Ko iš tikrųjų reikia žmonėms iš politiko? Pirma, kad jis turėtų idėjų ir dirbtų (akivaizdus skirtumas tarp “dirbti” ir ”vykdyti zadanijas”). Antra, kad elgtųsi pagal sąžinę ir moralę. Trečia, kad duotų įrankius visuomenei patikrinti tų darbų gerumą.
Remigijus Šimašius' appeal explains some of the surge in popularity that the liberals enjoyed
© DELFI / Domantas Pipas

Svarbiausias mūsų siekis, kuriuo gyvename šiomis dienomis, yra apginti idėjas, kurios svarbios visiems liberaliai mąstantiems žmonėms. Kai retrospektyviai metame akį į praėjusį dešimtmetį, akivaizdu, ką nuosekliai gynė liberalai. Kas, jei ne liberalai, kovojo prieš naujų mokesčių įvedimą? Realiai mažino biurokratiją? Iškovojo krepšelį vaikų būreliams tam, kad naujoji karta augtų išmani ir stipri? Kas, jei ne liberalai siekia dvigubos pilietybės tam, kad užsieniuose gimę vaikai būtų lietuviais? Kas, jei ne liberalai, gina asmens laisvę nuo “talibano”, o ekonominę laisvę nuo komunizmo išpuolių?

Savo programoje turime solidų darbų ir priemonių planą. Mūsų dėmesys skiriamas konkretiems veiksmams, kurie per ateinančius ketverius metus pagerins žmonių gyvenimą. Kovojame už mažesnius mokesčius dirbantiems, siekiame, kad daugiau pinigų liktų žmogui ir šeimai. Mūsų visų pragyvenimo lygis augs tuomet, kai visiems norintiems dirbti bus atveriamos durys. Užsidirbti bus žymiai lengviau, kai priežiūros institucijos padės, o ne baus, mokesčiai skatins įmones augti, o ne slėgs. Daugiau galimybių veikti, modernus švietimas, patrauklūs gyventi ir dirbti regionai, atsakinga, efektyvi, greita valdžia – to sieksime artimiausiais metais.

Dėl šių darbų už mus balsavo žmonės, šių darbų reikšmė tikrai nesumažėjo per praėjusį mėnesį.

Visuomet prisimenu, kad mus į Liberalų sąjūdį suvienijo bendras tikslas ir tos pačios vertybės. Būtent dėl vertybių, todėl kad nuosekliai dėl jų kovojome, mumis patikėjo daugiau nei pusantro šimto tūkstančių Lietuvos žmonių.

Štai pagrindinis liberalų principas: laisvė niekada neatsiranda be atsakomybės. Žmogus privalo turėti laisvę pats nuspręsti kaip jam elgtis, tačiau suklydęs jis turi atsakyti už savo veiksmus. Mums, susibūrusiems į Liberalų sąjūdį, atsakomybės kartelė keliama aukščiau nei kitiems. Ką šiandien reiškia prisiimti atsakomybę? Man akivaizdu, jog žmonių pasitikėjimą galima susigrąžinti tik tuomet, kai duodi įrankius patikrinti politikų veiksmus ir elgesį.

Manęs dažnai klausia, kaip liberalų partija keičiasi, ką darome, kad žmonės mumis pasitikėtų? Drąsiai galiu pasakyti, kuo mūsų partija skiriasi nuo kitų Lietuvoje. Nedangstome įtariamų politikų, nesislapstome, nemeluojame, darome rimtas išvadas, keičiamės, ir keliame sau dar aukštesnius reikalavimus.

Šiomis savaitėmis atvėrėme partijos finansinius duomenis, su kuriais kiekvienas gali susipažinti Liberalų sąjūdžio interneto svetainėje. Pradėjo veikti mūsų skaidrumo ir pasitikėjimo linija, kurioje rūpimais klausimais apie partijos veiklą telefonu galima pabendrauti ir su partijos lyderiais. Parengėme Skaidrumo standartą. Tai yra taisyklių rinkinys, įpareigojantis partijos narius skelbti apie save visą visuomenei rūpimą informaciją, padedantis jiems būti atsakingiausiais šalyje politikais. Atsinaujinome - išrinkome naują partijos valdybą, naujus Etikos ir skaidrumo, Kontrolės komisijų narius. Taigi, padarėme daug tam, kad taptume atviresni. Panašias priemones taiko modernios organizacijos, norinčios būti atsakingai valdomomis, norinčios, kad visuomenė jomis pasitikėtų ir galėtų patikrinti. Kaip geriau atsinaujinti ir pirmauti šioje srityje tarėmės su ekspertais ir Lietuvoje, ir užsienyje.

Stipri programa, atsinaujinimas, didesnė visuomenės kontrolė šiandien mums padeda būti stipresniems nei vakar, o rytoj būsime dar stipresni nei šiandien. Kreipiuosi ir į kolegas, ir į visus mus palaikančius, kovokime kartu už tai, kad mums visiems svarbios vertybės ir darbai būtų apginti. Jei palaikysime vieni kitus, laimėsime visi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: jau sulauksime žiemiškų užuominų (2)

Margaspalviai lapai nuo medžių sparčiai krinta, o auksinis ruduo jau į pabaigą. Šiomis dienomis...

Šokiruojantys viduramžių gydymo metodai (60)

Viduramžių gydytojus Vakarų Europoje galima skirti į dvi labai aiškias kategorijas: kaimo...

Beprotiškai augančio Vilniaus rajono gyventojai šiurpsta nuo blogėjančio gyvenimo (386)

Vieno iš tankiausiai užstatytų Vilniaus miesto kvartalų – Perkūnkiemio – gyventojai mėgina...

Vargo Lietuva: vis labiau griūvantis Vaiko raidos centro stogas apnuogina sistemines bėdas (150)

Vis labiau griūvantis Vaiko raidos centro stogas apnuogina sistemines požiūrio į vaikų psichikos...

Baltų pažadintas Milano „AX Armani“ dramatiškai nusileido Eurolygos čempionams „Real“ palaužė CSKA ekipą  (4)

Eurolygos antrame ture Milano „AX Armani“ (0/2) namuose po dramatiškos kovos ir pratęsimo 86:92...

VRK neskirs dotacijos Liberalų sąjūdžiui (44)

Partijai padarius šiurkštų finansavimo įstatymo pažeidimą, dotacija neskiriama, sako...

Savo šansus išnaudojęs L. Lekavičius svariai prisidėjo prie „Panathinaikos“ pergalės Ambicinga „Maccabi“ ekipa palaužė svečius iš Vitorijos (6)

Eurolygos antrame ture pirmą pergalę iškovojo Graikijos čempionė Atėnų „Panathinaikos“...

Kodėl panika dėl belaidžio ryšio saugumo kilo tik dabar? (44)

Pastarosiomis dienomis kilo didelė panika dėl „Wi-Fi” ryšio saugumo – paaiškėjo, kad...

Kelionę aplink pasaulį pradėjęs Vilius: apie dviratininkų džiaugsmus ir vargus Europos keliuose (6)

21 metų keliautojas Vilius Grižas jau kurį mina dviratį tolyn nuo Lietuvos. Daugiau apie vaikino...

Niekam nereikalinga kalytė rado savo pašaukimą: tapo puikia pareigūne (2)

Floridos valstijos Mariono apygardos šerifo tarnyba neseniai įdarbino itin mielą keturkoję...