Net 200 puslapių apimties Vyriausybės ataskaitoje premjeras Saulius Skvernelis nepasikuklino prirašyti ir sau bei savo Vyriausybei prisiskirti svetimus nuopelnus.
Kęstutis Bartkevičius
© Asmeninis archyvas

Faktas yra toks, kad 2017 metais Lietuvoje buvo gyvenama pagal „Tvarkos ir teisingumo“, Socialdemokratų ir Darbo partijos koalicinės Vyriausybės sudarytą biudžetą.

Jau pirmojoje Vyriausybės 2017 metų ataskaitos skaidrėje švyti šūkis: „Tai – pirmasis perteklinis biudžetas. Pernai metų biudžeto perteklius 0,1 proc. BVP“.

Bet niekaip nesuprantu, kaip tai gali būti „pirmasis“ perteklinis, jei jau 2016 metais turėjome 0,3 proc. BVP (103 mln. eurų) dydžio biudžeto perteklių. Tad reiktų pripažinti, kad pirmasis perteklinis biudžetas buvo prieš dvejus metus, o pernai tas perteklius buvo suplanuotas dar ankstesnėje Vyriausybėje, kuriai, beje, kurį laiką priklausė ir dabartinis Ministras Pirmininkas.

Vyriausybės 2017 metų veiklos ataskaitoje skelbiama: „2017 m. pensijos padidintos du kartus, skirta 370 mln. eurų“. Ir tikrai, pripažinkime, kad pensijos buvo padidintos nuo 2017 m. sausio 1 d. ir nuo 2017 m. spalio 1 d. Tokie didinimai taip pat buvo suplanuoti tvarkiečių, socialdemokratų ir darbiečių Vyriausybėje. Tai buvo didžiausias pensijų padidinimas per pastaruosius 8 metus, o jis palietė apie 840 tūkstančių asmenų.

Šioje ataskaitoje tvirtinama, kad „dabartinė Vyriausybė yra pirmoji“, kuri pirmą kartą nuo šalies narystės NATO pradžios įgyvendino įsipareigojimą krašto apsaugai skirti 2 proc. BVP. Norisi priminti, kad toks sprendimas taip pat buvo ankstesnės Vyriausybės laikais, ne dabartinės. Gal jau premjeras painiojasi, kuriuo metu kas buvo padaryta, juk abiejose Vyriausybėse dirbo.

Netyčia susipainioti dabartinei „profesionalų“ Vyriausybei jau tampa būdinga. Netyčia svetimą žemę užarti ir išmokas už ją pasiimti arba netyčia, apsiskaičiavus pateikti pasaulio sveikatos organizacijai neteisingą statistiką apie alkoholio suvartojimą šalyje ir pan.

Dabartinė Vyriausybė sau prisiskiria ne tik ankstesnės Vyriausybės nuopelnus, bet net ir 2017 metais pagerėjusius moksleivių baigiamųjų egzaminų rezultatus ir net palankios ekonominės situacijos, ekonomikos augimo nuopelnus.

Ekonomistai beda pirštu į ataskaitoje išvardintus darbus, kurių šioji Vyriausybė neatliko ir dėl to net pirštelio nepakrutino.

Gerųjų darbų sąrašo viršuje Vyriausybė didžiuojasi per metus išaugusiais ekonominiais rodikliais – Lietuvos bendrasis vidaus produktas išaugo 3,8 proc. (Europos Sąjungos vidurkis – 2,4 proc.), darbo užmokestis augo 8,5 proc., nedarbo lygis nukrito iki 7,1 proc. ir buvo 2 proc. punkto mažesnis už euro zonos vidurkį. Taip pat 8,5 proc. iki 840 eurų didėjo vidutinis mėnesinis bruto atlyginimas.

Kur čia tuose bendruosiuose ekonominiuose rodikliuose galima rasti tik pernai pradėjusios dirbti Vyriausybės nuopelnus? Nesuprantu. Paprastai vienos ar kitos Vyriausybės darbo vaisiai bendruosiuose ekonominiuose rodikliuose pasirodo tik po metų kitų.

Dar vienas darbas, kuriuo savo ataskaitoje džiaugiasi premjeras – verslo aplinkos gerinimas. Pernai Lietuva verslo aplinkos indekse „Doing Business“ pakilo į 16-tą vietą iš 120 šalių. Bet juk ir ne ekonomistui aišku, kad 2017 metų „Doing Business“ indeksas yra skaičiuojamas ne pagal 2017 metų, bet pagal ankstesnių metų rodiklius.

Liaudies išmintis sako, kad kai nebeturima kuo pasigirti, tuomet sau priskiriami ir svetimi nuopelnai.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vaizdai kaip veiksmo filme: per slaptą operaciją sulaikyta narkotikų platintoja, aktorė – narkomanė ir jos bendrininkas (80)

Antradienį sostinėje slaptos policijos operacijos metu buvo vykdomas narkomanės ir jos...

Į JAV plūsta prašymų ir maldų kupini laiškai: už Venckienę mūru stoja teta ir Sadūnaitė (435)

Buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė federaliniame Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV)...

Dakaro ralis pakibo ore: įtampa vis labiau auga (2)

Gegužės viduryje Dakaro ralį organizuojanti organizacija A.S.O. paskelbė, kad kitąmet sunkiausias...

„Kauferių“ istorijos: suklastoti dokumentai ir paslaptingai dingstantys pardavėjai (22)

Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (toliau – VMI ) informuoja, jog...

Širinskienė pajuto tyrimų skonį: pažėrė naujų klausimų papildyta 15min.lt pozicija (180)

„Valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio išrastu būdu aiškintis su žurnalistais, klausimus...

Už rinktinės borto Adomaitis paliko Girdžiūną ir jaunąjį „Žalgirio“ talentą trenerio komentaras (58)

Dainius Adomaitis apsisprendė – trečiadienį Druskininkuose paskelbė 13 žaidėjų, kurie kitą...

Nesmagi žinia keturkojų šeimininkams: Palanga ir Šventoji sutinka nesvetingai (47)

Sprendimą turi priimti Aplinkos ministerija. Toks argumentas gautas iš Palangos savivaldybės...

Daugiabutyje irgi galima pajusti vasarą: nuosavo kiemo įspūdis ranka pasiekiamas

Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams....

Estai ir vėl aplenkė – panašėjame į portugalus ir italus (12)

Už prekes ir paslaugas lietuviai grynaisiais atsiskaito beveik taip pat dažnai kaip ir portugalai ar...

Pokyčius Toronte įvertinęs Valančiūnas prisipažino: sėdint ant sofos ir žiūrint į rinktinę, ėmė keistas jausmas

Į Lietuvą atvykęs Jonas Valančiūnas pirmadienį su Kauno „Žalgirio“ krepšininkais...