aA
Prieš keletą dienų pasibaigęs parašų rinkimas Europos Parlamento rinkimams tapo puikiu lakmuso popieriumi, norint įvertinti partijų ir komitetų, ketinančių varžytis rinkimuose, struktūrų darbą.
Remigijus Žemaitaitis
© DELFI / Karolina Pansevič

Nors politiniai oponentai tarsi nesureikšmina parašų rinkimo, motyvuodami tuo, kad „gal vis tiek jų užteks“, net plika akimi galima matyti jų pasimetimą.

O pasimesti yra dėl ko, nes galimas daiktas, po savivaldos rinkimų lyderiai nesugebėjo mobilizuoti partijos skyrių. Tą įrodo ir nuogi skaičiai: liberalų sąjūdis, Zuoko liberalai, Centro partija, Žaliųjų partija parašų pristatė tik vos daugiau, nei reikalauja įstatymas.

O tai reiškia, kad po Vyriausiosios rinkimų komisijos patikros, šių partijų rinkimuose gali tiesiog nelikti. Ne ką mažiau stebina ir didžiųjų partijų rezultatas. Tėvynės sąjunga pristatė kiek daugiau nei 14 tūkst. parašų, o Darbo partija ir suskilę socialdemokratai, besigiriantys puikiai veikiančia struktūra, pristatė po 17 tūkst. juos remiančių rinkėjų parašų.

Tokie parašų kiekiai pagrįstai leidžia abejoti ir skelbiamais reitingais. Štai naujausios apklausos rodo, kad Lietuvoje stipriai atsiplėšusios 3 partijos. Tačiau verta paminėti, kad didžioji dalis partijų pristatė parašų kiekius, kurie yra mažesni nei partijos narių skaičius. O tai dar kartą patvirtina, kad partijų struktūros veikia ne taip, kaip garsiai deklaruoja lyderiai.

Tiesa, ne visur. Štai „Tvarka ir teisingumas“ sėkmingai pasirodė savivaldos rinkimuose, kuriuose net 5 mūsų kandidatai laimėjo merų postus.

T. y. ne tik dvigubai padidinome turėtų merų skaičių, taip pat ir pasiuntėme signalą oponentams ir politologams, kurie mus visada nurašo anksčiau laiko.

Dar daugiau, tokį rezultatą pavyko pasiekti negaunant valstybės dotacijų, kurios mums sustabdytos po buvusiai partijos vadovybei pareikštų įtarimų. Atlikome rimtus žingsnius partijos vadyboje, nors buvo juntamas pasipriešinimas, parodyti rezultatai galų gale nutildė net didžiausius skeptikus.

Vyriausiajai rinkimų komisijai pristatėme net 23 tūkst. mus remiančių piliečių parašų. Mano galva, tai puikus pavyzdys, kaip po atsinaujinimo sugebėjome mobilizuotis ir suburti naują, nesuteptą, entuziastingą ir bendro tikslo siekiančią komandą, kuri stengiasi atliepti visuomenės poreikius.

Dar daugiau, komanda, dirbanti idėjiniu pagrindu ir dėl bendro tikslo ne tik parodė puikų rezultatą, bet svarbiausiu metu parodė ryžtą ir vienybę. Kaip niekada ilgas rinkimų maratonas nesumažino partijos narių entuziazmo ir parašų rinkimas praėjo itin sklandžiai. Po rimto partijos atsinaujinimo ir apsivalymo sugebėjome įrodyti, kad dirbame kaip vienas kumštis ir mokame tinkamu metu susitelkti.

Džiaugiuosi, kad sugebėjome atsispirti praeities šmėklų vilionėms ir užtikrintai žengėme atsinaujinimo keliu. Įrodėme, kad mokame, galime ir sugebame dirbti bendram labui. Atsitiesėme ir palikome savo konkurentus už nugarų.

Esame atsinaujinę ir pilni noro imtis naujų iššūkių. Tikiuosi, kad mūsų pasiektas rezultatas tai tik kelio pradžia, o nešama žinia apie stiprią šeimą, saugią bendruomenę ir atsakingą politiką bus įvertinta ir kituose rinkimuose.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
1.6667
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Kaip žadama kovoti su geriančiomis nėščiosiomis ir ko imsis mokytojai, jei nebus gerinamos darbo sąlygos? vyksta apklausa (4)

Kaip valdžia žada kovoti su geriančiomis nėščiosiomis? Kas padėtų apsaugoti dar negimusius...

Putinas ilgai nedelsė: pasirašė įsaką dėl pasų Donbaso gyventojams (18)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką dėl supaprastintos pilietybės...

Lietuviai įspėjo į Graikiją keliaujančius tautiečius: net dienos metu nepraraskite budrumo

Nenuspėjami, ant kalnų išsibarstę, per 700 tūkst. gyventojų turintys Atėnai . Ar juos įmanoma...

Pritarė atlyginimų biudžetininkams didinimui: kai kurių darbuotojų algos kils 15 proc. (113)

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė darbo grupės parengtai viešojo sektoriaus...

Dar vienas didelis gaisras, prasidėjęs nuo degančios žolės: Rokiškio r. sudegė pastatai, užsiliepsnojo miškas (1)

Trečiadienį dėl degančios žolės kilo dar vienas didelis gaisras. Šįkart Rokiškio r.,...

Norintiems įsirengti saulės elektrinę – nemenka valstybės parama, tačiau reikia paskubėti (78)

Artėjant gegužės mėnesiui Energetikos ministerija ragina individualių namų gyventojus...

Rusams vos suduriant galą su galu, Kremlius siūlo 8 mlrd. dolerių išmoką naftos milžinėms (2)

Kaip rodo viešosios nuomonės apklausos, nuo tada, kai Rusijoje padidintas mokestis dar labiau...

Rusijos žurnalistas: Putinui – trigubas iššūkis. Ir veikti reikia jau dabar (165)

Balandžio 21-ąją Ukraina galutinai ir negrįžtamai tapo demokratija. Nuo šios istorijon...

Įspėja: Lietuvos link nuo Baltarusijos atslenka dūmai padidėjusi oro tarša, rekomenduoja vengti atvirų erdvių miestuose (260)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba trečiadienį pranešė, kad 7 val. ryto Lietuvos laiku...

Restoranų gidas: 47 vietos, kur skaniai pavalgyti Vilniuje (4)

Kulinarinės patirtys tampa vis svarbesne kelionių dalimi. Garsas apie išskirtinius restoranus...