Marijampolė gali pagrįstai didžiuotis pernai aukso medalius iškovojusiomis futbolo ir krepšinio komandomis, tačiau, atrodo, kad šiais metais, po kelių mėnesių, Lietuvos kultūros sostinė pasižymės ne tokiu garbingu pasiekimu – didžiausia centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje.
© Asmeninis archyvas

Iš tiesų, 2018 m. sausio 1 d. duomenimis, šilumos kaina Marijampolėje (74,1 Eur/MWh) buvo devinta pagal dydį šalyje, o vasario 1 d. duomenimis, ji padidėjo iki 76,6 Eur/MWh ir pirmą kartą pakilo net į šeštąją vietą 34,9 proc. viršydama vidutinę šilumos kainą respublikoje (56,8 Eur/MWh). Tad jei išliks panaši tendencija, po poros mėnesių tapsime didžiausių šilumos kainų Lietuvoje „čempionais“.

Vietos valdžia nesirūpina šilumos kainos mažinimu

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iniciatyva prieš metus buvo surinkti 645 parašai po peticija dėl šilumos kainų mažinimo, o savivaldybės taryba priėmė sprendimą papildyti savo 2015–2019 m. veiklos prioritetų sąrašą nauju prioritetu, įpareigojančiu savivaldybės vadovus siekti, kad centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Marijampolėje būtų sumažinta bent iki vidutinės centralizuotai tiekiamos šilumos kainos Lietuvoje lygio. Tačiau iki šiol valdantieji socialdemokratai nesiėmė jokių veiksmų šiam prioritetui įgyvendinti ir tik abejingai stebėjo, kaip UAB „Litesko“ apiplėšinėja gyventojus. Netgi priešingai, 2017 m. lapkričio mėn. valdančiosios daugumos balsais buvo priimtas savivaldybės tarybos sprendimas statyti naujus dujinius katilus – dėl to šildymo kaina vartotojams dar labiau išaugs.

Priminkime savivaldybės vadovams jų įsipareigojimus

TS-LKD Marijampolės skyrius šiais metais vėl inicijavo kreipimąsi dėl centralizuotai tiekiamos šilumos kainos mažinimo, kurį vasario 11 d. Užgavėnių šventės metu jau pasirašė beveik 200 žmonių. Juo savivaldybės vadovams primenami įsipareigojimai mažinti šilumos kainą Sūduvos sostinėje iki vidutinių šilumos kainų Lietuvoje, reikalaujama nenuolaidžiauti bendrovei „Litesko“ ir neatidėliotinai imtis konkrečių veiksmų įgyvendinant savivaldybės veiklos prioritetą dėl centralizuotai tiekiamos šilumos kainos mažinimo, kad marijampoliečių gaunamos sąskaitos už šilumą nebūtų didesnės negu vidutiniškai Lietuvoje. Visas kreipimosi tekstas šią savaitę buvo patalpintas internete http://peticijos.lt/visos/74641, kur jį galima pasirašyti elektroniniu būdu. Kviečiame marijampoliečius būti aktyvius ir paremti šią iniciatyvą.

Siūlome steigti šilumos kainų mažinimo fondą

TS-LKD frakcija Marijampolės savivaldybės taryboje, išnagrinėjusi 2018 metų savivaldybės biudžeto projektą, ragina imtis konkrečių veiksmų, kurie netolimoje perspektyvoje leis savivaldybei susigrąžinti bendrovei „Litesko“ išnuomotą šilumos ūkį ir sumažinti šilumos kainą marijampoliečiams. Esame įsitikinę, kad Marijampolės savivaldybė turėtų sekti kaimynų pavyzdžiu.

