aA
Birželio 1 dieną Vilniuje kuriame Laisvės partiją – asmens laisvę ir atsakomybę puoselėjančių bendraminčių organizaciją, kuri sieks įgyvendinti pozityvius pokyčius Lietuvai.
Laisvės partijos steigėjai
© Gyčio Vidžiūno nuotr.

Buriame Laisvės partiją tam, kad mes, Lietuva, drąsiai žengtume į ateitį, sėkmingai konkuruotume pasaulyje, visada gerbtume žmogaus teises ir ugdytume laisvą, atsakingą, kūrybingą ateities kartą.

Glaustą partijos programą visuomenei pristatysime birželio 1 dieną, o išsamias programas atskiroms sritims – po partijos įsteigimo. Vis dėlto mūsų pagrindiniai prioritetai aiškūs jau dabar. Dalinamės jais. Kviečiame diskutuoti ir prisijungti prie mūsų, jeigu:

1. Pritari, kad kokybiškas švietimas galėtų tapti paskata jaunoms šeimoms įsikurti ir auginti vaikus Lietuvoje. Švietimo kokybę ir prestižą galima pakelti skiriant dėmesį bendrųjų įgūdžių lavinimui, optimizuojant mokyklų tinklą ir švietimo biurokratiją, investuojant į mokytojų kompetencijų didinimą bei ugdymo programų atnaujinimą, pritaikant jas šių dienų poreikiams.

2. Pritari, kad Lietuvoje žmonėms būtų sudarytos palankesnės sąlygos užsidirbti. Valstybės institucijos verslą turi konsultuoti, o ne bausti, verslo aplinką reguliuojantys įstatymai turi veikti stabiliai, mažėtų biurokratinės kliūtys, o mokestinė aplinka motyvuotų dirbti bei kurti darbo vietą sau ir kitam.

3. Pritari, kad Lietuva turi kuo greičiau pasiruošti robotizacijai ir prasidėjusiai ketvirtajai pramonės revoliucijai bei padėti dirbantiesiems prisitaikyti prie besikeičiančių darbo rinkos poreikių.

4. Sieki pagarbos kiekvienam žmogui ir jo teisėms – taip pat ir LGBT+ – bei pasisakai už partnerystės bei santuokos galimybių įteisinimą visoms poroms.

5. Pritari, kad būtų skiriama daugiau dėmesio pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms, sprendžiami sisteminiai neįgaliųjų integracijos iššūkiai ir kryptingai dirbama su socialinėje rizikoje esančiomis šeimomis, jose augančiais vaikais.

6. Pasisakai už mokslu ir sėkminga užsienio šalių praktika grįstą psichoaktyvių medžiagų kontrolės politiką: kanapių legalizavimą medicinos ir rekreaciniais tikslais, baudžiamosios atsakomybės keitimą lengvai prieinamu priklausomybių gydymu.

7. Sutinki, kad iššūkiai viešajame sektoriuje turėtų būti sprendžiami jį iš esmės reformuojant, valdyme pritaikant naujausias technologijas (pavyzdžiui, kartą valstybei paprašius duomenų, antrą kartą jų teikti nebereikėtų) bei nuolat keliant darbuotojų kompetenciją.

8. Esi už tai, kad lengviau įsileistume talentus ir darbščius žmones iš kitų šalių, nes tuomet tapsime konkurencingesni ir stipresni.

9. Nori, kad būtų sustabdyta ir peržiūrėta pastaruosius keletą metų vykdyta neadekvačių draudimų politika. Pradedant nuo 2020 m. turinčio įsigalioti draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais sezoninėse lauko kavinėse.

10. Esi už tai, kad Lietuvos saugumas būtų stiprinamas ne tik užtikrinant adekvatų finansavimą, bet ir labiau įtraukiant piliečius į krašto gynybos sistemą, kaip tai padarė Suomija ir Šveicarija.

11. Tau rūpi aplinka ir mūsų vaikų ateitis, esi už atsakingą požiūrį į gamtos saugojimą, o priimami sprendimai būtų vertinami ir pagal jų poveikį aplinkai.

12. Esi įsitikinęs, kad liberalios demokratijos pamatai – žodžio laisvė, laisvi rinkimai, universalios žmogaus teisės, nepriklausomi teismai, privati nuosavybė ir rinkos ekonomika – turi būti saugomi ir neliečiami.

Kuriame atvirą ir optimistinę politinę jėgą, kuriai svarbi kiekvieno liberaliai mąstančio iniciatyva ir indėlis. Kviečiame eiti šiuo keliu drauge.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(34 žmonės įvertino)
2.3824

Top naujienos

Po įvykių Vokietijoje – nerimą keliančios užuominos: jau esama tokių, kurie rimtai svarsto palikti šalį (29)

Vokietijoje tebesitęsia po Halės išpuolio įsiplieskusios diskusijos apie šalyje stiprėjantį...

Jautri Lietuvos slaugytojų išpažintis: sveikatą alinantis darbas, fizinis bei psichologinis smurtas (2)

Kaip skelbia „Sodra“, Lietuvoje slaugytojais dirba 22,3 tūkst. žmonių. Tai – viena...

Orai: savaitę užbaigsime rekordine šiluma

Sekmadienį mūsų laukia dar viena labai šilta ir graži diena. Naktį vietomis tvyrojęs rūkas...

Naujų technologijų era: piršto atspaudu ar veidu atrakinami išmanieji telefonai – kiek tai saugu (62)

Šiandien jau nieko nestebina, kad pirštų atspaudu ar savo veidu galite atrakinti išmanųjį...

Sutampa net aplinkybės: Karbauskiui teko savo kailiu pabūti Pranckiečio vietoje (254)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis patekęs į...

Gaisras Alytuje: dūmai nusisuko nuo miesto Prognozuoja, kada gaisras bus užgesintas. Papildyta 21:03 (587)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Zelenskis negrąžins didžiausio šalies banko savininkui: gresia rimtas konfliktas su buvusiu partneriu (52)

Ukrainos prezidentas pareiškė, kad jo vyriausybė negrąžins didžiausio šalies banko...

Veryga kreipėsi į Alytaus gyventojus (132)

Alytuje jau ketvirtą parą nepavykstant užgesinti padangų perdirbimo gamykloje kilusio gaisro,...

Johnsonas įpareigotas atidėti „Brexit“: tikisi, kad ši idėja nesužavės ES (14)

Borisas Johnsonas teigė nesijaučiąs sužlugdytas, nors Jungtinės Karalystės (JK) parlamentas...

Prancūzijoje turėjo savo krautuvėlę, bet ramybės oazę atrado mažame Žemaitijos kaimelyje (26)

Trylika metų mažame miestelyje Prancūzijoje gyvenusi Lina Galminaitė Blanchot ten turėjo savo...