aA
Dabartiniai Vilniaus miesto vadovai dažnai mėgsta pabrėžti savo veiksmų skaidrumą. Ir tai yra sveikintinas politikos bruožas. Tik ar visada tas patrauklus fasadas yra pagrindžiamas realiais veiksmais? Pasirodo, kad toli gražu ne visada.
Vilniaus savivaldybės pastatas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Pastarosiomis dienomis Lietuvos Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų išplatintas tyrimas apie Vilniaus savivaldybės vykdomą daugiabučių namų administratorių atranką atskleidžia daug skandalingų, su demokratija nieko bendra neturinčių, faktų.

Savivaldybė dar liepos mėnesį sostinės daugiabučiuose paskelbė visuotinius daugiabučių namų administratorių rinkimus. Galiojantys teisės aktai numato, kad kiekvieno namo patys gyventojai turi visus teisinius įrankius pasirinkti ir pakeisti jų namus administruojančias įmones. Vilniaus miesto savivaldybė ėmėsi prievartinės demokratijos, nekreipdama dėmesio, ar yra išreikšta gyventojų valia, į Vilniaus daugiabučius išsiuntė per 100 000 biuletenių. Kaip aiškėja iš surinktų duomenų, pats procesas vyko chaotiškai, ignoruojant pačius demokratijos principus ir, kaip pastebi Busto rūmai, šių rinkimų eigą lydi aibė pažeidimų, o jų organizavimas turi net korupcinės veiklos požymių.

Kaip rodo Būsto rūmų atliktame tyrime surinkta informacija, dalis gyventojų negavo balsavimo biuletenių, nepriklausomi stebėtojai neįleidžiami į balsų skaičiavimo komisiją, savivaldybės Būsto skyriuje, atsakingame už rinkimų procesą, dirba iki tol administravimo įmonėje, taip pat dalyvaujančioje atrankoje, dirbę valstybės tarnautojai, o kiti buvę savivaldybės specialistai įsidarbino rinkimuose dalyvaujančiose administravimo įmonėse, kurios po pirmojo rinkimų turo pasiekė stebėtinai gerų rezultatų.

Niekas nekontroliuoja, ar vilniečių užpildyti balsavimo biuleteniai nėra suklastoti. Esant tokiai situacijai, akivaizdu, kad turime interesų konfliktus, o galbūt ir konkrečių įmonių protegavimus. Dar sunkiau paaiškinti, kodėl esant akivaizdiems faktams, kad dalyje biuletenių yra suklastoti gyventojų parašai, Savivaldybė šią skandalingą informaciją ignoravo ir nesikreipė į teisėsaugos institucijas, kad būtų pradėtas tyrimas.

Įvertinus visą surinktą informaciją, susidaro įspūdis, kad kai kurie Vilniaus savivaldybės tarnautojai, prisidengdami kilniais demokratijos tikslais, piktnaudžiauja savo padėtimi, manipuliuoja rinkimų procedūromis ir siekia sau palankia linkme tiesiog perskirstyti Vilniaus daugiabučių namų administratorių rinką. Klausimas lieka atviras, ar tai daroma su Vilniaus miesto vadovų žinia, ar tai yra žemesnės grandies valdininkų purvini žaidimai?

Bet kokiu atveju, prasidėjęs atrankos procesas, kuris Vilniaus miesto mokesčių mokėtojams jau kainavo 49 000 eurų, jau yra susikompromitavęs, todėl nedelsiant turi būti stabdomas. Tyrimo ataskaitoje pateikti faktai yra pagrindas pradėti išsamų tyrimą miesto Taryboje tam, kad būtų nustatyti šios gėdą Savivaldybei darančios procedūros užsakovai, atlikėjai. Tam, kad būtų patikrinta tyrime surinkta informacija. Ir tam, kad ateityje niekam nekiltų pagundų žaisti demokratija tam, kad galėtų dangstyti savo nešvarius darbelius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Putino slaptųjų misijų Ukrainoje ir Sirijoje vado lėktuvas išskrido iš Lietuvos: buvo taisomas Žiemelio įmonėje (92)

Penktadienį dėl techninių problemų Lietuvoje priverstinai nusileidęs artimo Vladimiro Putino...

Milijonus kainavusioje sistemoje – skylė po skylės: ar duomenys apie mūsų asmeninę sveikatą saugūs? (103)

Elektroninės sveikatos sistema jau kainavo daugiau nei 30 milijonų eurų, tačiau spragos ir...

Rusija spaudžia Europą priešintis Trumpui ir padėti atstatyti Siriją

Rusija ragina Vokietiją ir Prancūziją nutraukti draugystę su amerikiečių sąjungininku ir...

Vilniaus centre į atvirą kanalizacijos šulinį įkrito mažametė mergaitė (45)

Sekmadienį, spalio 14-ąją, policijos pareigūnai gavo pranešimą apie į lietaus nuotekų šulinį...

Lietuvos futbolo rinktinės vargai: blogiausias čia – ne Jankauskas (39)

733 dienų be pergalių oficialiuose turnyruose, 18 pralaimėjimų per paskutines 26 rungtynes bei 14...

50-metį švenčiančio Juozo Statkevičiaus interviu – apie sąžinę, „auksinę ranką“, ir deficitą nedeficito laikais (31)

Kvailas dalykas, kurį turiu – sąžinė. Nemoku apgaudinėti žmonių. Geriau sąžiningai dirbti...

Po netiesioginių Saudo Arabijos grasinimų naftos kainos gali šoktelėti iki 100 dolerių (69)

Pasaulinę naftos rinką, jau ir taip varžomą JAV sankcijų Iranui, šiuo metu drebina rizika dėl...

Naujojo biudžeto paslaptis – diržų veržimas ekonomikos kilimo metu: rado, kas sumokės už valdančiųjų užmojus atnaujinta 15.20 (315)

Nors Lietuva išgyvena ekonominį pakilimą, kaip iš giedro dangaus pasirodė žinia – kultūros...

Kelininkai suplanavo, kaip užklupti žiemą: druska barstyti gatves gali nors dabar (21)

Nepaisant to, kad už lango vasariška šiluma, kelių valymą , slidumą mažinančių medžiagų...

Meghan Markle sėkmingai slėpė nėštumą, tačiau stiliaus užuominų būta ne kartą (20)

Sasekso hercogienė Meghan jau kurį laiką buvo akylai stebima žiniasklaidos fotografų ir jei...