Pabėgėlių klausimas pastaruoju metu yra pagrindinė ne tik mūsų šalies, bet visos Europos aktualija. Ja pasinaudoti, siekiant sulaukti dėmesio, jau ne kartą mėgino didžioji dalis politikų.
Mečislovas Zasčiurinskas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Dabar prie jų prisijungė ir socialdemokratė politologė Jolanta Bielskienė, pareiškusi, kad Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė populistiškai rengiasi rinkimams ir netgi „ragina nesilaikyti tarptautinių susitarimų“.

Taip, visų, tame tarpe ir pačios J. Bielskienės nuostabai, rinkimams jau pradėjo ruoštis ne tik Darbo partija, bet ir visos kitos partijos. Juk, koks atradimas, iki jų beliko metai! Ir įsivaizduokite, kas per akibrokštas, Darbo partija rengiasi rinkimams! Tik nelabai aišku, kuo tas ruošimasis rinkimams susijęs su iš tiesų jautriu ir mums visiems aktualiu pabėgėlių klausimu.

Jau kuris laikas daugiau negu juokingai atrodo tas socialdemokratų noras apsimesti pajėgiais priimti pabėgėlius, juos integruoti, apdalinti išmokomis ir paversti visaverčiais šalies gyventojais. Nejaugi pripažinti, kad negalime to padaryti, nes vos sugebame (ir ar iš tikrųjų sugebame?) pasirūpinti savo šalies piliečiais, reiškia nebūti sąmoningais ir atsakingais Europos Sąjungos nariais, kurie solidarizuojasi ir kartu sprendžia šią krizę? Ar tai, kad aiškiai ir atvirai visuomenei įvardijame valstybės bėdas ir trūkumus reiškia, kad esame kvailiai, nes juk turėtumėme visiems pūsti miglą ir aiškinti, kad nesunkiai padarysime tai, kas praktiškai neįmanoma?

Labai norėčiau, kad p. J. Bielskienė, o ir kiti socialdemokratai prisimintų ir atidžiai perskaitytų H. K. Anderseno pasaką „Nauji karaliaus drabužiai“. Joje, kol vaikas nepasakė to, ką mato, visi gėrėjosi nuostabiais karaliaus drabužiais, nors šis gatvėmis keliavo nuogut nuogutėlis...

Galime kiek norime apsimetinėti, kad viskas gerai, viskas gražu, mes mokame, žinome, galime, bet kai atsiranda kažkas, kas pasako tiesą, kad, deja, negalime, liekame paprasčiausių kvailių vietoje. Apmaudu, bet šįkart taip atsitiko pačiai politologei. Žinoma, užuot pilsčiusi iš tuščio į kiaurą J. Bielskienė gali solidarizuotis su Birute Vėsaite ir į savo namus priimti bent porą sirų bei taip realiais darbais, o ne šnekomis, prisidėti prie pabėgėlių priėmimo ir integravimo šalyje. Bet juk visi puikiai suprantame, kad taip tikrai nebus, o pašnekėti ir apjuodinti tuos, kurie vieninteliai pasiūlė realų veiksmų planą kaip tvarkytis su pabėgėlių krize, yra daug paprasčiau.

Ir visa tai neturi nieko bendro su tarptautinių sutarčių nesilaikymu, net jeigu jų laikymąsi p. J. Bielskienė mano esant prievarta ir jėga atgabentų pabėgėlių įkurdinimą šalies miestuose ir miesteliuose. Ne veltui, savo vaizdingame rašinėlyje J. Bielskienė mini ir neva Darbo partijos rinkiminius pažadus, kurie esą „be skrupulų“ būna užmiršti. Ne, P. J. Bielskiene – nei vienas iš jų ne tik nepamirštas, bet didžioji dalis jau įgyvendinta. Pakvieskite kada kavos puodeliui – pristatysiu ir papasakosiu.

Ir nesvarbu, kaip Vyriausybė, Prezidentė ar dar kas nors pavadina biudžetą ar socialinį modelį – karalius vis tiek nuogas, nes nei biudžetas yra socialiai orientuotas, nei socialinis modelis iki galo išdiskutuotas. Tad užuot svaidęsi kaltinimais dėl prasidėjusių rinkimų, populizmo ir dar šimtų viso svieto nelaimių, socialdemokratai pagaliau galėtų pradėti normalų dialogą su visuomene, su politiniais partneriais ir dėti pastangas, kad biudžetas taptų palankus žmonėms, auginantis jų pajamas, pensijas, atlyginimus, o socialinis modelis nebūtų Vyriausybės teikiamas Seimui net nesulaukus ir juo labiau neatsižvelgus į Trišalės tarybos pasiūlymus ir sprendimus.

Ir tuomet, galbūt, kai kitą kartą mes ar kas nors kitas, išdrįs įvardyti, kad karalius yra nuogas, nebereikės gerbiamai J. Bielskienei piktintis, jog kažkas pasakė tiesą – kad kol kas, deja, nesame pajėgūs integruoti tūkstančio sirų, ir „socialinio jautrumas“ čia nepadės.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pasinaudojo moters bejėgiškumu: atėmė viską, ką turėjo (25)

Panevėžio apylinkės teisme – beprecedentė byla. Prokurorai siekia panaikinti sandorius, kuriais...

Tragedija, kuri lig šiol stovi akyse: šį nusikaltėlį privalome įkalinti iki gyvos galvos (58)

Laikas negydo žaizdų – kiekvieną dieną prieš akis stovi tragiškai pasibaigusios nakties...

Kaip sovietų gamybos „Concorde“ konkurentas virto viena didžiausių civilinės aviacijos nesėkmių (315)

Kai sovietų gamybos „ Concorde “ konkurentas 1971 metais per Paryžiaus aviacijos šou pirmą...

Atrado žemėje užkastus kalinio raštelius: patiriame tai, ko žmogaus protas nėra pajėgus įsivaizduoti (5)

Naujai rekonstruotas dokumentas, kurį 1944 metais Aušvice parašė vienas Graikijos žydų kalinys,...

Situacija Ispanijoje kaista: didžiulė minia išėjo į gatves Katalonijos prezidentas pareiškė, kad Ispanijos planui nepritaria (2)

Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont 'as šeštadienio vakarą pareiškė, kad Katalonija...

Jubiliejiniame Dž. Butkutės koncerte Kaune – trikdžiai: teko stabdyti pasirodymą (110)

Likus mažiau nei pusvalandžiui iki Džordanos Butkutės koncerto pradžios Kaune, Nemuno saloje,...

Stilingi ir atsipalaidavę programuotojai darbe vaikšto mūvėdami kojines (52)

DELFI Stilius praėjusį penktadienį apsilankė Vilniuje esančiame Izraelio bendrovės biure „ Wix...

Vienas geriausių XIX amžiaus chirurgų – 300 proc. mirtingumas ir netyčia nupjautos sėklidės (12)

Prieš anestetik ų išradimą chirurgija buvo visai kitokia. Laikas buvo viskas ir kiekvienas...

Vietoj emigracijos pasirinko Lietuvos kurortinį miestelį: kai jūs dirbate – mes čia ilsimės (74)

Vos keliems vasaros mėnesiams padirbėti kurorte, o po to galbūt emigruoti svarstęs šiaulietis...

Ant bangos: R. Berankis Maskvoje patiesė 29-ą pasaulio raketę ir žengė į finalą (109)

Maskvoje puikų žaidimą demonstruojantis Ričardas Berankis ( ATP -169) pateikė pačią...