aA
XXI amžius. Vyras ir Moteris laukia. Jie nekantriai laukia to unikalaus gyvenimo stebuklo, kuris jau tuoj tuoj pas juos ateis. Moteris primezgė vilnonių kojinaičių, internetu parsisiuntė drabužėlių, vyras surinko medinę lovelę. Jie pasiruošę...
Paulius Saudargas
Paulius Saudargas
© DELFI / Domantas Pipas

Staiga vieną vakarą prasideda. Jie šoka į automobilį ir lekia miesto gatvėmis. Jaudulys persmelkia visą automobilį, rodosi net variklio garsas pasikeičia, gaudžia pakiliai ir nerimastingai. Pagaliau pasiekia ligoninę, pasuka ir... privažiuoja prie prekybos centro. Įpuola vidun, bėga į žaislų skyrių ir perka lėlę. Tada džiaugsmingai ją apglėbę selfinasi ir krauna į „Instagram“.

Štai – mes ir mūsų 300 gramų plastiko! #aleliuja! Ši lėlė neturi jų bruožų, ji niekada nekalbės jų kalba, ji jiems nieko nereiškia ir jie jos netgi nelaukė. Jie laukė, kada galės nusiselfinti su gražia plastikine lėle. Tada skubėti namo ir selfintis su balta mišraine ir likusiais vienuolika patiekalų iš silkės. Šitam jie tikrai nuoširdžiai ruošėsi.

Portaluose tekstai apie silkių receptus paslaugiai rikiuojasi greta netinkamiausių dovanėlių top‘ų, gyvenimo guru pamokymų kaip nepersivalgyti ir kelintas iPhone‘as yra laukiamiausias po Kalėdų eglute, greta siurblio-roboto.

Žinoma, beturininės persivartojimo kultūros koneveikimas darosi beveik tiek pat nuvalkiotas, kaip ir glamūrinis supermarketų džinglbelizmas. Juoktis iš „Vienas namuose“ ir „lastkristmasaigeivjūmaihaat“ yra beveik tiek pat negarbinga, kaip stumdyti aklą senuką. Visiems seniai aišku, kad karalius nuogas. Bet vėl lipam ant to paties grėblio, nes grėblys įgauna vis naujas formas. Kiekvienais metais pažadame sau, kad šį kartą tai jau mūsų neapgaus.

Jei ir neimsime gilintis į Šventąjį Raštą, tai bent jau nepersivalgysime ir neprisipirksime visai giminei nereikalingo šlamšto Kūčių išvakarėse. Bet kažkokiu stebuklingu būdu nelabasis mus vis tiek įtraukia į užburtą ratą. Pirmadienį praleidžiame apokaliptinėse spūstyse, ieškodami dovanėlių vaikams, antradienį – sutuoktiniui, trečiadienį – tėvams, ketvirtadienį perkam eglutę, šližikus ir aguonas, penktadienį – silkę ir co, šeštadienį važiuojam dasipirkti silkės, pamiršę, kad prieššventinį savaitgalį parduotuvės prilygsta supernovos epicentrui.

Išgyvenę iki pirmadienio, iškeliaujame į darbą ir staiga suvokiame, kad vis tiek trūksta silkės ir dovanos pusbroliui. Bandome paskutinį kozirį – pietų pertrauką. Ak, ir kaip mes pamiršome! Prieššventinės pietų pertraukos yra baisiau nei prieššventiniai savaitgaliai. Net Šventajame Rašte pasakyta, kad greičiau jau kupranugaris išlįs per adatos skylutę...

Galų gale, iškamuoti gyvenimo džiaugsmo susėdame prie stalų ir palaimingai siurbiame aguonpienį, stangdamiesi nepaspringti kūčiukais. Po švenčių maratono antrą Kalėdų dieną gulime ant sofkučių ir šypsomės lyg „Baltos drobulės“ epiloge. Gerai, kad vis dar neprisiminėme, jog nesuplanavome, kur švęsime Naujuosius. Nes kažkur juos būtinai reikia švęsti. Šimtas keturiasdešimt pirmą kartą žiūrime „Vienas namuose“, kuris veikia raminamai, lyg senas draugas... Nes mes patys esame „vieni namuose“.

