aA
Seimo Etikos ir procedūrų komisija balsų dauguma pateikė siūlymą pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Kęstučiui Pūkui. “Tai susidorojimas, provokacija, man trukdo kovoti su korupcija”,- sako pats K. Pūkas, laimei, nemojuodamas koviniu pistoletu.
Mindaugas Puidokas
© DELFI / Domantas Pipas

Atrodo, kad tai veiksmo filmo scenarijus? Deja, bet tai labai liūdna mūsų realybė apie kurią kalbėjome vakar, kalbame šiandien ir kalbėsime rytoj.

Pirmiausia kyla natūralus klausimas, kada gi atrasti laiko tai žūtbūtinei kovai su šalies negerovėmis, apie kurias ištisomis valandomis Pūko televizijoje buvo kalbama prieš rinkimus? Jei vidutiniškai pokalbis dėl padėjėjos darbo trunka 4 val., tuomet dar vienas pokalbis ir dienos nebėr. Kiek man yra žinoma, per visa laiką nuo darbo pradžios iš šio Seimo nario nebuvo gauta nei vieno konstruktyvaus siūlymo ar pataisos, kuri galėtų būti bent jau logiškai apsvarstoma.

Antra, iškilus viešumon galimo seksualinio priekabiavimo detalėms, parlamentaras ir toliau nevengė kandžiai bendrauti su kolegomis ar žurnalistais. K. Pūkas nesiėmė jokių veiksmų, kad jo nereiktų varyte išvaryti iš Seimo apkaltos būdu. Jis nesuprato kas vyksta ir pareiškė, kad “bobos manęs iš Seimo neišstums”. Nesuprato, kad Seime ir XXI a. Lietuvoje jau galioja visiškai kitokios elgesio taisyklės nei jo vadovaujamame UAB’e su “sultonų haremų laikų” elementais. Pagarba moteriai, etiškumas, diplomatija ir solidarumas yra mūsų vertybės. Seimas turi rodyti elgesio pavyzdį žmonėms. Dėl to nebus toleruojami jokie asmenys, kurie su moterimis ar kitais kolegomis elgiasi įžeidžiančiai ir visiškai netinkamai.

Šioje vietoje reikia garsiai pasakyti STOP. Visuose UAB’uose galioja tos pačios taisyklės, kaip ir Seime. Juk Lietuva ta pati, įstatymai tie patys. Atrodo neįtikėtina, bet apklausos rodo, kad panašius priekabiavimus, kaip ir K. Pūko darbuotojos, yra patyrusios 35 proc. šalies moterų, o skundų teisėsauga gavo… nulį. Kiek tokių pūkų žemina mūsų seseris, žmonas ar dukteris ir kiek bendradarbių “nemato” problemos?

K.Pūkas atpildo už darbuotojų žeminimą ir priekabiavimą sulaukė būdamas 65-erių ir tik patekęs į Seimą, nors apie jo ,,karalystėje“ egzistuojančias problemas kaunietės puse lūpų kalbėjo jau ne vienerius metus. Rašau “sulaukė”, nes priekabiautojo paviešinimas jau yra bausmė. Manau, kad panašiai besielgiančius jau pradėta vadinti pūkais ar pūkeliais, priklausomai nuo sugedimo laipsnio. Deja neįmanoma jų visų trumpam surinkti į Seimą, paviešinti veidus, pavardes ir išvaryti viešai sugėdinus.

Geriausia, ką galime padaryti K.Pūko atveju – tai kuo greičiau pašalinti jį iš Seimo ir tegul teisėsauga po apkaltos pratęsia šį procesą. Blogiausia – pamiršti K. Pūko nuotykius Seime kaip blogą sapną. Kodėl? Nes netinkamo elgesio su darbuotojais Lietuvoje apstu, ne vien seksualinio priekabiavimo, bet ir diskriminacijos, žeminimo, nepagarbos, neapskaičiuotų viršvalandžių ir kitokio išnaudojimo. Ir tai toleruojama.

Dėl to linkiu nevyriausybinėms organizacijoms, darbo inspekcijai, Lygių teisių galimybių kontrolieriui, teisėsaugai ir mums visiems neužmerkti akių pamačius panašius reiškinius savo pašonėje. Būkime jautrūs vieni kitiems. Saugokime vieni kitus ir mylėkime savo artimą. Ir jei kam nors kyla noras pasakyti, kad moterys pačios provokuoja, o darbdaviai gali sau leisti daugiau, nei parašyta Darbo kodekse, nes jie pinigus moka, įsivaizduokite savo dukterį, kalbinamą vieno iš panašių pūkų. Ar tuomet toleruotumėte priekabiavimą? O svarbiausia, vadovaukimės gyvenime paprasta ir kartu unikalia auksine gyvenimo taisykle: “elkimės su kitais taip, kaip norėtume, kad elgtųsi su mumis.”

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Praėjus 700 m. nuo Gedimino laiškų Skvernelis bando tą patį. Ar jam pavyks? (117)

Pastaruoju metu visuomenės dėmesio centre yra kainų klausimas. Vyriausybė rugsėjo 26 d....

Kaimyninės šalies privalumus atradęs lietuvis: ne latviai, o lenkai yra mums artimiausia tauta (198)

Žinau, kad apie Krokuvą visur yra rašyta, perrašyta, po to vėl rašyta, ir dar kartą perrašyta....

Vairuotojų laukia pirmosios šalnos: priminė, kurios vietos bus pavojingiausios (9)

Trečiadienio rytą Lietuvoje žadamos pirmosios šalnos, tad į kelią automobiliais išsiruošę...

Milijonieriaus sūnus įgyvendino žiaurų planą

Kanadietis, buvęs milijonierius ir dukart teistas žmogžudys dabar nuteistas už savo tėvo...

Kodėl legendinis Sergejus Bubka savo sunkiausią pergalę atšventė Vilniuje su krepšininkais? interviu (6)

Lietuvoje rugsėjo pradžioje viešėjęs ir kartu su buvusios SSRS krepšinio rinktinės nariais...

Netikėti paramos būstui rezultatai: išsikelti į regioną panoro šimtai miestiečių kreiptis dar nevėlu (56)

Regionų atgaivinimas ir emigracijos mažinimas – tokie yra pagrindiniai paramos jaunų šeimų...

7 miegamojo įpročiai, kurie gali sugadinti jūsų seksualinį gyvenimą

Idealiame pasaulyje jūsų miegamasis turėtų būti šventa vieta tik jums ir jūsų partneriui....

Lauko reklama sukėlė didžiulį pasipiktinimą: ar tai butai naktinėms plaštakėms? (67)

Nekilnojamojo turto vystytojai ieško pačių įvairiausių reklamos sprendimų, kad tik patrauktų...

Blogų finansinių sprendimų fenomenas: kaip jo išvengti? (1)

Pasaulio banko analizė rodo, kad pačius blogiausius finansinius sprendimus dažniausiai priima tie,...

Milijonierę senjorę vedęs rusų skandalistas atvėrė miegamojo duris: giriasi net labai pikantiškomis detalėmis (50)

37 m. šou verslo atstovas Gogenas Solncevas savo paskyros instagrame skaitytojams pasigyrė, kad...