aA
Šį vidurvasarį išvysime, kaip pažodžiui išsipildo Gedimino dvare sukurtos Vilniaus įkūrimo legendos pranašystė: sostinės šlovė pasklis po visą pasaulį. Keliasdešimt stipriausių pasaulio valstybių vadovų, didelės diplomatų delegacijos kelias dienas gyvens ir dirbs Vilniuje, tūkstančiai žurnalistų iš Lietuvos sostinės siųs žinias į visas pasaulio šalis. Miestas bus šventiškai pasipuošęs ir pasitempęs. Atostogų dar neišvykę gyventojai kantriai priims tai, kad centre ir „Litexpo“ apylinkėse susisiekimas kelias dienas bus apribotas.
Redaktoriaus virtuvė: Mykolas Majauskas
Redaktoriaus virtuvė: Mykolas Majauskas
© DELFI / Karolina Gudžiūnienė

Vasara bus šventiška, bet trumpa. O jai besibaigiant daugelis vilniečių ir vėl ims gyventi varginami kasdienio prakeiksmo – kamščių. Kai kurie jau nuleidę rankas ir susitaikę: „Gyveni sostinėje, kentėk kamščius.“ Ar tikrai?! Siūlau nustoti vertinti piko valandų kamšatis sostinėje lyg kokį neišvengiamą blogį! Siūlau ryžtingais ir drąsiais, bet apgalvotais sprendimais sumažinti šią bendrą bėdą, nuodijančią mūsų gyvenimus.

Dabartinės valdžios vykdoma neatsakinga Vilniaus gatvių rekonstrukcija neužtikrina mieste patogaus susisiekimo. Išrinktas meru sustabdysiu važiuojamosios dalies siaurinimą, o finansavimą nukreipsiu į gatves, kurioms verkiant reikia remonto. Reikia plėsti gatvių jungtis, praplatinti sankryžas ir sugrąžinti žaliąsias rodykles.

Kartu su komanda miesto prioritetu nedelsiant paskelbsime kokybišką viešąjį transportą, greitieji maršrutai bus dažnesni ir ves ten, kur reikia gyventojams. Patogi ir greita kelionė moderniu viešuoju transportu bus patraukli alternatyva vilniečiams, tai palaipsniui mažins kamščius ir taršą, parkavimo vietų trūkumą.

Įsiklausydami į bendruomenių poreikius, sutvarkysime esamas ir įrengsime papildomų parkavimo vietų kartu su elektromobilių krovimo stotelėmis daugiabučių rajonuose, kad automobiliai neužimtų šaligatvių ir vairuotojai rastų parkavimo vietą vakarais. Tuo pat metu tvarkysime gyvenamąją aplinką, želdynus, įrengsime naujas vaikų žaidimo ir lauko sporto aikšteles.

Vilnius – puikus miestas važiuoti dviračiu, bet dalis dviračių takų vis dar nesusijungia, pavyzdžiui Naujamiestyje, Vilkpėdėje ar Žirmūnuose. Norint tęsti kelionę neretai tenka rinktis – išvažiuoti į gatvę ar minti šaligatviu. Tai didina riziką visiems eismo dalyviams. Todėl sparčiai plėsime dviračių takų tinklą, ypatingą dėmesį skirsime jungtims, kad kelionės taptų saugios ir patogios.

Paskelbsime taiką elektriniams paspirtukams. Paspirtukai – puiki sezoninė susisiekimo priemonė mieste, mažinanti kamščius ir didinanti mobilumą. Tačiau reikia daugiau tvarkos, todėl numatysime aiškias taisykles, kurios užtikrintų visų eismo dalyvių saugumą.

Be viso to kruopščiai planuosime ir kursime sąlygas, kad kokybiškos paslaugos būtų arčiau namų. Šeimos gydytojo kabinetas, kokybiškas darželis ir mokykla bus lengviau pasiekiami, šeimos nariams nereikės valandų valandas leisti kamščiuose norint gauti viešąsias paslaugas. Mūsų miestas taps erdvesnis, švaresnis, patogesnis, o mes daugiau laiko galėsime skirti vieni kitiems.

Išmintingai ir drąsiai valdomas Vilnius visame pasaulyje garsės ne tik kaip istorinio NATO viršūnių susitikimo vietovardis, bet ir kaip moderni, naujoves ir paveldą harmoningai suderinanti svajonių išsipildymo sostinė.

Laimėti galime visi!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
2.5000

Top naujienos

Eglė Gatelytė

Šveicarija kraipyti galvas verčia visą Europą: keliamas klausimas ir dėl Lietuvos (2)

Europiečiai stebėdamiesi kraipė galvas po to, kai Šveicarija neleido tokioms šalims kaip...

Elektros vartotojams atsiveria kainų „langas“: gali būti, kad laiko lieka nedaug (9)

Elektros rinkoje kainoms kritus į seniai matytą lygį tiekėjai mažina kainas vartotojams, kartu...

Pabėgęs kalinys – ypač pavojingas: nužudė tris žmones (2)

Šeštadienio vakarą iš ligoninės pabėgęs kalinys Jevgenijus Vorobjovas (Jevgenij Vorobjov)...

Kraujo tyrimai gali parodyti netgi vėžį: gydytojos išvardijo, kurie rodikliai svarbiausi

Kraujo tyrimai gali būti neįtikėtinai informatyvūs. Jie gali parodyti, ko trūksta ar per daug...

Kinijos dilema: ar pelningas JAV ir Vakarų rinkas iškeis į karinę paramą Rusijai? (3)

Į Maskvą atvykęs ir su Vladimiru Putinu susitikęs Kinijos lyderis Xi Jinpingas , nors iš...

Lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas – apie masinės gamybos planus ir konkurenciją su kinais, kurie sugeba pasiimti ES paramą (3)

Kojas gimtojoje Klaipėdoje apšilęs lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas „ Dancer “...

Policijai įkliuvęs treneris pasiūlė kyšį: ateik į Kauno „Žalgirio“ rungtynes (7)

Daugybę prizinių vietų Lietuvos ir Europos čempionatuose užėmęs šiuo metu lengvosios atletikos...

Gausios teisėsaugos pajėgos ieško pabėgusio kalinio papildyta (4)

Lietuvos kalėjimų tarnyba praneša, kad apie 21.05 val. Marijampolės kalėjimo nuteistasis Jevgenij...

DELFI

Analitikas Švecas: formuojasi nauja „blogio ašis“ Iranas meistriškai pasinaudojo silpstančia Rusija (19)

Kuria linkme pakryps įvykiai Ukrainos fronte, kiek dar truks Rusijos pradėtas karas priklausys ir...

Trūksta virėjų ir padavėjų: visi nori būti šefais, bet ne plauti indus ar skusti bulves (3)

Restoranui sprendimas buvo rizikingas, nes maisto gamyboje negali būti klaidų, o vaikams – tai...