aA
Kodėl interpeliacija Landsbergiui neturi pagrindo? Todėl, kad jo klaida nebent ta, kad nepasikeitė pavardės į Jonaitį ar Petraitį. O jei rimtai, tai opozicijos ir kai kurių, pristatomų ekspertais, nuomonė yra tiesiog pritaikoma vienai pavardei. Opozicijos teisė kelti įvairius klausimus, inicijuoti visokius politinius procesus, bet norėtųsi ir pagrįstumo, ir nuoseklumo. Kai kurių apžvalgininkų įžvalgos labiau panašios ne į politologinius, o į patologinius vieno klausimo vertinimus.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
© DELFI / Andrius Ufartas

Dėl Kaliningrado tranzito klausimai jau atsakyti ne sykį. Aš norėčiau atsakymo iš kritikų į tokį klausimą: kas yra negerai?

Kad Lietuva visada konsultavosi, kaip priklauso, su Europos Sąjungos institucijomis dėl sankcijų įgyvendinimo? Kad turime Europos Komisijos ir transatlantinių sąjungininkų paramą, kuri šiuo klausimu išsakyta ne kartą? Kad veikiame drauge su minėtais sąjungininkais, nuo kurių priklauso mūsų regiono saugumas? Kad ryškiai ir rezultatyviai padedame Ukrainai? Kad tranzitu vežamoms prekėms įvedamos kvotos, kad negalimos gabenti dvigubos paskirties (karinės) prekės, kad yra sugriežtinta patikra?

Opozicija iš pradžių buvo nepatenkinta pilnu Europos Sąjungos sankcijų įgyvendinimu, esą provokuojama Rusija, bet dabar jos vėl netinka, nors patys karo pirmomis dienomis (ir vėliau) tvirtino griežtą Lietuvos poziciją Seime ir dargi turėjo savo pasiūlymų. Bet kritika Landsbergio pavardei kai kuriuose sluoksniuose ir ratuose veikia taip gerai, kad kodėl tuo nepasinaudojus – ar dėl politinių taškų, ar dėl „klikų“ ant antraštės.

Žmogus, pristatomas ekspertu, K. Girnius, iki karo likus mėnesiui teigė, kad Rusija nepuls Ukrainos, taip pat yra minėjęs, kad Lietuva apie Rusiją nieko negali pasakyti, nes ten nevažiuoja studijuoti mūsų doktorantai, na, o dabar dar prideda apie tai, kokia Lietuva menka ir nereikšminga ir kaip dėl visko kaltas Landsbergis.

Didžiuojuosi, kad TS-LKD ir LR Vyriausybė buvo ir yra absoliučiai kitoje pusėje nei tokie pasvarstymai. Nuomonę turėti galima ir reikia, bet ji turėtų būti pagrįsta ir atsakinga, o ne paremta asmeninėmis simpatijomis ir antipatijomis.

Ir darsyk dėl Kinijos bei Taivano. Tiesiog norisi pakartoti, kad vienos Kinijos principo Lietuva nepažeidžia, renkasi naujus draugus pagal išpažįstamas vertybes. Dėl iš Kinijos patiriamo spaudimo – Europos Sąjunga mus užsistojo, turime ir JAV, bei naujųjų savo artimų bičiulių palaikymą. Taip, buvo praradimų dėl Kinijos vykdomos politikos, bet jie, palyginus, nežymūs, kompensuoti verslams, o prekybiniai ryšiai nenutrūkę.

Tuo tarpu matykime atsivėrusias naujas rinkas šalyse, kurios mus atrado po būtent tokios Lietuvos užsienio politikos. Per pastarąjį pusmetį (lyginant prieš metus) Lietuvos eksportas į IndoPacifiko regioną augo šitaip:

Singapūras – 208 procentų (Lietuvos atstovybė atidaryta šią vasarą);
Australija – 103 proc. (atstovybė atidaryta pernai);
Indonezija – 109 proc.;
Pietų Korėja – 58 proc. (atstovybė atidaryta šįmet);
Taivanas – 36 proc.(ruošiamas prekybinės atstovybės atidarymas);
Japonija – 4,2 proc. Po prieš porą mėnesių įvykusio Užsienio reikalų ministro vizito Tokijuje, pradėta vystyti mūsų šalių strateginė partnerystė.

Tad Lietuva neramių laikų akivaizdoje yra atsakinga valstybė, ieškanti patikimų draugų visame pasaulyje, gerbianti mūsų bendrus sutarimus su sąjungininkais, besikalbant ir ieškanti geriausių išeičių.

Esame matomi ir atrandami šalims, anksčiau buvusioms labai toli nuo mūsų. Yra kuo pasidžiaugti. Linkiu atrasti savyje jėgų tai padaryti ir kritikams.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(52 žmonės įvertino)
3.2692

Top naujienos

Žmonės apstulbę nuo to, kas darosi elektros rinkoje: tai – apgaudinėjimas (3)

Rekordinės elektros kainos žmones varo į neviltį. Kai kurie gatvėje sutikti praeiviai LNK...

Ekspertas: Putinas savo generolus įvarė į spąstus

Rusijos prezidento Vladimiro Putino generolai pateko į spąstus Ukrainoje , nes, paklausę jo...

Karas Ukrainoje. Ukrainos pajėgos sunaikino „Vagner“ samdinių bazę, įspėjama apie pavojų Zaporižios AE

Kasdienio video pranešimo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į rusus...

Vienas lietuvis džiaugėsi pakovojęs dėl finišo, maratono trasą anksčiau palikęs kitas prisipažino braukęs ašarą specialiai Delfi iš Miuncheno

Pirmadienį prasidėjusiame Europos lengvosios atletikos čempionate valanda vėliau nei moterims buvo...

Tyrimas parodė, kad lietuviams motyvaciją darbe didina ne tik pinigai: dalis už tai susimoka ir patys

Kada paskutinį kartą kėlėte kvalifikaciją, lankėte kursus ar dalyvavote mokymuose?...

Tragiška avarija per Žolinę: Utenos rajone žuvo su automobiliu susidūrusio motociklo vairuotojas eismas apribotas; papildyta

Bendrasis pagalbos centas informavo, kad Utenos rajone įvyko didelė avarija .

Žuvo vienas geriausių Ukrainos oro pajėgų pilotų

Kovoje su rusų pajėgomis žuvo vienas geriausių Ukrainos lakūnų Antonas Listopadas, rašo UNIAN.

Artėjantis šildymo sezonas gresia būti gerokai brangesniu: kišenes patuštintų ne tik vilniečiai (2)

Nors lepina kaitra, sakoma roges žiemai reikia ruošti dar vasarą, tačiau dalis vilniečių apie...

Buvęs Britney Spears vyras paviešino slapta filmuotus vaizdus, kaip ji elgiasi su savo sūnumis: užteks meluoti

Kevinui Federline’ui esą iki gyvo kaulo įgriso Britney Spears išpuoliai prieš judviejų...

Profesorius Laurinaitis – apie darbą: kurių profesijų darbuotojai labiau linkę turėti psichinių susirgimų

Sunku patikėti, bet kai kurie skaičiavimai rodo, jog darbe praleidžiame net 50 metų. Sėkmė darbe...