aA
Ar nenutiks taip, kaip nutiko su atliekų tvarkymo paslauga Vilniuje, ir e. bilieto kaina vilniečiams bus ženkliai padidinta.
Raimondas Imbrasas
© Asmeninins albumas

Kodėl taip teigiu? Šiuo metu, SĮ Susisiekimo paslaugos (SISP) yra paskelbusi pirkimą, skirtą e. bilieto sistemos plėtrai. Vyko taip vadinamos rinkos konsultacijos, kai potencialiems pirkimo dalyviams yra parodomas techninės specifikacijos projektas ir susirenkamos pastabos.

Lyg ir viskas gerai, valdomas sistemas reikia ir tobulinti, ir plėsti. Tačiau pasidomėjus truputį daugiau, pasirodo, įmonė yra kontroliuojama Vilniaus savivaldybės ir jau ketverius metus bando kažką padaryti, bet kol kas pavyko tik išleisti daugiau nei 100 tūkstančių eurų, o rezultato – jokio.

SISP vargų pradžia – 2015 10 07, kuomet su UAB „S4ID“ buvo pasirašyta sutartis dėl „Vilniaus miesto e. bilieto ir m. ticket sistemų analizės ir galimybių studijos“ parengimo, kurios vertė – 52 030 eurų. Šios studijos viešai pristatytų rezultatų rasti nepavyko, nors, atrodo, būtų logiška supažindinti miesto gyventojus apie laukiančius pokyčius miesto transporto sistemoje.

Tada, beveik po dvejų metų, liepą tarp SISP ir UAB „Civitta“ pasirašoma sutartis dėl „E. bilieto sistemos kūrimo ir diegimo paslaugų techninės specifikacijos parengimo ir pasiūlymų ekonominio naudingumo vertinimo kriterijų parengimo paslaugos“. Sutarties vertė – 54 388,29 eurų.

Ir vėl jokio rezultato. Tiksliau, rezultatas toks, kad 2018 m. skelbiamas viešasis pirkimas pagal parengtą techninę specifikaciją ir sulaukiama daugybės rinkos ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pastabų.

VPT liepė pakeisti vertinimo kriterijus, kuriuos paruošė UAB „Civitta“ ir SISP už tai sumokėjo.

Logiška būtų tikėtis, jog buvo atsižvelgta į pastabas ir pirkimas tęsiamas, tačiau toliau viešai tiesiog nieko nevyko iki šių metų rugpjūčio mėn. Vėl buvo paskelbtos pradžioje jau minėtos konsultacijos dėl pirkimo specifikacijos.

Lieka neaišku, ar įmonė metus užtruko nagrinėdama gautas pastabas po 2018 m. bandymo skelbti pirkimą, ar į pastabas buvo atsižvelgta ir čia – jau pakoreguota techninė specifikacija. Specifikacijos autoriumi ir toliau nurodoma ta pati konsultacinė bendrovė. Kodėl tos korekcijos tiek užtruko ir ar konsultantams buvo mokama už tokį ilgą darbą papildomai?

Suprantu, vis daugiau paslaugų persikelia į internetą ir tai yra gerai. Skaitmenizacija gali supaprastinti daug procedūrų ir optimizuoti kai kuriuos procesus. Tačiau, matyt, nesugebama organizuoti proceso taip, kad visi darbai, užsakymai būtų atlikti sklandžiai. Jeigu kažkas nepadaro savo darbo iki galo – jis turi prisiimti atsakomybę ir savo lėšomis pabaigti darbus. O gal kažkam tai paprasčiausiai yra naudinga?

Nesu IT specialistas, gal ir nesuprantu kažko, bet kai pseudoužsakymams yra švaistomi visų mūsų pinigai, viskas tampa labai neaišku. Viena studija, kita studija, ne, kažko trūksta, užsakom dar vieną studiją... ir kas toliau? Vėl neveikianti sistema. Tad gal pagaliau Vilniaus valdžia turėtų pradėti dirbti kryptingai ir mūsų visų pinigus naudoti racionaliai?

O pradėti reikėtų nuo elementaraus savivaldybės keliamų tikslų pristatymo visuomenei ir planų, kaip jie bus pasiekti. Vilniaus meras yra minėjęs, kad nėra patenkintas ryšiais su visuomene praėjusios kadencijos metu. Na, tai puiki proga pradėti elgtis kitaip t. y. skaidriai ir viešai.

Įspūdis, kai po visos eilės konkursų gavome net 40 proc. brangstančias šiukšlių tvarkymo kainas, dar neišsivadėjo. Labai nesinorėtų panašių istorijų Vilniaus viešajame transporte.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
3.4667

Top naujienos

Jasikevičius „nuleido galvą“, bet savo sistemos keisti nesiruošia: dėl jos nepralaimėjome nė karto (112)

„Nauji žaidėjai dar apstulbę nuo Eurolygos, veteranai dar džiaugiasi finalo ketvertu ir...

Lietuviai Sankt Peterburge gali jaustis turtuoliais: paskaičiavo, kiek kainuoja prabangus savaitgalis dviem (284)

Neigiamus ir baisius dalykus Rusijoje būtų galima vardinti ilgai, bet DELFI Kelionių ambasadorius...

Po naujo meniu pristatymo vyno bei maisto žinovė kirto „Stikliams“: nusileiskite ant žemės (136)

Maisto žinovai ir kritikai apniukusį lapkričio trečiadienį susirinko į šviesų restorano...

Žiema ateina: oro temperatūra artės prie nulio (1)

Naktį stiprokas pietryčių vėjas plėšė debesų skraistę, o pragiedrėjus paryčiui oras...

Prekybos tinklai apsisprendė dėl darbo per Kalėdas – nedirbs nė vienas (84)

Didieji prekybos tinklai Lietuvoje jau nusprendė, kaip dirbs didžiųjų švenčių metu. Kaip ir...

Kissingeris piešia labai niūrų scenarijų: rezultatas gali būti net blogesnis nei Europoje (165)

Vienas žymiausių JAV valstybės sekretorių Henry Kissingeris įspėjo, kad tarp Jungtinių...

Kurtinaitis su „Chimki“ iš Ispanijos grįžta tuščiomis – nusileido ir „Žalgirį“ pralenkusiai Valensijos ekipai

Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ (6/4) kariauna Eurolygoje per dvigubą...

Pro šalį vėl šaudęs „Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo ketvirtą kartą paeiliui (614)

Kauno „Žalgirio“ (3/7) komanda Eurolygoje patyrė jau ketvirtą pralaimėjimą paeiliui. Namuose...

Degutienė: dabar medicinos studentai neištvermingi – mokytis 14 val. per parą yra norma (171)

Medikų bendruomenę pastaruoju metu krečia labai skaudūs įvykiai. Vakar pranešta apie medicinos...

Ar daugiau sekso atneš daugiau laimės: mokslininkai turi atsakymą

Visą gyvenimą vaikomės meilę, pinigus ir laimę. Pinigus teks uždirbti, o ar laimę galima...