aA
Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, Lietuvos valdžia visas savo pastangas nukreipė į karingos retorikos demonstravimą, parodomąsias keliones į Ukrainą ir didžiųjų Europos šalių politikos menkinimą. Ar tokie ir tik tokie valdžios veiksmai naudingi Lietuvos gyventojams? Akivaizdu, kad tai nenaudos nei Lietuvai, nei Ukrainai neduoda.
Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

Reali ir vertinga pagalba Ukrainai mėgsta tylą, nes Rusija seka visą informaciją apie karinės ar kitokios pagalbos teikimą bei stengiasi naikinti visus tokios pagalbos tiekimo kanalus ir sutelkimo bazes Ukrainoje. Daug ką Rusija, pasigavusi iš viešosios erdvės, panaudoja savo propagandai.

Daug ir bereikalinga kalbant, ką daro ir Lietuvos dabartinė valdžia, sukuria situacijas, kada didžiųjų Europos Sąjungos valstybių vadovai priverčiami gaišti laiką teisinimuisi dėl įvairių kaltinimų, vietoj to, kad būtų rūpinamasi karinės ir kitos pagalbos teikimu Ukrainai. O tuo tarpu mūsiškiai, negalėdami nieko per daug patys pasiūlyti, viešai interpretuoja kitų valstybių vadovų elgesį, tokiu būdu pildami žibalą į kitų valstybių tarpusavio santykius.

Akivaizdu, jog mūsų valdžia dabar bando susikrauti politinį kapitalą kaip didžiausi Europos „patriotai“, užmiršdami Lietuvos žmones ir jų problemas. Tą kapitalą jie kaupia Lietuvos žmonių sąskaita ir tik Lietuvoje, nes puikiai žino, kad karo tema jiems tampa tramplinu į augančius reitingus ir puikia priedanga bei sąlyga nieko nedaryti.

Jokia infliacija, kylančios kainos, didėjantis skurdas negali priversti valdžios sugrįžti į žemę, kuriai jie išrinkti tarnauti. Karas Ukrainoje leido valdžiai pridengti visišką negebėjimą spręsti problemas Lietuvos ekonomikoje, sveikatos apsaugoje, švietime, socialinėje apsaugoje, viskame, už ką jie ir yra realiai atsakingi.

Suprantu, jog dabartinės Lietuvos valdžia yra neįgali rūpintis Lietuvos vidaus problemomis, todėl visi, kas jai jas primena, yra bandomi vadinti prorusiškais, nepatriotiškais. Juk versti priešais visus yra be galo patogu ir daug geriau, nei aiškintis, kodėl jie yra tokie buki ir abejingi Lietuvos žmonių atžvilgiu.

Tai, kas įvyko Seime, po bandymo išgelbėti žemės ūkio ministrą nuo interpeliacijos, tik parodo, kokiomis formomis pasireiškia esamos valdžios arogancija ir bejėgiškumas.

Šnekėjimas apie išankstinius Seimo rinkimus tėra bandymas tuščiais pareiškimais didinti reitingus. Nei liberali valdžia, nei ją remiantys suliberalėję socialdemokratai bei Sauliaus Skvernelio demokratai „Vardan Lietuvos“ išankstinių rinkimų nenori. Tai S. Skvernelis ir V. Blinkevičiūtė patvirtino savo paskutiniuose interviu.

Priežastis suprantama, be valstiečių jokia nauja dabartinio Seimo dauguma neįmanoma, o vertybiškai valstiečiai su liberaliomis valdžios ir opozicijos partijomis sunkiai sutaria. Tai rodo ir dabartinė situacija Seime, kada S. Skvernelis advokatauja valdžiai sakydamas, jog tik valstiečiai reikalauja į Seimo darbotvarkę nebetraukti klausimų dėl narkotikų dekriminalizavimo, civilinės sąjungos ar Vytauto Landsbergio pripažinimo šalies vadovu.

Priežastys, dėl ko protestuoja opozicija, skiriasi savo esme. Socialdemokratams ir S. Skvernelio partijai reikia dėmesio ir silpnos valdžios, kuri kartu su jais priiminėja liberalius įstatymus. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga daro viską, kad būtų sustabdytas liberalių politinių jėgų bandymas Lietuvą paversti narkotikų, alkoholio ir pseudo vertybių šalimi.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(82 žmonės įvertino)
2.9024

Top naujienos

Landsbergis – apie jam suteiktą statusą: Lietuva galų gale susitvarkė (18)

Seimas ketvirtadienį galutinai pritarė valstybės vadovo statuso suteikimui Aukščiausiosios...

Ukrainos turizmo atstovė: kol kas sunkiai įsivaizduoju ukrainiečius ir rusus viename viešbutyje

Karas Ukrainoje tapo dar vienu žiauriu smūgiu po pandemijos mėginančiam atsitiesti šios šalies...

Šaltasis frontas išstums tropinį orą iš Lietuvos: liūčių išvengs tik viena Lietuvos dalis

Šeštadienį per Lietuvą lėtai slinks šaltasis atmosferos frontas, kuris jau išstums karštą...

JAV žvalgyba praneša: Putinas vis dar nori užimti didžiąją dalį Ukrainos (3)

JAV žvalgyba mano, jos Rusijos vadovo artimiausio metu tikslas – sustiprinti pozicijas Donbase...

Delfi PliusVytenis Miškinis

Po košmariškos mirties – netikėta atomazga: dalis žmogaus suvalgyta, o kaltų nėra

Po beveik metus trukusio tyrimo dėl kraupios vyro mirties Šalčininkų rajone, Šaulių kaime,...

Festivalyje Lenkijoje kilo milžiniška audra: raginama nepanikuoti, evakuojami tūkstančiai žmonių, tarp jų – begalė lietuvių

Penktadienio vakarą Gdynioje vykstančio festivalio „ Open'er “ erdvę užklupo didžiulė...

Puolimo akcentais suabejojęs Maksvytis: kritiniu momentu galima pasitikėti Brazdeikiu

Ketvirtame kėlinyje dviženkliu skirtumu atsilikusi Lietuvos krepšinio rinktinė grėsmingai krypo...

Delfi PliusGintarė Bakūnaitė

Lietuvė emigrantė eidama į darbą dingo lyg į vandenį: žudikas aukos kūną furgone vežė per visą Europą

2011 metų rugpjūtį Didžiojoje Britanijoje netikėtai dingusios lietuvės Vitalijos istorija...

Pavyzdinės lietuvių serijos vos nesugadino Eurolygos žvaigždės siautulys Bulgarijoje (2)

Lietuvos krepšinio rinktinė toliau žygiuoja be kluptelėjimų pirmame pasaulio čempionato atrankos...

Karas Ukrainoje. Rusijos naikintuvai apšaudė Gyvatės salą uždraustomis bombomis (1)

Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus ketvirtadienį pareiškė, kad padėtis...