aA
Seimo narys Naglis Puteikis nuolat viešai giriasi esąs visai prasiskolinęs ir ragina rinkėjus balsuoti už Antaną Guogą (Tony G) ir N. Puteikį! Abu su buvusiu liberalų lyderiu žada kovoti Europos Parlamente su socialine atskirtimi Lietuvoje. Bėda, kad Europos Parlamentas tuo neužsiima.
Mindaugas Puidokas
© DELFI / Andrius Ufartas

Ką N. Puteikis atsakytų tradicines vertybes Centro partijoje visada puoselėjusiam gerbiamam signatarui ir filosofui Romualdui Ozolui? Tą patį, ką ir man: „A. Guoga milijonierius. Politika – tik biznis. Nieko asmeniško, Mindaugai. Tu juk neturtingas ir pasiūlyti ko neturi.“

Dėl to „show must go on“ pagal geriausias A. Guogos „poker face“ tradicijas. N. Puteikis paskelbia, kad trauksis iš rinkimų, nors pasitraukti neįmanoma nei teisiškai, nei iš jau vykstančių rinkimų biuletenio. Rinkimai vyksta jau nuo pirmadienio. Per debatus jis remia S. Skvernelį, atakuoja jo oponentus, bet dar profilaktiškai paskelbia konkursą. Gal dar kam reikia paramos? O gal kas pasiūlys geriau?!

Lietuvos istorijoje dar nėra buvę, kad taip būtų elgiamasi per prezidento rinkimus. Keisčiausia, kad šie politiniai žaidimai, rinkimų demokratinio proceso iškraipymai, kai pinigai tampa svarbesni už vertybes, yra priimtini premjerui ir kandidatui į prezidentus S. Skverneliui. Jis su džiaugsmu pritaria tokiai N. Puteikio „paramai“.

A. Guoga kelis metus pagal savo geriausias tradicijas klimpsta prieštaringuose pasisakymuose. Sako Lietuvai, kad atsisako Australijos pilietybės, kad traukiasi iš politikos ir dalina daug kitų trumpalaikių pažadų. Viską apibendrina sprendimas vietoje balsavimo prezidento rinkimuose dalyvauti pokerio turnyre Juodkalnijoje (nuo gegužės 5 iki 17 d.).

Tiesa tokia, kad šiandien A. Guogos nėra ir N. Puteikio partijos rinkimų į Europos Parlamentą sąraše. Jame šiandien yra tik Tony G.

Esu įsitikinęs, kad būtų labai gerai skaidrumui ir demokratijai, jeigu generalinis prokuroras pasidomėtų, kodėl FNTT triukšmingai žadėjusi tirti aferas su kriptovaliutomis (FNTT direktoriaus pavaduotojo paskelbtame sąraše buvo pažadai ir dėl A. Guogos globotų kriptovaliutų keityklos „SpectroCoin“ ir kriptovaliutų banko „Bankera“ įtartinos veiklos) staiga prarado norą tai daryti?

Būtų tikslinga ištirti ir kokį vaidmenį šiame pareigūnų nuotaikų pasikeitime vaidino A. Guogos skolininkas Andrius Nevera? Jis yra buvęs generalinio prokuroro pavaduotojas, kuravęs FNTT.

Tyrimas turi atsakyti į svarbius klausimus: kiek kartų jis lankėsi FNTT, su kuo iš jų formaliai ir neformaliai susitikinėjo? Kas sieja šį „banką“ su A. Guoga, kiek jis į jį investavo ir kiek gavo grąžos? Kokiuose postuose teisėsaugoje sėdi A. Neveros kurso draugai?

Šių klausimų aš, kaip Seimo narys, tikrai nepamiršiu. Jie yra svarbūs siekiant skaidrumo politikoje ir kovojant su politine korupcija. Apmaudu, kad FNTT užmiršo šią temą. Darysiu viską, kad visuomenei į šiuos klausimus būtų atsakyta.

Bet, Nagli, būdamas „principingas“ kovotojas prieš korupciją, gal ir tu kreipsiesi į STT ir FNTT, kad būtų pradėtas tyrimas dėl šių, tikėtina, stambių aferų?

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
5.0000

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente nuolat atnaujinama (111)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Lietuvio gyvenimas – deimantais klotas: jaunas vyras sukasi klestinčiuose versluose per du žemynus (51)

Jaunas Lietuvos žydas Patrikas Ribas šiandien gali džiaugtis itin sėkmingu šeimos verslu. Nuo...

Nesuvokiamos skerdynės: dėl 10 km plyno lauko galvas padėjo per milijoną karių (92)

Somos mūšis , buvo vienas didžiausių Pirmojo pasaulinio karo mūšių. Jis vyko nuo 1916-ųjų...

Princesės Dianos žūties liudininkais tapusi amerikiečių pora bijo dėl savo gyvybių: parodymai atskleidė netikėtas detales (87)

Kaip sako 1997 metų rugpjūčio 31 dieną princesės Dianos žūties Paryžiuje liudininkais...

Paaugliai žaislus keičia į ginklus: buriasi į grupes, smurtauja, vagia ir nieko nebijo (165)

Vagia automobilius, peilius naudoja kaip grasinamuosius įrankius, apiplėšinėja, spardo, muša ir...

Labiausiai neraminantys dalykai dėl „Titaniko“ tragedijos nėra tie, kuriuos parodė legendiniame filme

Visi neabejotinai žino „Titaniko“ nuskendimo istoriją, net jei jūsų galvoje ši tragedija...

Patikrinę iš JAV į Lietuvą atvežtą „Volvo“ visureigį konstatavo: gerai, kad ne dyzelinis (138)

Vieša paslaptis, sako autoservisų specialistai, kad dažniausiai benzininiai automobiliai genda...

Nemaloni tiesa: šie baisuokliai gyvena ant jūsų veido ir kasnakt rengia puotas (44)

Nepulkite į paniką, bet ant jūsų veido veikiausiai yra kelios dešimtys voragyvių, gyvenančių...

Į kovą dėl Davieso parašo jungiasi „Barcelona“: pasiūlymas gerokai pelningesnis nei kitų (12)

Kauno „Žalgirio“ lyderis Brandonas Daviesas – dar vieno Eurolygos grando radare. Pasak...

Kodėl daliai žmonių sunkiau pajusti orgazmą ir ką jiems daryti (21)

Žmonės nepatiria orgazmo taip dažnai, kaip rodoma Holivudo filmuose ar kalbama prie savaitgalio...