Štai nuo pernai metų gegužės mėnesio šilumos ūkį į savo rankas perėmusi Alytaus miesto savivaldybė šilumos kainą gyventojams atpigino maždaug 30 procentų. O šių metų gegužės 1 d. po kelių metų bylinėjimosi teismuose šilumos ūkį susigrąžins Kazlų Rūdos savivaldybė, sumokėjusi UAB „Litesko“ apie 200 tūkst. eurų kompensaciją. Šilumos kainos Kazlų Rūdos gyventojams dėl to neabejotinai mažės.

Todėl siūlome steigti Centralizuotai tiekiamos šilumos kainos Marijampolėje mažinimo fondą, kuriame būtų kaupiamos lėšos teisinėms paslaugoms civiline tvarka bylinėjantis teismuose dėl šilumos ūkio nuomos sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo. Taip pat fonde būtų kaupiami pinigai atsiskaitymui (kompensacijai) UAB „Litesko“ už investicijų į šilumos ūkį likutį bei lėšos galimoms išmokoms mažesnes negu vidutines pajamas turintiems žmonėms, negaunantiems kompensacijų už šildymą, kad jų mokama kaina už centralizuotą šildymą būtų teisinga ir neviršytų vidutinės šilumos kainos Lietuvoje. Šiemet savivaldybės biudžete siūlome skirti šiam fondui pradinę 100 tūkst. eurų sumą, o nuo 2019 metų – ne mažiau kaip po 200 tūkst. eurų kasmet.

Belieka tikėtis, kad artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje bus pritarta tokiam pasiūlymui ir gyventojams neteks daugiau stebėti nepateisinamo valdančiųjų neveiklumo centralizuotai tiekiamos šilumos kainai Marijampolėje kylant į rekordines aukštumas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karbauskio išviešintas Urbšys: Tomas Dapkus tiesiog mane informuodavo, jei kas blogai (141)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) lyderis Ramūnas Karbauskis teigė...

Palangoje – netikėtas Maskvos CSKA krepšininkų vizitas (58)

Savaitgalį Eurolygos rungtynėse Belgrade dėl trečios vietos Kauno „Žalgiriui“ nusileidusi...

Apsilankė Talino restoranuose: per vieną vakarą galima pravalgyti visą lietuvišką atlyginimą (79)

Talinas su savo restoranais ir kavinėmis neabejotinai pirmauja Baltijos šalyse. Šiame mieste...

30-mečio sūnaus įžūlumui nebuvo ribų: tėvai grasino ir siūlė pinigų, bet viską išsprendė tik teismas (7)

Po visiškai neilgai trukusio teisinio ginčo Niujorko valstijos teisėjas paskelbė nuosprendį,...

Dalia Grybauskaitė – apie „paskolas dėžutėse“, VSD pažymas ir „Agroverslo“ susiliejimą su politika išskirtinis interviu (833)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad teisėsauga turi labai atsargiai galvoti, kokius slaptus...

Palygino kainas Lietuvoje ir Portugalijoje: lietuviai neturėtų skųstis (185)

Tūkstančiu eurų per mėnesį papilnėjanti piniginė – įprastas ir orus portugališkas...

Saugotis būtina, bet tada negausite gyvybiškai svarbaus vitamino: kaip elgtis? (2)

Šį pavasarį orai mus kaip niekad lepina kaitria saule, o tvyrantis karštis labiau primena...

Kraupūs gydytojo eksperimentai su savimi: viskas dėl ligonių (1)

1793 metai Filadelfijos apylinkėse JAV buvo labai sunkūs. Visą vasarą žmonės krito tarsi lapai...

„Žalgirį“ premijomis motyvavęs Motiejūnas paslapčia pildo galimų naujokų sąrašą (32)

Neįtikėtinai sėkmingas „Žalgirio“ sezonas suteiks klubui tvirtą finansinį pagrindą, kuris...

Khloe Kardashian prasitarė, jog svajoja apie santuoką su ją išdavusiu Tristanu Thompsonu (3)

Iki realybės šou žv aigždė Khloe Kardashian pagimdė dukrelę True jos mylimasis Tristanas jai...