aA
Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus namą tikėtina už gautus užsakymus viešuose konkursuose rekonstravęs „Sodžiaus būstas“ savininkas A. Ribnikovas stebisi, kad jo dukters krikštatėvis tai neigia. Santykiai vyrų gilūs ir šeimyniški. Tiek ūkyje, tiek prieš dievą. Todėl nėra pagrindo A. Ribnikovu netikėti. Jarekas užsakymą valdišką parūpina, A. Ribnikovas atsidėkodamas dešimt procentų nuo užsakymo vertės atneša. Ne pinigais, bet plytomis, naujais langais ar stogo danga.
Mindaugas Tarnauskas
Mindaugas Tarnauskas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Toks kreivas verslo modelis prieš dešimt penkiolika metų Lietuvoje veikė kaip bitė. Krikštatėvis Jarekas tai žino. Tik negali tai pripažinti. Statusas ir pareigos neleidžia. Lietuva užgniaužusi kvapą stebi krikšto saitais supančiotą dviejų vyrų dvikovą. Na, belieka tikėtis, kad pastaruoju metu daug darbo turinčios tarnybos skubiai išsiaiškins kas prie ko.

Krikštatėvis Jarekas dvidešimto amžiaus pabaigoje Vilnijoje užgimusias „poniatkes“ atsinešė iki šių dienų. Ir Karbauskio dėka į rimtos ministerijos kėdę atsisėdo.

Nomenklatūriniai ministro įpročiai ėmė lysti nuo pirmų darbo dienų. Vizitas į Jungtinius Arabų Emyratus. Paskaita visiems pasaulio kelininkams. Tiesa, pranešimo ministras taip ir neskaitė, užtat pavakarieniavo sočiai už valstybinių įmonių pinigus. Paskui dar Minske papietavo irgi už svetimus.

Apsukriai Seimo viešbutį susikombinavo, nors prie Vilniaus gyvena. Paskui dar žuvį daužė Trakų ežeriokuose. Žodžiu, reikalų iki kaklo, aplinkos ministras su savo lankais vaikų darželis prieš krikštatėvį Jareką. Jeigu laukiniais devyniasdešimtaisiais J. Narkevičius už savo herojiškus nuotykius būtų kietu biču laikomas, tai šių dienų šviesoje atrodo kaip klasikinis idiotas.

Apie ministro žygius informacijos nors vežimu vežk, o apie jo valdomą susisiekimo sektorių kapų tyla. Ai, tiesa, paštą gelbėjo. Neleido Kauno ir Klaipėdos paveldo privatizuoti. Bet kaip juos išlaikyti taip ir nesugalvojo. Dar Premjerui keliuką į namus baigė įrengti. Ministras žino, savo viršininką reikia gerbti, toliau važiuosi. Taip ir važiuoja.

Karbauskiui irgi atsidėkoja vieną kitą žvyrkelį nutiesdamas, Roko Masiulio palikimą palaipsniui valydamas. Dar ministras karantino laikotarpiu herojiškai repatriacinius skrydžius organizavo. Asmeniškai rūpinosi. Vėliau paaiškėjo, kad už brangiai. Aišku, vėl ne iš savos kišenės.

Skverneliui ir Karbauskiui labai reikia kelių Seimo lenkų balsų, kad iki rinkimų valdžioje ištrauktų. Todėl ir saugo krikštatėvį Jareką. Mūru stoja. Ir visiškai nesvarbu, kad susisiekimo sektoriuje nieko pozityvaus nevyksta. Ir visiškai nesvarbu, kad už analogiškus skandalus bet kurios kitos ES valstybės ministras jau mažiausiai tris kartus būtų atsistatydinęs. Ir jau visiškai nesvarbu, kad ministro J. Narkevičiaus asmenyje yra diskredituojama visa Lietuvos politika. Bet kokia kaina valdžioje, kad ir su krikštatėviu Jareku.