Mes įsčiose nešiojame plastikinę lėlę ir todėl esame vieniši spūstyse ir parduotuvių miniose, bažnyčiose ir prie giminių stalo. Net šalia artimųjų. Ir nuo šio vienišumo ginamės dovanėlėmis, sveikinimais ir kitais blizgučiais. Nes jei mūsų Dievas yra plastikinė lėlė, tai tokias dovanas ir tegalime padovanoti kitiems – plastikines. Tampame įkaitais materialaus pasaulio, išreiškiamo pinigais. Norime būti geri ir dovanoti geras dovanas. O materiali dovana tuo geresnė, kuo brangesnė. Pinigas tampa gerumo matu.

Pamiršome, kad turime galingą talentą viską perkainoti širdimi! Nesinaudojame šiuo stebuklingu gebėjimu, apkerpėjusiu plastiku ten kažkur giliai greta auksinio sąžinės narvelio. Pamiršome, kad turime pinigais nematuojamų gėrybių kreditą. Tereikia širdyje suvesti PIN kodą. Kiekvienas jį gauname gimdami, tik vėliau užmirštame. Užmirštame, kad milijardas šypsenų, apkabinimų ir nuoširdžių žodžių nekainuoja nieko, tereikia atrakinti širdį.

Negims Dievas be nuoširdumo ir įsiklausymo, be atsidavimo ir kantrybės. Niekas gyvas nei gims, nei subręs, nei užaugs be tikrojo gyvybės pradmens. Be meilės. Leiskime, kad Jordano upės versmė nuplautų mus kaustančius blizgančius plastikinius šarvus. Tapkime patys ta versme, kurioje per Šv. Kalėdas gimsta Dievas.

Jaukių Šv. Kalėdų!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
4.4167

Top naujienos

Profesorius Čaplinskas perspėja lietuvius dėl koronaviruso: situacija pavojingesnė, nei anksčiau manėme (100)

Laidoje „ Delfi diena “ Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Saulius...

Derybos dėl trilijono: nesutarus dėl skaičiaus po kablelio, du Lietuvai skirti saldainiai liko Briuselyje (52)

Koks turėtų būti 2021–2027 metų Europos Sąjungos biudžeto dydis? Nuomonės šiuo klausimu...

Vokietijoje į minią rėžėsi automobilis, sužeista mažiausiai 10 žmonių papildyta 17.37 (87)

Vokietijos Volkmarseno miestelyje per karnavalo paradą į žmonių minią rėžėsi automobilis.

Italijoje gyvenanti lietuvė: viskas įvyko labai greitai, žmonės įbauginti (233)

Šiaurinė Italijos dalis per savaitgalį pasikeitė neatpažįstamai – dėl apsikrėtusiųjų...

Mažvydo bibliotekoje diskusija įkaito tiek, kad prireikė apsaugininko (3)

Kai pradedama kalbėti apie valstybės simbolius, deja, vis dar neišvengiama susipriešinimo....

Dėl koronaviruso plitimo siūlo skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją papildyta 16.58 (312)

Pirmadienį dėl Italijoje plintančio naujojo tipo koronaviruso Lietuvos Vidaus reikalų...

Studentų siuntinys Matijošaičiui: plaktukas, vinys ir lentelės (43)

Miestą sutvarkyti pasišovusi Kauno valdžia ne vienerius metus neįstengia išspręsta gana...

Nusikaltimo auką įžeidinėjusio pareigūno likimas paaiškės kitą savaitę: yra keletas variantų, kokie gali būti sprendimai patikslinta (249)

Praėjusią savaitę policijos pareigūno įžeidimai galimai išžagintai merginai sukėlė...

Italijos specialistas: susiklostė nepalankiausia įmanoma padėtis mirė penktas žmogus, užfiksuoti du židiniai (206)

Italija pirmadienį pranešė, kad šiauriniame Lombardijos regione mirė ketvirtas naujuoju...

|Maža didelių žinių kaina