aA
Europos Sąjunga (ES) dažnam europiečiui atrodo kaip demokratijos, stabilumo ir socialinio teisingumo etalonas. Vis dėlto daugelyje ES šalių auganti pajamų ir turto nelygybė, regionų netolygumai gimdo abejones dėl Europos ateities.
Rasa Budbergytė
Rasa Budbergytė
© DELFI / Domantas Pipas

Nepasitikėjimą Briuseliu lemia ir Jungtinės Karalystės chaotiškas mėginimas pasitraukti iš Bendrijos, ir didžiulis europinis biurokratizmas. Nesnaudžia ir priešiškos Europai jėgos iš Kinijos, Rusijos, kurios melagingomis žiniomis siekia suskaldyti Europą.

Džiaugiuosi, kad Lietuvos žmonės kartu su danais ir švedais labiausiai pasitiki ES ir optimistiškai žiūri į jos ateitį, kai kitų šalių piliečiai mažiau pasitiki Briuseliu arba jaučia įtampą ir baimę, kad dėl nuolatinių vystymosi netolygumų ES sugrius.

Mūsų gyventojai pasitiki ES, bet taip pat gana gerai žino ir problemas: infliacija, regionų skirtumai, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų prieinamumo problemos, mažos pensijos. Vadinasi, lietuviai nelaidoja ES, o supranta, kad Europai reikalingi pokyčiai.

Piliečių socialinės ir ekonominės teisės turi būti svarbesnės nei tarptautinių korporacijų ekonominės laisvės.

Gegužės mėnesį vyksiantys Europos Parlamento rinkimai yra galimybė pakeisti ES ir sukurti pažangesnę ir draugiškesnę žmogui bei gamtai Europą. Ar tai pavyks padaryti labai priklauso nuo to, ar žmonės aktyviai dalyvaus rinkimuose ir už kokius bendrus Europos namus jie pasisakys. Įvairių šalių ir regionų gyventojų išrinkti europarlamentarai atstovauja žmonių interesams ES institucijose.

Pasisakau už stiprią ir vieningą ES, kurioje būtų daugiau galimybių klestėti Lietuvai, išsaugant savo tapatybę, užtikrinant saugumą ir ekonominės gerovės augimą. Už Europą, lygią, solidarią ir teisingą visiems, ne saujelei išrinktųjų. Už sąžiningesnį kapitalo pajamų apmokestinimą, didesnį ES biudžetą, kurio lėšomis galima prisidėti prie skurdo, socialinės atskirties, nelygybės ir regioninių skirtumų naikinimo.

Dirbdama Europos Audito Rūmuose ES biudžeto kontrolės srityje, nemačiau nė vienos priežasties, kodėl Lietuvos žemdirbiams tiesioginės išmokos turėtų būti mažesnės nei ES vidurkis. Manau, kad europarlamentarai visomis išgalėmis turi kovoti, kad tokios neteisybės neliktų. Lietuva turi tapti lygiateise Europos Sąjungos nare ne tik popieriuje.

Daug metų dirbu viešųjų finansų ir finansų kontrolės srityse, buvau ir valstybės kontrolierė, ir Europos Audito Rūmuose teko dirbti, padirbėjau ir finansų ministre, o dabar Seime dirbu Biudžeto ir finansų komitete. Jei būčiau išrinkta į Europos Parlamentą, čia taip pat norėčiau dirbti Biudžeto ir Biudžeto kontrolės komitetuose.

Dirbdama Liuksemburge, Europos Audito Rūmuose, gana dažnai susidurdavau su Europos Parlamento veikla, todėl jau nuo tada pradėjau gerbti šią žmonėms atstovaujančią ES instituciją. Taigi, matyčiau save kovojančią už didesnį Europos biudžetą ir griežtesnę lėšų panaudojimo kontrolę. O didžiausiu savo siekiu laikau Lietuvos žmonių gyvenimo lygio priartinimą prie ES lygmens – ir pajamų, ir socialinių garantijų, ir medicinos bei švietimo paslaugų. Tikrai turime visas galimybes tai pasiekti.

Ateinančiu finansiniu laikotarpiu Lietuvai gali būti skirta ketvirtadaliu mažiau ES lėšų sanglaudai ir kaimo plėtrai, toliau gali išlikti nevienodos ES tiesioginės išmokos žemdirbiams. Netolygus ir nepakankamas pajamų augimas yra skaudžiausia problema ne tik Prancūzijoje, bet ir Lietuvoje. Dirbdama Europos Parlamente tikrai pasisakyčiau už didesnes sanglaudos lėšas.

Gali būti, kad naujai išrinktam parlamentui teks apsispręsti dėl naujojo 2020–2027 m. biudžeto, todėl kviečiu žmones ateiti į Europos Parlamento rinkimus ir balsuoti, neleidžiant išrinkti tų politikų, kuriems terūpi savo asmeninių ambicijų patenkinimas ar atstovavimas stambaus kapitalo interesams.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
1.2857

Top naujienos

Kunigo įrašas sukėlė neregėtas audras: kur prasideda ir baigiasi žodžio laisvė? (638)

Kunigo Algirdo Toliato raginimas pasirašyti peticiją prieš Stambulo konvenciją supriešino...

Eugenija Grižibauskienė | D+

Įspūdingus tikslus išsikėlęs verslininkas Paukštys: penkerių metų planas užauginti darbuotojų algas iki 5 tūkst. eurų

„Kai džiaugsmu pasidalini, jis padvigubėja, o kai skausmu, tai jis perpus sumažėja“, – savo...

Vilniuje Neries upėje vyras paniro po ledu moteriai pavyko išsigelbėti  (132)

Šeštadienį 13.42 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Buvęs rinktinės smogikas Maskoliūno nurašyti neskuba: šiemet turime visus šansus kautis dėl olimpinių medalių (15)

Baltijos jūroje netikėtai užkluptas stipraus štormo Lietuvos rinktinės laivas, ilgai vėtytas ir...

Etiketo specialistė pasakė, kaip elgiasi gerai išauklėti vaikai (4)

Kiekvienam tėvui būtų malonu, jei aplinkiniai žavėtųsi gerai išauklėtų jų vaikų elgesiu bei...

Gydytoja dietologė – apie detoksikaciją: ne tik nepadės, bet ir smarkiai pakenks (5)

Organizmo detoksikacija – bandymas iš kūno pašalinti organizmą teršiančius toksinus – vis...

Butą įsigijusi mergina susidūrė su „Hanner“ akibrokštu: prieš įjungdami liftą paprašė remonto nuotraukų (181)

Butus „ Hanner “ daugiabučiuose perkantys žmonės turėtų žinoti, kad liftais naudotis galės...

Navalnas kalės kolonijoje netoli Maskvos (18)

Šeštadienį paaiškėjo, kad Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas jam paskirtą įkalinimo...

Simona Voveriūnaitė | D+

Politikas, kuris nenorėjo būti populiarus – ir jam tai pavyko, kaip niekam (8)

Niekada populiariu politiku nesiekęs tapti Andrius Kubilius šį savo planą, atrodo, įvykdė su...

Apklausė įmones: auga eksportas, ieškoma naujų rinkų

Nors pernai verslas susidūrė su sunkumais dėl COVID-19 pandemijos ir tai turėjo įtakos jų...