O kur tada LR Prezidentas, jo ryžtinga pozicija? Juk būtent jo parašas ant ministro pažymėjimo puikuojasi. Prezidentas morališkai atsiribojo. Dar pasakė, kad prezidentūros durys šiam ministrui užvertos. Ir tiek. Dar vienas puikaus ir darnaus bendradarbiavimo tarp Prezidento ir Vyriausybės pavyzdys. O ko jam eiti į tą prezidentūrą? Jam visada atviros Tomaševskio, Karbauskio durys. Ir to visiškai užtenka, kad toliau siautėtum.

Tada imi žmogus galvoti, kad mūsų valstybėje ir taip tų valdiškų durų per daug. Mažesnis ministerijų skaičius pasitarnautų ne tik biurokratijos apribojimui, bet ir būtų efektyvi priemonė mažinant valstybės valdymo išlaidas ekonominės krizės fone. Privalu jų skaičių mažinti. Naujai valdžiai po rinkimų pats laikas imtis rimtų darbų ir sumažinti ministerijų skaičių.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau pusę metų ir taip be ministro, Susisiekimo ministerija geriau ir būtų be ministro, o dar tyliai dirbanti Energetikos ministerija. Visas tris apjungus liktų viena. Estai jau seniai taip padarė. Ir valdiškų durų sumažėtų, ir krikštatėvio Jareko nebereiktų gėdytis. Ir žmonėms būtų paprasčiau gyventi...

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(87 žmonės įvertino)
4.4598

Top naujienos

Lietuvoje patvirtinti 9 nauji koronaviruso atvejai (79)

Sekmadienį prieš pietus Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie naujus koronaviruso atvejus...

Į gyventojų telefonus atėjo skubus įspėjimas: artinasi pavojingas škvalas (27)

Lietuvos gyventojai į mobiliuosius telefonus gavo įspėjimus apie artėjantį škvalą.

Tragedija, kuri gali paliesti kiekvieną: specialistai pripažįsta, kad net nežino, kiek tiksliai dingsta vaikų (65)

Gegužės 25 d. – tarptautinė dingusių vaikų diena ir kaip pastebi specialistai, labai dažnai...

Verslininko sunkumai dėl valstybės žadėtos paramos: pinigus gaus, bet į neegizstuojančią sąskaitą (19)

Smulkios įmonės vadovas atsidūrė painiavoje – norėdamas gauti valstybės paramą, Valstybinė...

Merginų pilnas automobilis trenkėsi į namo sieną: dvi reanimacijoje, vienos būklė lengvesnė (90)

Birželio 6-osios vakarą, 21.34 val., Biržų r., Medeikių kaime, mergina (gim. 2002 m.) vairavo...

Estijoje per apšaudymą prie degalinės žuvo du žmonės, dar trys buvo sužeisti papildyta 10.17 (52)

Estijos pietvakarinėje Pernumos apskrityje šeštadienio vakarą vienam vyrui ėmus šaudyti į...

Treniruotėse nepasirodęs Balotelli prarado darbą

„Brescia“ ekipos vadovų kantrybė trūko. Italijos futbolo čempionato „Serie A“ atnaujinimui...

Klimatologo prognozė, kokie bus vasaros orai: laukiantys karščių turėtų nusivilti (59)

Gegužę Pasaulio meteorologijos organizacijai ateinančiais mėnesiais Europoje ir likusiame...

Tokios krizės automobilių prekeiviai dar nematė: pirkėjų nė kvapo (481)

Dėl koronaviruso paskelbtas karantinas paralyžiavo visą Lietuvos verslą, bet automobilių prekyba...

Po Estijos nusikalstamo pasaulio „krikštatėvio“ nužudymo – chaosas: nieko panašaus dar nebuvo (328)

Kodėl po Estijos nusikalstamo pasaulio „krikštatėviu“ vadinamo Nikolajaus Tarankovo mirties...

|Maža didelių žinių kaina