiau. Tiksliau – gautų absoliučiai visi, tik minėta mažai uždirbančių žmonių grupė šį pokytį labai pajustų.

Kodėl konservatoriai to nepadaro? Nes tai iš biudžeto kainuos apie 80 milijonų eurų!

Magnatams ir tinkliniams klubams – negaila. O visiems žmonėms – nė už ką!

Ne, aš visai nesu marksistas, komunistas ar Robinas Hudas, kuris bando iš visų atimti ir padalinti po lygiai. Aš tiesiog sulyginu dvi panašios piniginės išraiškos, bet skirtingos paskirties, pagalbas krizės ištiktai šaliai.

Atleisti nuo PVM reikia ne tada, kai viskas pradeda veikti ir atsigauti, o kai pradedama riboti veikla. Tai pavėluota pagalba, kuri dabar tik žalinga ir su socialiniu teisingumu nesusijusi.

Tai įrodo ir iškalbingas skandalas – paramą gavę didieji verslai prisipirko prabangių visureigių ir net jachtų. Didysis konservatorius Mykolas Majauskas iš pykčio pasiuto mojuoti kumštukais. Būtų tokie faktai neišaiškėję – nemojuotų, kam čia mušti tuos, kuriuos pats ką tik glostei? Patys davė ir patys bando vaidinti socialiai teisingus? Apmokestinsim! Atimsim! Mykolai, po kovos kumščiais nemojuojama.

Taigi, minėta pagalba su PVM lengvatomis orientuota į partinio baliaus dalyvius ir į konkretų naudingų draugelių sąrašą. NPD didinimas – pagalba, nukreipta į absoliučiai visus žmones, o ypač į mažiau uždirbančius. Konservatorių prioritetas aiškus – pamylėti verslininkus, kad šie per rinkimus būtų dosnesni. O gal taip grąžina senas skolas?

Kažkada vėl ateis rinkimai. Tiesa, konservatoriai labai norėtų kiek apriboti tiesioginius politikų rinkimus, kur jiems prastokai sekasi. Anot jų, žmonėms turėtų pakakti tikėti partija, o ne asmeniškai žmogumi. Bet tai jau kita kalba.

Nenoriu nuteikti žmonių prieš turtą ar turtingus žmones. Tai labai geras dalykas valstybei ir visiems žmonėms. Taip pat neteisiu tų, kurie už paramą prisipirko prabangių automobilių. Jie pasielgė teisingai – valstybė davė laisvų pinigų. Akimirksniu suinvestavo į tai, ko sau įprastoje situacijoje neleistų. Tiesiog norėčiau, kad valdžia pabustų iš socialinės narkozės.

Vietoje galimybės Lietuvoje sukurti bent kruopelę socialinio teisingumo, konservatoriai daugiau kaip 200 tūkstančių žmonių pasiunčia ant trijų raidžių. Visiems geras nebūsi? Ar tikrai šioje vietoje taip reikėjo demonstruoti meilę didiesiems magnatams? O gal tai yra besąlygiška meilė, kurios konservatoriai jau nevaldo? Tuomet gal tai jau ne partija?

Tiesa, kodėl žmonės nesupranta ir nemato tokių dalykų? Todėl, kad jie užsiknisę kasdieniuose darbuose ir bando išgyventi, išlaikyti savo šeimas. Nepadidėjo alga – judam toliau. Toli gražu ne visi suvokia, ką reiškia tie trumpinimai iš trijų raidžių – NPD, PVM, PSD? Norėčiau, kad visi suprastų, jog dabar konservatoriai žmones pasiuntė ant visai kitų trijų raidžių, kurių prasmę dauguma suprantame. Prisiminkime tai prieš rinkimus.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(49 žmonės įvertino)
4.4898

Top naujienos

Dėl COVID-19 virš Europos tvenkiasi juodi debesys: liūdnas pavyzdys jau yra PSO: nekartokime klaidos (110)

Europoje nerimą kelia itin sparčiai plintanti delta koronaviruso atmaina, pirmiausiai aptikta...

Net nežinojęs apie baudą, sulaukė antstolių pinigų nuskaitymo: sako jokių įspėjimų negavęs (29)

Kaunietis Artūras sakosi likęs nemaloniai nustebintas, kai vieną dieną antstoliai nei iš šio,...

Neišnaudotų progų specialistais tapę ispanai Euro 2020 turnyre dar kartą sužaidė lygiosiomis (55)

Europos futbolo čempionate vis dar be pergalių lieka Ispanijos nacionalinė ekipa. Šeštadienį E...

Lietuvoje temperatūra kils net iki +34: sinoptikai skelbia, kada tikėtis lietaus (4)

Sekmadienį rytas vėl išauš šviesus, giedras ir labai šiltas. Po vidurdienio debesų kiek...

Vaidas Mikaitis | D+

Pokalbis su baltaruse lietuvį pribloškė: aš geriau savo nuogos nuotrauką atsiųsiu nei kalbėsiu apie politiką (2)

Apie Baltarusiją dabar šneka visi kas netingi. Ir net tie kas tingi irgi šneka, nes kitaip...

Ieškomiausių nusikaltėlių sąraše figūravęs lietuvis įkliuvo po 13 metų slapstymosi, bet teisingumo laukia laisvėje kaltinamas nugirdytos paauglės išprievartavimu (96)

Prieš 14 metų iš Lietuvos sprukęs Evaldas R. ilgą laiką figūravo labiausiai ieškomų...

Jogintė Užusienytė | D+

Jeigu su antra puse miegate atskirai, sukluskite: tai apie jūsų santykius pasako daugiau nei galvojate (2)

Miegoti kartu ar atskirai? Turbūt retai tenka išgirsti tokį klausimą svarstančią sutuoktinių...

Rezultatyviausiame Euro 2020 trileryje Vokietija įveikė titulą ginančius portugalus (169)

Europos futbolo pirmenybėse rezultatyviausias rungtynes sužaidė vieni iš F grupės favoritų....

Tris vaikus auginanti Inga apie jos šeimai lemtingą vakarą: tuo metu net negalvojau, kad tai bus pradžia viso to, ką dabar turiu (36)

Klaipėdiečiais Inga ir Vitalijus Gargasai – Delfi ir varškės sūrelių „ Magija “ bei...

Padidėję limfmazgiai gali signalizuoti apie rimtas ligas – vienoje vietoje jie ypač pavojingi (15)

Vienas iš gana dažnų ligos požymių yra padidėję limfmazgiai . Juos dažniausiai bandome...