aA
Kai praėjusių metų gruodį buvau pakviestas prisijungti ir vadovauti Ingridos Šimonytės štabui, nedvejojau. Man Ingrida visada buo ir yra tiesios, atviros ir skaidrios politikos pavyzdys. Žmogus, kurio standartu nė kiek neabejojau. Jos vakarietišką matymą ir gyvenimo suvokimą dabar jau mato ir daugybė rinkėjų.
Paulius Lukauskas
© DELFI / Andrius Ufartas

Esu verslo žmogus. Versle skaidrumas ir atvirumas ne mažiau būtinas. Tai kuria pasitikėjimą partneriais, ryšius kurie tęsiasi ne kelis pelningus mėnesius, bet metų metus ar net gyvuoja iš kartos į kartą.

Būtent tokios politikos, tokio verslo ir tokios pasitikėjimo tarp visuomenės narių kultūros norėčiau sau, savo vaikams ir savo vaikų vaikams. Tikiu, kad tai gali tapti mūsų gyvenimo standartu.

Kai savaitės pradžioje kreipiausi į kandidatą Nausėdą, kviesdamas atsakyti į kelis paprastus su kampanijos finansavimo skaidrumu susijusius klausimus, tikrai nemaniau, kad jis mėgins išsisukinėti. Maniau, kad tiesiog iš pagarbos savo rinkėjams ir visiems Lietuvos žmonėms galės atvirai ir skaidriai pasakyti kaip finansuoja savo rinkimų kampaniją, ar ir su kokiomis skolomis baigė pirmąjį turą, kas garantavo už jo įsiskolinimus, kas juos turėjo apmokėti, nes pats kandidatas maksimalią nuosavų lėšų sumą savo kampanijai jau yra skyręs. Juk jei nėra ko slėpti, tai ir nėra.

Mane ir nustebino, ir, pripažinsiu, nuvylė, kad buvo mėginama kaltinti, pinti sąmokslo teorijas, uždavinėti klausimus atgal (į kuriuos, beje, iškart atsakėme), painiotis versijose. O šiandien, kai buvo pateikta Nausėdos štabo informacija, ji tik patvirtino mūsų skaičiavimus, kad Gitano Nausėdos rinkimų kampanijos pirmas turas buvo baigtas su skola. O esminis klausimas apie tai, kas teikė garantijas ir kas planavo apmokėti rinkimų kampanijos pirmojo turo metu susidariusias skolas, lieka neatsakytas. Privačių įmonių komentarai arba nenoras juos teikti žiniasklaidai tik sustiprina turimas abejones.

Ką gi, viskas mūsų gyvenime yra pasirinkimo dalykas. Jei buvo pasirinktas toks nutylėjimų būdas – tebūnie taip. Belieka tikėtis, kad ateityje išsamių atsakymų vis tiek sulauksime.

O šįkart mums visiems belieka tiesiog tinkamai pasirinkti ateinantį sekmadienį. Man pasirinkti niekada dar nebuvo taip lengva.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
3.7647

Top naujienos

Gaisro Alytuje padariniai: dėl pavojaus koreguojamas mokymo procesas, draudžiama prekyba lauke maistu (11)

Dėl užterštumo, kurį sukėlė gaisras padangų perdirbimo gamykloje, daugumoje Alytaus...

Orai: šiluma mūsų dar nepaliks (39)

Praėjusią savaitę dažnai džiaugėmės neįprastai šiltais, gražiais orais. Daugelyje vietovių...

Turistus viliojantis miestas pasitinka griežtomis taisyklėmis ir „sausuoju“ įstatymu (34)

Prakalbus apie Jungtinius Arabų Emyratus dažniausiai iš karto pagalvojama apie Dubajų. Tačiau...

Psichozė, neįgalumas ar net mirtis: populiarėjančių naujų narkotikų poveikis gąsdina patyrusius Lietuvos medikus (94)

Kai kalbame apie naująsias psichoaktyviasias medžiagas, galime pasakyti, kad tai yra terra...

Alumi vos neaplietas Grigonis gėdino sirgalius, Landale'ui buvo visai smagu (9)

Trečio kėlinio pradžioje rungtynes su Vilniaus „Rytu“ trumpam sustabdžiusios sirgalių...

Aktorius Andrius Žiurauskas apie skyrybas ir jausmus 17 metų jaunesnei moteriai: buvau neištikimas ir nesugebėjau būti santuokoje

Aktorius, režisierius ir televizijos laidų vedėjas Andrius Žiurauskas lietuviams buvo žinomas...

Nijolė Pareigytė – atvirai: apie nelaimingą skaudžiai pasibaigusią meilę Bžeskui ir pasikeitusį gyvenimą užsikodavus nuo alkoholio (39)

„Vyras mane suėstų , jeigu kalbėčiau apie kitus, kokie jie buvo ar yra“, – jau laidos „...

Mitybos specialistas Sujeta: 4 produktai, kuriuos verta turėti namie, jei norite nesirgti (6)

Dažnai atėjus rudeniui girdime klausimą, ką daryti, kaip apsisaugoti nuo ligų. Iš tiesų, šis...