aA
Marijampolė gali pagrįstai didžiuotis pernai aukso medalius iškovojusiomis futbolo ir krepšinio komandomis, tačiau, atrodo, kad šiais metais, po kelių mėnesių, Lietuvos kultūros sostinė pasižymės ne tokiu garbingu pasiekimu – didžiausia centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje.
© Asmeninis archyvas

Iš tiesų, 2018 m. sausio 1 d. duomenimis, šilumos kaina Marijampolėje (74,1 Eur/MWh) buvo devinta pagal dydį šalyje, o vasario 1 d. duomenimis, ji padidėjo iki 76,6 Eur/MWh ir pirmą kartą pakilo net į šeštąją vietą 34,9 proc. viršydama vidutinę šilumos kainą respublikoje (56,8 Eur/MWh). Tad jei išliks panaši tendencija, po poros mėnesių tapsime didžiausių šilumos kainų Lietuvoje „čempionais“.

Vietos valdžia nesirūpina šilumos kainos mažinimu

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iniciatyva prieš metus buvo surinkti 645 parašai po peticija dėl šilumos kainų mažinimo, o savivaldybės taryba priėmė sprendimą papildyti savo 2015–2019 m. veiklos prioritetų sąrašą nauju prioritetu, įpareigojančiu savivaldybės vadovus siekti, kad centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Marijampolėje būtų sumažinta bent iki vidutinės centralizuotai tiekiamos šilumos kainos Lietuvoje lygio. Tačiau iki šiol valdantieji socialdemokratai nesiėmė jokių veiksmų šiam prioritetui įgyvendinti ir tik abejingai stebėjo, kaip UAB „Litesko“ apiplėšinėja gyventojus. Netgi priešingai, 2017 m. lapkričio mėn. valdančiosios daugumos balsais buvo priimtas savivaldybės tarybos sprendimas statyti naujus dujinius katilus – dėl to šildymo kaina vartotojams dar labiau išaugs.

Priminkime savivaldybės vadovams jų įsipareigojimus

TS-LKD Marijampolės skyrius šiais metais vėl inicijavo kreipimąsi dėl centralizuotai tiekiamos šilumos kainos mažinimo, kurį vasario 11 d. Užgavėnių šventės metu jau pasirašė beveik 200 žmonių. Juo savivaldybės vadovams primenami įsipareigojimai mažinti šilumos kainą Sūduvos sostinėje iki vidutinių šilumos kainų Lietuvoje, reikalaujama nenuolaidžiauti bendrovei „Litesko“ ir neatidėliotinai imtis konkrečių veiksmų įgyvendinant savivaldybės veiklos prioritetą dėl centralizuotai tiekiamos šilumos kainos mažinimo, kad marijampoliečių gaunamos sąskaitos už šilumą nebūtų didesnės negu vidutiniškai Lietuvoje. Visas kreipimosi tekstas šią savaitę buvo patalpintas internete http://peticijos.lt/visos/74641, kur jį galima pasirašyti elektroniniu būdu. Kviečiame marijampoliečius būti aktyvius ir paremti šią iniciatyvą.

Siūlome steigti šilumos kainų mažinimo fondą

TS-LKD frakcija Marijampolės savivaldybės taryboje, išnagrinėjusi 2018 metų savivaldybės biudžeto projektą, ragina imtis konkrečių veiksmų, kurie netolimoje perspektyvoje leis savivaldybei susigrąžinti bendrovei „Litesko“ išnuomotą šilumos ūkį ir sumažinti šilumos kainą marijampoliečiams. Esame įsitikinę, kad Marijampolės savivaldybė turėtų sekti kaimynų pavyzdžiu.

Štai nuo pernai metų gegužės mėnesio šilumos ūkį į savo rankas perėmusi Alytaus miesto savivaldybė šilumos kainą gyventojams atpigino maždaug 30 procentų. O šių metų gegužės 1 d. po kelių metų bylinėjimosi teismuose šilumos ūkį susigrąžins Kazlų Rūdos savivaldybė, sumokėjusi UAB „Litesko“ apie 200 tūkst. eurų kompensaciją. Šilumos kainos Kazlų Rūdos gyventojams dėl to neabejotinai mažės.

Todėl siūlome steigti Centralizuotai tiekiamos šilumos kainos Marijampolėje mažinimo fondą, kuriame būtų kaupiamos lėšos teisinėms paslaugoms civiline tvarka bylinėjantis teismuose dėl šilumos ūkio nuomos sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo. Taip pat fonde būtų kaupiami pinigai atsiskaitymui (kompensacijai) UAB „Litesko“ už investicijų į šilumos ūkį likutį bei lėšos galimoms išmokoms mažesnes negu vidutines pajamas turintiems žmonėms, negaunantiems kompensacijų už šildymą, kad jų mokama kaina už centralizuotą šildymą būtų teisinga ir neviršytų vidutinės šilumos kainos Lietuvoje. Šiemet savivaldybės biudžete siūlome skirti šiam fondui pradinę 100 tūkst. eurų sumą, o nuo 2019 metų – ne mažiau kaip po 200 tūkst. eurų kasmet.

Belieka tikėtis, kad artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje bus pritarta tokiam pasiūlymui ir gyventojams neteks daugiau stebėti nepateisinamo valdančiųjų neveiklumo centralizuotai tiekiamos šilumos kainai Marijampolėje kylant į rekordines aukštumas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujo verslo centro statybų užkulisiai primena mafijos klestėjimo laikus (12)

Naujo verslo centro Žvėryne statybose dirbę verslininkai jo rangovą „ Nobus LT “ kaltina...

Ką pasitraukęs iš Seimo veikė Mindaugas Bastys: ryšiai veda į dabar jau svetimos partijos viršūnę (31)

Zanavykų apygardoje renkant naują Seimo narį, Lietuvos socialdemokratų partijoje ( LSDP )...

Propagandos mašina atvyko į Daniją: platinami mitai apie gyvūnų viešnamius (16)

Danija – Hanso Christiano Anderseno pasakų šalis. Klestinti ir pažangi socialinės gerovės...

Orai: visą savaitę Lietuvą merks lietūs (1)

Pirmadienio naktį lietūs toliau merks Lietuvą, pietrytiniame šalies pakraštyje vietomis lis...

Druskos sunaudojate daugiau, nei manote: Unikausko patarimai, kaip kovoti su druskos pertekliumi (1)

Kai prarandame saiką, net medžiagos, kurios būtinos mūsų organizmui, tampa jį žalojančiu...

Jakeliūno tyrimas: taikėsi į socialdemokratus, tiria konservatorius (17)

Seimo narys Stasys Jakeliūnas nusitaikė į Andriaus Kubiliaus vyriausybę – į jį patį ir...

Iš CSKA – į „Žalgirį“: Westermannas grįžta į Kauną Leo komentaras (24)

Kauno „Žalgiris“ surado ilgai ieškotą patikimą atakų organizatorių. Į Kauną po sezono...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (363)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rusijos strateginėje zonoje atsivėrė pavojingas kelias (72)

Prieš porą savaičių, kai dangus buvo ganėtinai saulėtas, o oro sąlygos buvo santykinai...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1410)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...