aA
Marijampolė gali pagrįstai didžiuotis pernai aukso medalius iškovojusiomis futbolo ir krepšinio komandomis, tačiau, atrodo, kad šiais metais, po kelių mėnesių, Lietuvos kultūros sostinė pasižymės ne tokiu garbingu pasiekimu – didžiausia centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje.
© Asmeninis archyvas

Iš tiesų, 2018 m. sausio 1 d. duomenimis, šilumos kaina Marijampolėje (74,1 Eur/MWh) buvo devinta pagal dydį šalyje, o vasario 1 d. duomenimis, ji padidėjo iki 76,6 Eur/MWh ir pirmą kartą pakilo net į šeštąją vietą 34,9 proc. viršydama vidutinę šilumos kainą respublikoje (56,8 Eur/MWh). Tad jei išliks panaši tendencija, po poros mėnesių tapsime didžiausių šilumos kainų Lietuvoje „čempionais“.

Vietos valdžia nesirūpina šilumos kainos mažinimu

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iniciatyva prieš metus buvo surinkti 645 parašai po peticija dėl šilumos kainų mažinimo, o savivaldybės taryba priėmė sprendimą papildyti savo 2015–2019 m. veiklos prioritetų sąrašą nauju prioritetu, įpareigojančiu savivaldybės vadovus siekti, kad centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Marijampolėje būtų sumažinta bent iki vidutinės centralizuotai tiekiamos šilumos kainos Lietuvoje lygio. Tačiau iki šiol valdantieji socialdemokratai nesiėmė jokių veiksmų šiam prioritetui įgyvendinti ir tik abejingai stebėjo, kaip UAB „Litesko“ apiplėšinėja gyventojus. Netgi priešingai, 2017 m. lapkričio mėn. valdančiosios daugumos balsais buvo priimtas savivaldybės tarybos sprendimas statyti naujus dujinius katilus – dėl to šildymo kaina vartotojams dar labiau išaugs.

Priminkime savivaldybės vadovams jų įsipareigojimus

TS-LKD Marijampolės skyrius šiais metais vėl inicijavo kreipimąsi dėl centralizuotai tiekiamos šilumos kainos mažinimo, kurį vasario 11 d. Užgavėnių šventės metu jau pasirašė beveik 200 žmonių. Juo savivaldybės vadovams primenami įsipareigojimai mažinti šilumos kainą Sūduvos sostinėje iki vidutinių šilumos kainų Lietuvoje, reikalaujama nenuolaidžiauti bendrovei „Litesko“ ir neatidėliotinai imtis konkrečių veiksmų įgyvendinant savivaldybės veiklos prioritetą dėl centralizuotai tiekiamos šilumos kainos mažinimo, kad marijampoliečių gaunamos sąskaitos už šilumą nebūtų didesnės negu vidutiniškai Lietuvoje. Visas kreipimosi tekstas šią savaitę buvo patalpintas internete http://peticijos.lt/visos/74641, kur jį galima pasirašyti elektroniniu būdu. Kviečiame marijampoliečius būti aktyvius ir paremti šią iniciatyvą.

Siūlome steigti šilumos kainų mažinimo fondą

TS-LKD frakcija Marijampolės savivaldybės taryboje, išnagrinėjusi 2018 metų savivaldybės biudžeto projektą, ragina imtis konkrečių veiksmų, kurie netolimoje perspektyvoje leis savivaldybei susigrąžinti bendrovei „Litesko“ išnuomotą šilumos ūkį ir sumažinti šilumos kainą marijampoliečiams. Esame įsitikinę, kad Marijampolės savivaldybė turėtų sekti kaimynų pavyzdžiu.

Štai nuo pernai metų gegužės mėnesio šilumos ūkį į savo rankas perėmusi Alytaus miesto savivaldybė šilumos kainą gyventojams atpigino maždaug 30 procentų. O šių metų gegužės 1 d. po kelių metų bylinėjimosi teismuose šilumos ūkį susigrąžins Kazlų Rūdos savivaldybė, sumokėjusi UAB „Litesko“ apie 200 tūkst. eurų kompensaciją. Šilumos kainos Kazlų Rūdos gyventojams dėl to neabejotinai mažės.

Todėl siūlome steigti Centralizuotai tiekiamos šilumos kainos Marijampolėje mažinimo fondą, kuriame būtų kaupiamos lėšos teisinėms paslaugoms civiline tvarka bylinėjantis teismuose dėl šilumos ūkio nuomos sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo. Taip pat fonde būtų kaupiami pinigai atsiskaitymui (kompensacijai) UAB „Litesko“ už investicijų į šilumos ūkį likutį bei lėšos galimoms išmokoms mažesnes negu vidutines pajamas turintiems žmonėms, negaunantiems kompensacijų už šildymą, kad jų mokama kaina už centralizuotą šildymą būtų teisinga ir neviršytų vidutinės šilumos kainos Lietuvoje. Šiemet savivaldybės biudžete siūlome skirti šiam fondui pradinę 100 tūkst. eurų sumą, o nuo 2019 metų – ne mažiau kaip po 200 tūkst. eurų kasmet.

Belieka tikėtis, kad artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje bus pritarta tokiam pasiūlymui ir gyventojams neteks daugiau stebėti nepateisinamo valdančiųjų neveiklumo centralizuotai tiekiamos šilumos kainai Marijampolėje kylant į rekordines aukštumas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gaisro metu Alytuje kritęs zuikis atiduotas tyrimams: pirmos žinios iš veterinarų baugina meras: jei tai bus patvirtina, liūdna ne tas žodis (331)

Spalio 18 dieną, t.y. trečiąją milžiniško padangų perdirbimo gamyklos gaisro dieną, Alytaus...

Navickienė: šis balsavimas parodė, kad vienam agrooligarchui ir jo kombainui pasibaigė dyzelis (311)

Seime renkami parašai siekiant inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus pavasarį. Prie iniciatorių...

JK parlamentarai atmetė Johnsono siūlytą „Brexit“ vykdymo planą (58)

Borisas Johnsonas antradienį pagaliau turėjo progą parlamentui pateikti savo „Brexit“...

Maslobojevas pirmoje pasaulio kikbokso čempionato kovoje pasiuntė varžovą į nokautą (58)

Įspūdinga pergale WAKO pasaulio kikbokso čempionatą Sarajeve, Bosnijoje ir Hercegovinoje, pradėjo...

Šiluma pradeda „galvoti“ apie pasitraukimą iš Lietuvos (9)

Šiąnakt per Lietuvą nusidrieks debesų juosta, bet žymesnio lietaus nesulauksime. Rimstant...

Turintiems didelį darbo stažą – gera žinia iš Seimo (49)

Seimas spręs, ar ne mažesnį kaip 40 metų darbo stažą turintys šalies gyventojau galėtų...

BMW skrydis Vilniuje: rėžėsi į stulpą, jį nulaužė ir apsivertė papildyta (45)

Vėlų antradienio vakarą Vilniuje įvyko avarija. Pirminiais duomenimis, susidūrė du...

Daug ir naudingai žaidęs Kalnietis su „Lokomotiv“ pralaimėjo Belgrade

Belgrado „Partizan“ (4-0) ir toliau žygiuoja Europos taurės varžybose be pralaimėjimų....

Mokslų daktarė įvardijo maisto produktus, kurie stiprina imuninę sistemą, saugo nuo vėžio ir didina vyrų vaisingumą (80)

Pastaruoju metu selenas sulaukia vis daugiau dėmesio. Ir nieko keisto, nes jis yra vienas iš...